Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jakie jest „inne” miejsce w pamięci mojego iPhone’a, dlaczego zajmuje tak dużo miejsca i jak je wyczyścić?

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, sprawdź teraz swoją przestrzeń dyskową, wybierając Ustawienia, a następnie Ogólne, a następnie Pamięć iPhone’a.

Prawdopodobnie zobaczysz wiele rozpoznawalnych kategorii zajmujących miejsce na dysku – aplikacje, zdjęcia itp. Ale jest jedna kategoria, która często jest dość obszerna, która może budzić obawy: „inne”.

Jest zacieniony w jasnoszarym kolorze i często stanowi znaczny procent całkowitej dostępnej powierzchni magazynowej.

Istnieje jedna kategoria, często dość obszerna, która często budzi obawy: „inne”.
Dostarczony przez autora

Co to jest „inne”?

Aby uzyskać więcej informacji, przewiń w dół i kliknij kategorię „Inne” (na końcu po prawej stronie). Nie mówi wiele – zawiera tylko pamięci podręczne, dzienniki i inne zasoby używane przez system. Niezbyt pouczające.

Inne miejsce do przechowywania iPhone'a
Niezbyt pouczające.
Dostarczony przez autora

Zapisy to zapisy działań podejmowanych na naszych telefonach lub przy ich użyciu. Telefon może na przykład rejestrować swoje połączenie z siecią Wi-Fi, nawiązać połączenie Bluetooth z urządzeniem, wykonać kopię zapasową niektórych danych lub otworzyć stronę internetową. W większości przypadków pliki dziennika to proste dzienniki, które nie zajmują dużo miejsca – często tylko kilka megabajtów.

Jednak pamięci podręczne mogą stanowić znacznie większy problem w blokowaniu „innej” przestrzeni dyskowej.

Kiedy przesyłamy strumieniowo multimedia, takie jak filmy i muzyka, na iPhone’a, telefon pobierze jak najwięcej treści. Jednym z głównych powodów tego jest zmniejszenie przerażającego obracającego się koła, które widzisz podczas buforowania zawartości.

Przechowywanie zrzutów ekranu multimediów
Nikt nie chce patrzeć, jak koło szpuli się kręci.
Dostarczony przez autora

Cała ta zawartość (nazywana „pamięcią podręczną”) powinna być gdzieś przechowywana i szybko zapełniać urządzenie.

Ta zawartość w pamięci podręcznej obejmuje szeroką gamę aplikacji, w tym przeglądarkę internetową (taką jak Safari, Chrome lub Firefox) oraz aplikacje takie jak Facebook, Instagram, Twitter i TikTok.

READ  Europejska przestrzeń danych na temat zdrowia: podziel się swoją opinią na temat przyszłości zdrowia cyfrowego

Dlaczego zajmujesz tyle miejsca?

Chociaż dane w pamięci podręcznej mogą nie wymagać dużo miejsca, o dziwo, ilość treści przesyłanych strumieniowo wynosi – nie wspominając o bogatych w obrazy aplikacjach społecznościowych, które tak bardzo kochamy.

Pamięć aplikacji Facebook
Tutaj widać, że Facebook zużywa 2,17 GB.
Dostarczony przez autora

Przeglądanie listy aplikacji i ich przydziałów pamięci pokaże, jak szybko pamięć jest używana. Na powyższym zrzucie ekranu widać na przykład, że Facebook zużywa 2,17 GB.

Jeśli jednak spojrzymy na sklep z aplikacjami, okaże się, że aplikacja Facebook wymaga tylko 255,4 MB. W jakiś sposób aplikacja zajmuje dodatkowe 1,9 GB miejsca. Skąd pochodzi to dodatkowe 1,9 GB? Pamięci podręczne zdjęć, filmów i innych treści, które Twój telefon musiał przechowywać, znajdowały się w jego pamięci, dzięki czemu możesz przewijać Facebooka bez napotykania przerażającego obracającego się koła.

Wymagania dotyczące pamięci aplikacji Facebook
Aplikacja Facebook wymaga tylko 255,4 MB.
Dostarczony przez autora

Jak usunąć lub pozbyć się „innych”?

Najbardziej efektywne rozwiązanie jest jednocześnie najbardziej drastyczne. Aby naprawdę zmniejszyć „inną” pojemność pamięci, musisz to zrobić Utwórz kopię zapasową telefonu, zresetuj go i na koniec przywróć Twój telefon z kopii zapasowej.

Ten proces usunie większość „innej” przestrzeni dyskowej używanej w telefonie iPhone, ale zajmie trochę czasu i wysiłku.

Jak mogę zapobiec pogorszeniu się sytuacji w przyszłości?

Niestety, pliki z pamięci podręcznej zostaną odtworzone przy użyciu najpopularniejszego iPhone’a. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć zużycie pamięci.

Jeśli nie lubisz resetowania, spróbuj zbadać aplikacje, które używają miejsca w pamięci podręcznej na Twoim iPhonie.

Aplikacje społecznościowe są dobrym punktem wyjścia, ponieważ często przechowują wiele zdjęć i filmów. Chociaż większość z nich nie zapewnia opcji usunięcia danych z pamięci podręcznej, usunięcie i ponowna instalacja aplikacji spowoduje usunięcie wszystkich plików pamięci podręcznej.

READ  Mały samochód elektryczny na sprzedaż we Francji

Innym potencjalnym winowajcą jest Twoja przeglądarka internetowa (zwykle Safari na większości iPhone’ów).

Z menu Ustawienia przewiń w dół do Safari i wybierz „Wyczyść historię i dane witryn”. Spowoduje to usunięcie większości danych z pamięci podręcznej powiązanych z przeglądarką internetową.

Jeśli używasz innej przeglądarki, takiej jak Chrome lub Firefox, powtórz czynności dla tej przeglądarki w Ustawieniach.

Opcje Safari
Z menu Ustawienia przewiń w dół do Safari i wybierz „Wyczyść historię i dane witryn”
Dostarczony przez autora

Cudowny. Jakieś inne porady i wskazówki dotyczące przechowywania iPhone’a?

Jeśli chcesz kontynuować, rozważ usunięcie starych wiadomości SMS i iMessage.

Standardowe wiadomości tekstowe zajmują niewiele miejsca, ale zdjęcia i filmy udostępnione rodzinie i znajomym mogą z czasem zajmować zbyt dużo miejsca.

W obszarze Ustawienia przewiń w dół do opcji Wiadomości, a następnie do opcji Historia wiadomości. Domyślnie wiadomości są przechowywane „na zawsze”. Zmiana tego na krótszy czas może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na miejsce.

Opcje historii wiadomości
Domyślnie wiadomości są przechowywane „na zawsze”. Zmiana tego na krótszy czas może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na miejsce.
Dostarczony przez autora

Ostatnią opcją jest rozważenie zwolnienia aplikacji. Nowsze iPhone’y umożliwiają usuwanie rzadko używanych aplikacji. Chociaż niekoniecznie zmniejszy to użycie pamięci podręcznej, może zwolnić dużo miejsca.

Rozładowywanie aplikacji
Ostatnią opcją jest rozważenie zwolnienia aplikacji.
Dostarczony przez autora

Nie ma prostego rozwiązania do zarządzania wykorzystaniem pamięci iPhone’a. Zmniejszenie liczby zdjęć i filmów pomoże, ale jest dużo miejsca przeznaczonego na aplikacje i ich dane w pamięci podręcznej.

Jednak zwracając baczną uwagę, możemy spróbować nadążyć za nieoczekiwanym zużyciem pamięci bez konieczności czyszczenia naszych urządzeń