Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jakie są zasady podróżowania dla mieszkańców Wielkiej Brytanii?

(CNN) – Od dzisiaj wyjeżdżanie na wakacje nie jest już nielegalne dla podróżnych z Anglii, Szkocji i Walii.

Chociaż ruch ten został powitany z ulgą przez osoby pragnące zagranicznych wakacji, wielu z nich zostało zdezorientowanych przez nowe przepisy dotyczące podróży, a także przepisy oparte na ryzyku. System „sygnalizacji świetlnej” To jest teraz na miejscu.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zasadach podróżowania w Wielkiej Brytanii.

Czy mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą teraz wyjechać za granicę na wakacje?

Od 17 maja mieszkańcy Anglii, Szkocji i Walii mogą teraz wyjeżdżać na wakacje po wprowadzeniu ograniczeń, które sprawiły, że podróżowanie za granicę było nielegalne z niepotrzebnych powodów. jest skończona.

Jednak urzędnicy rządowi ostrzegli, że doświadczenia będą bardzo różne ze względu na ciągłe obawy dotyczące Covid-19.

„To nowy sposób działania, a ludzie powinni spodziewać się, że tego lata podróżowanie będzie inne – z dłuższymi kontrolami na granicy, w ramach rygorystycznych środków zapobiegających przedostawaniu się nowych szczepów wirusa do kraju i wprowadzaniu naszych fantastycznych szczepionka ”. Brytyjski sekretarz transportu Grant Shaps powiedział w oświadczeniu. Poniedziałek jest„ w niebezpieczeństwie ”.

Jakie są kraje objęte zieloną listą?

Brytyjski system sygnalizacji świetlnej dla bezpiecznych miejsc podróży wymienia 12 krajów lub regionów, które klasyfikuje jako „zielone” – co oznacza, że ​​każdy podróżujący tam nie będzie musiał poddawać kwarantannie po powrocie.

Są to: Portugalia (w tym Azory i Madera); Australia ; Nowa Zelandia; Singapur; Brunei: Islandia; Wyspy Pharos; Góra Tarek. Falklandy; Georgia Południowa i Sandwich Południowy; Święta Helena, Wniebowstąpienie, Tristan da Cunha i Izrael.

Należy zauważyć, że wjazd do Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Brunei i Wysp Owczych jest poważnie ograniczony, więc pojawienie się celu na liście nie oznacza automatycznie, że podróżni z Wielkiej Brytanii mogą się tam udać.

Jakie kraje mogę odwiedzić, jeśli mieszkam w Anglii?

Brytyjscy podróżni mogą odwiedzić 12 „zielonych” miejsc docelowych bez kwarantanny po ich powrocie, pod warunkiem, że przejdą test przed wyjazdem, oprócz testu PCR drugiego dnia lub przed ich przybyciem do Wielkiej Brytanii.

Jednak niektóre kraje obecnie wymienione jako zielone, takie jak Nowa Zelandia i Australia, nie zezwalają na to

Chociaż podróżni mogą również odwiedzać kraje oznaczone jako „bursztynowe” lub „czerwone”, ograniczenia są bardziej rygorystyczne, co czyni je znacznie mniej atrakcyjnymi opcjami.

Osoby, które zdecydują się odwiedzić miejsca z „bursztynowej” listy, do której należą Francja, Grecja, Hiszpania i Włochy, będą musiały poddać się kwarantannie przez 10 dni, przejść test przed wyjazdem, a także przejść test PCR drugiego i ósmego dnia. ich izolacji.

READ  Raport wywiadu USA rzuca nowe światło na teorię wypadku w laboratorium w Wuhan

Jednak miejsca docelowe „bursztynowe” kwalifikują się do planu testów do momentu wydania, co oznacza, że ​​wczasowicze mogą wykonać test PCR po pięciu dniach kwarantanny. Jeśli uzyskają negatywny wynik, zostaną wypuszczeni do społeczeństwa.

Podróżni z Anglii, którzy zdecydują się odwiedzić „czerwone” miejsca docelowe, są zobowiązani do zameldowania się w hotelu kwarantanny w Wielkiej Brytanii za opłatą w wysokości 1750 GBP (około 2445 USD) na osobę dorosłą po powrocie. Muszą również przestrzegać tych samych przepisów testowych, co osoby przybywające z miejsc docelowych „Kahraman”.

Jakie kraje mogę odwiedzić, jeśli mieszkam w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej?

Szkocja „Zielone listy” dla Walii 17 maja są początkowo takie same jak angielskie, ale mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb obu krajów.

Od 24 maja mieszkańcy Irlandii Północnej będą mogli odbywać podróże do innych części Wspólnego Obszaru Podróży, w tym do Wielkiej Brytanii, Republiki Irlandii, Wyspy Man i Wysp Normandzkich.

