Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jakość wody w stawach rekreacyjnych przyciąga w Polsce tłumy pojemnościowe

Jakość wody w stawach rekreacyjnych przyciąga w Polsce tłumy pojemnościowe

Polska – Uczestniczyłem we wtorkowych warsztatach Rady Specjalnej i dyskutowałem na ich temat Zakwity alg w stawie z serii centralnej Tego lata wywołało to pytania o przyczynę i obawy dotyczące jakości wody w trzech stawach.

Zarząd zaprosił do udziału mieszkańców i urzędników z Departamentu Rybołówstwa Śródlądowego i Dzikiej Przyrody stanu Maine, Stowarzyszenia Range Ponds, Lake Stewards of Maine oraz Androscoggin Soil and Water Conservation District.

Prezes zarządu Stephen Robinson powiedział tłumowi w sali konferencyjnej miasta i ponad 30 osobom na Zoomie, że celem sesji było „osiągnięcie wspólnego zrozumienia. . . Na czym polega problem, na czym polega problem, jakie byłoby podejście do rozwiązania niektórych z tych problemów”.

Robinson powiedział, że zarząd nie ma uprawnień do innych działań niż rekomendowanie zmian lub wprowadzanie przepisów, które wymagają zgody miasta. Powiedział, że zarząd jest w stanie pomóc w rozwiązywaniu problemów, ale nie może być siłą napędową do koordynowania zmian.

Scott Williams, emerytowany dyrektor wykonawczy Lake Steward’s of Maine, powiedział, że rozumie, że istnieją dwie możliwe przyczyny zakwitu glonów. Przytoczył wyższe niż normalne temperatury wody (w połowie lat 80-tych) i umiarkowane do wysokich stężeń fosforu. Fosfor jest składnikiem większości nawozów.

Williams zauważył, że znaczne opady deszczu na początku do połowy lipca spowodowały znaczną ilość spływu wody burzowej z warstwy wodonośnej, która może przenosić fosfor do jezior.

Potencjał ponownego zakwitu glonów jest „bardzo realny” – powiedział.

Dystryktowa dyrektor programu ochrony gleby i wody Androscoggin, Emma LoRusso, doradziła aktualizację badania poziomu wody w stawie Midstreet. Ostatnie badanie oszacowano 25 lat temu.

LoRusso nakreślił proces ubiegania się o dotacje na rozwiązanie problemu, mówiąc, że najpierw należy przeprowadzić ankietę, aby zdobyć pieniądze na rozwiązanie problemu.

Członek zarządu Range Ponds Association, John Aromanto, wystosował czterostronicowy list, w którym wymieniono 10 obszarów budzących obawy. Grupa wolontariuszy monitoruje jakość wody w dolnym, środkowym i górnym zbiorniku oraz prowadzi działalność edukacyjną i pomoc techniczną.

READ  Polska i Niemcy wygrały pierwszego dnia Światowej Sztafety Lekkoatletycznej

List, dostępny również w urzędzie miasta, sugerował, co następuje:

• Lepsze zarządzanie odpływem wód opadowych.

• Ograniczenia w stosowaniu nawozów i innych materiałów w pobliżu stawów.

• Okresowa kontrola systemów septycznych w pobliżu stawów.

• Przenośne toalety na rampie dla łodzi pomiędzy basenami Upper i Middle Range.

• Rozporządzenie zakazujące cumowania łodzi na noc w stawach niezwiązanych z żadną posesją nad jeziorem.

• Właściwy nadzór nad zagospodarowaniem strefy przybrzeżnej.

• Egzekwowanie zakazu parkowania na ulicach w pobliżu rampy dla łodzi między stawami Upper Range i Middle Range.

• Uwzględnienie ograniczeń rozmiaru łodzi i silnika na jeziorach średniego i górnego pasma.

• Dyskusja na temat kontroli poziomu wody w jeziorach w trzech stawach i sposobu jej regulacji.

• Uwzględnienie ograniczeń dotyczących fajerwerków w basenach i wokół nich.

Scott Lindsay, biolog z Departamentu Rybołówstwa Śródlądowego i Dzikiej Przyrody stanu Maine, mówił o tym, jak miasto może posunąć się naprzód w rozbudowie parkingów przy stawach. Powiedział, że każda „starannie zaplanowana trasa dostępu” musiałaby uwzględniać „ograniczone wykorzystanie jeziora”.

Zauważył, że rozbudowa parkingów może „nagle stworzyć tę atrakcję dla innych, którzy nie przyjeżdżają”.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni

READ  Zakłady zgodnie z polskim prawem medialnym są wymierzone w amerykańskiego nadawcę Politico