Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jakie zespoły zakwalifikowały się? Towarzyszące drużyny, nadchodzące mecze

Mistrzowie Euro 2020 Włochy przegapią podróż do Kataru po tym, jak zostali wyeliminowani z eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 przez Macedonię Północną. Gol Aleksandra Trajkowskiego w doliczonym czasie gry w Palermo wystarczył Macedonii Północnej, by wyprzedzić czterokrotnych zwycięzców Pucharu Świata, którzy nie zagrali również w finale Pucharu Świata w Rosji.

Macedonia Północna udaje się teraz do Porto, by zmierzyć się z Portugalią w przyszły wtorek po tym, jak mistrzowie Europy 2016 pokonali Turcję 3:1 na Estadio do Dragao.

Drużyny, które już zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata FIFA w Katarze

Łącznie 19 drużyn z 32 oficjalnych drużyn zakwalifikowało się do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, w tym kraju gospodarza. To pozostawia 13 miejsc do wypełnienia w nadchodzących miesiącach.

Argentyna z Ameryki Południowej i Brazylii zakwalifikowała się już do Mistrzostw Świata w Katarze, a teraz dołączą do nich drużyny Urugwaju i Ekwadoru, które automatycznie zajęły dwa ostatnie miejsca.

Z Azji gospodarze Kataru zapewnili sobie automatyczną kwalifikację, podczas gdy Japonia, Korea Południowa, Iran i Arabia Saudyjska zarezerwowały swoje miejsca w mega wydarzeniu.

Z Europy swoje dotychczasowe miejsce po wygraniu grupy potwierdziły Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria i Holandia.

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Drużyny walczą o kwalifikacje

Obecnie Polska, Szwecja, Portugalia, Macedonia Północna, Walia, Szkocja i Ukraina podtrzymują nadzieje na awans do mundialu w Katarze. Zwycięstwo Walii 2:1 nad Austrią zbliżyło się o krok do zakwalifikowania się do pierwszego od 64 lat występu w Pucharze Świata. Gdy Walia pokona Austrię, prawdopodobnie zmierzą się ze zwycięzcami meczu Ukrainy ze Szkocją, który został przełożony po inwazji Rosji na Ukrainę. Portugalia pokonała Turcję 3:1 i wygrała mecz półfinałowy, a następnie zmierzy się z Macedonią Północną, która oszołomiła Włochy. Szwecja pokonała Czechy 1:0 po dogrywce i teraz przygotowuje się do zmierzenia się z Polską, która została pożegnana po zawieszeniu Rosji.

READ  Losowanie kobiet BNP Paribas Open ma ekscytujące historie pomimo utraty gwiazd

Z Azji, Australii, Iraku, Libanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmierzą się o jedno miejsce, w którym zmierzą się z drużyną z Ameryki Południowej.

Z Afryki żadna drużyna nie zarezerwowała sobie miejsca na finały Pucharu Świata w Katarze, ale po wyeliminowaniu RPA i Ivory Oast, kraje takie jak Algieria, Kamerun, DR Kongo, Egipt, Ghana, Mali, Maroko, Nigeria, Senegal i Tunezja powalczy o piąty turniej. bryzg.

Z regionu CONCACAF Kanada, Kostaryka, Salwador, Meksyk, Panama i Stany Zjednoczone Ameryki nadal walczą o kwalifikacje z bezpośrednimi wicemistrzami do pierwszej trójki.

Z Oceaniagroup Nowa Zelandia, Papua Nowa Gwinea i Wyspy Salomona Tahiti walczą o miejsce w Mistrzostwach Świata FIFA 2022. Nie ma bezpośrednich kwalifikacji z regionu Oceanii. Format kwalifikacji daje jednemu zwycięzcy miejsce w czerwcowym Intercontinental Playoff.

Mistrzostwa Świata FIFA 2022: Filtruj drużyny

Syria, Oman, Chiny, Wietnam, Jamajka, Honduras, Paragwaj, Wenezuela, Włochy, Turcja, Czechy, Austria, Szwecja, Irlandia, Luksemburg, Azerbejdżan, Grecja, Gruzja, Kosowo, Irlandia Północna, Bułgaria, Litwa, Finlandia, Bośnia i Hercegowina, Kazachstan, Estonia, Białoruś, Izrael, Wyspy Owcze, Mołdawia, Norwegia, Czarnogóra, Łotwa, Gibraltar, Słowenia, Cypr, Malta, Albania, Węgry, Andora, San Marino, Rumunia, Armenia, Islandia, Liechtenstein, Republika Irlandia, Luksemburg, Azerbejdżan