Rząd Irlandii Północnej nie ogłosił jeszcze złagodzenia przepisów dotyczących podróży międzynarodowych.

W jaki sposób Wielka Brytania decyduje, które kraje zamieścić na liście?

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że podejmowanie decyzji zależy od czynników, w tym ryzyka transmisji Covid-19 w kraju, jego zmiennej ryzyka transmisji i zdolności do monitorowania genów.

Brytyjskie Joint Biosecurity Center przeprowadziło oceny ryzyka dla każdego miejsca docelowego, wykorzystując dane obejmujące całkowitą liczbę dawek szczepionek podanych na 100 osób. Możesz przeczytać więcej o wykorzystywanych danych TutajI o metodologii Tutaj.

Czy powinienem zarezerwować letnie wakacje w kraju znajdującym się na Bursztynowej Liście?

W bursztynowym menu znajdują się jedne z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Wielkiej Brytanii, takie jak Włochy, Grecja, Hiszpania i Francja.

Zgodnie z dyrektywą rządową mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie powinni rezerwować wakacji w krajach z „bursztynowej listy” ani planować podróży, które nie są niezbędne, ale nie jest to już nielegalne.

Bursztynowa lista może ulec zmianie, co oznacza, że ​​kraje mogą w dowolnym momencie zmienić kolor na zielony lub czerwony.

Czy mogę wyjechać na wakacje do Wielkiej Brytanii?

Podróżni z Anglii, Szkocji i Walii mogą udać się do dowolnego miejsca w tych krajach, a hotele, pensjonaty i schroniska są dozwolone.

Nieistotne podróże do i z Irlandii Północnej pozostają zabronione, a obiekty turystyczne nie zostały jeszcze ponownie otwarte.

Osoby planujące wizytę na którejkolwiek ze szkockich wysp powinny ją zabrać Dwustronne testy przepływu Przed lotem.

Czy po powrocie do domu będę musiał przejść kwarantannę?

Zasady izolacji zależą od tego, czy kraj, do / z którego podróżujesz, znajduje się na liście „zielonej”, „czerwonej” czy „bursztynowej”.

READ  Tornada w Kentucky: co najmniej 84 zabitych, gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrasta po najgroźniejszej burzy od 1890 roku

Jeśli przyjeżdżasz z jednego z krajów z „czerwonej listy”, po przyjeździe będziesz musiał poddać kwarantannie określony hotel na okres 10 dni na swój koszt. Rezerwacji należy dokonywać za pośrednictwem tego portalu internetowego. Koszt dla osoby dorosłej to 1750 £.

W Anglii i Szkocji są hotele kwarantanny. Jeśli ostatecznym celem podróży jest Walia lub Irlandia Północna, musisz zarezerwować hotel w Anglii lub Szkocji.

Jeśli pochodzisz z jednego z krajów znajdujących się na liście „Bursztyn”, będziesz musiał poddać się kwarantannie w domu przez 10 dni. Inne osoby w Twoim domu nie muszą być poddawane kwarantannie z Tobą, chyba że są również w Twojej podróży, mają objawy COVID lub mają pozytywny wynik testu.

Jeśli przyjeżdżasz z miejsca docelowego objętego „zieloną listą”, kwarantanna nie jest wymagana.

Wymagania dotyczące kwarantanny działają w parze z testowaniem. Konieczne jest wykonanie testu Covid w drugim dniu kwarantanny lub przed nim oraz w ósmym dniu lub po ósmym dniu.

Jeśli przyjeżdżasz do Anglii z „bursztynowego” kraju, istnieje możliwość wcześniejszego zakończenia kwarantanny Przetestuj do wydania system. Obejmuje to opłacenie specjalnego testu, który w przypadku negatywnego wyniku umożliwia zakończenie okresu kwarantanny. Nie można tego zrobić, dopóki nie przebywasz w Anglii przez co najmniej pięć dni.

Jeśli przyjeżdżasz z „czerwonego” lub „bursztynowego” miejsca docelowego, formularz lokalizatora pasażerów musi zawierać szczegółowe informacje o miejscu docelowym kwarantanny.

Możesz skorzystać z transportu publicznego do miejsca, w którym zamierzasz poddać się kwarantannie, ale zgodnie z oficjalnymi zaleceniami należy to robić tylko „jeśli nie masz innego wyboru”. Pełne zasady znajdziesz tutaj.

Podczas kwarantanny skontaktuje się z Tobą NHS Test and Trace.

Kiedy zasady się zmienią?

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział, że „czerwona”, „bursztynowa” i „zielona” lista będzie „stale monitorowana” i aktualizowana co trzy tygodnie, dlatego warto mieć oko na cel podróży przed wylotem. Nie ma gwarancji, że „zielony” kraj pozostanie taki.

Odnośnie całego systemu – zgodnie z dyrektywą ograniczenia w podróżowaniu zostaną oficjalnie zrewidowane 28 czerwca, nie później niż 31 lipca i 1 października 2021 r.

Czy muszę być zaszczepiony, aby podróżować?

Niektóre kraje, takie jak Islandia, są teraz otwarte dla międzynarodowych podróżników, którzy mogą przedstawić dowód szczepienia.

W przypadku braku tego, czasami wystarczy niedawny negatywny wynik testu Covid-19 lub dowód wyzdrowienia z Covid-19.

Zasady zmieniają się często z jednego kraju do drugiego i zaleca się sprawdzenie wymagań dotyczących miejsca docelowego przed dokonaniem rezerwacji podróży i najwcześniejszą godziną wyjazdu.

Czy będę potrzebować testu podróżnego Covid?

Tak. Pasażerowie udający się do zatwierdzonych miejsc docelowych będą musieli przejść test przed odlotem, a także test PCR w drugim dniu przyjazdu do Wielkiej Brytanii lub przed nim.

READ  Haji Geingob: Prezydent Namibii umiera w wieku 82 lat

Kraj, do którego podróżujesz, może wymagać przystąpienia do testu. Większość miejsc otwartych dla przylotów wymaga teraz niedawnego negatywnego testu PCR, zanim odwiedzający będą mogli wejść.

Spośród krajów z „zielonej” listy w Wielkiej Brytanii, które obecnie przyjmują turystów lub do których można uzyskać dostęp z Wielkiej Brytanii, wszystkie wymagają negatywnego testu PCR. Niektórzy proszą również odwiedzających o poddanie kwarantannie.

Kiedy obywatele Wielkiej Brytanii mogą podróżować do USA?

Stany Zjednoczone są obecnie wymienione w Wielkiej Brytanii jako „bursztynowy”. Jak wyjaśniono powyżej, Wielka Brytania nie zaleca podróży do krajów „bursztynowych”, które nie są niezbędne.

Ponadto mieszkańcom Wielkiej Brytanii zakazano wjazdu do USA od marca 2020 r. I zakaz ten pozostaje w mocy.

Kiedy ogłoszono początkowe cele podróży z „zielonej listy”, Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki wyraziła rozczarowanie, że nie uwzględniła Stanów Zjednoczonych i oskarżyła rząd Wielkiej Brytanii o „niezwykle ostrożny”.

Linie lotnicze wzywają również do ponownego wejścia na Transatlantic Travel Corridor, jedną z najbardziej ruchliwych tras lotniczych na świecie w czasach przedpandemicznych.

Nie wiadomo, kiedy Stany Zjednoczone wejdą na „zieloną listę”, ale jest prawdopodobne, że zbiega się to w czasie z zniesieniem amerykańskich ograniczeń dotyczących podróżnych w Wielkiej Brytanii.

Kiedy wszystkie ograniczenia zostaną zniesione?

Wielka Brytania stopniowo znosi ograniczenia dotyczące Covid-19 w związku z wprowadzeniem na rynek swojej szczepionki. Ponowne rozpoczęcie podróży międzynarodowych 17 maja jest częścią kroku 3 złagodzenia blokady w Anglii, która obejmuje również ponowne otwarcie obiektów zamkniętych, takich jak muzea i obiekty wakacyjne, w tym hotele.

Mapa drogowa Covid-19 w Anglii początkowo ustalała 21 czerwca 2021 r. Jako datę, kiedy wszystkie ograniczenia Covid-19 mogą zostać zniesione.

Szkocja, Walia i Irlandia Północna nie ustaliły konkretnej daty zakończenia swoich ograniczeń.

Data 21 czerwca zawsze była datą TBC, a rząd Wielkiej Brytanii dołożył starań, aby podkreślić, że nie została ona wyryta w kamieniu. Obecnie istnieją obawy dotyczące nowego wariantu Covid-19, który pochodzi z Indii i jest obecnie sprzedawany w Wielkiej Brytanii.

Nie wiadomo, kiedy system sygnalizacji świetlnej zostanie zniesiony, ale oficjalne dyrektywy mówią, że ograniczenia w podróżowaniu zostaną zrewidowane 28 czerwca i ponownie nie później niż 31 lipca i 1 października 2021 r.

Dodatkowo jest to ulica dwukierunkowa – nawet jeśli ograniczenia kończą się w Wielkiej Brytanii, inne kraje mogą nakładać ograniczenia na odwiedzających Wielką Brytanię.

Francesca Street, Maureen O’Hare i Barry Nild z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.