Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jaki jest okres inkubacji produktu Omicron?

Wariant Omicron Covid-19 rozprzestrzenił się na całym świecie w szybkim tempie, odkąd został po raz pierwszy wykryty w Południowej Afryce w zeszłym miesiącu, ale wciąż wiele o nim nie wiemy.

Potrzeba więcej danych, aby określić jego dokładną charakterystykę i Jak reagują nasze obecne szczepionki na koronawirusa, Ale wydaje się, że nie ma wątpliwości, że jest on bardziej przenośny niż jakiekolwiek poprzednie szczepy, które do tej pory napotkaliśmy w trakcie pandemii, w tym warianty alfa i delta.

Do tej pory Omicron został wykryty w co najmniej 89 krajach, a kraje takie jak Holandia, Niemcy i Korea Południowa ponownie wprowadziły środki blokujące, aby spowolnić jego rozprzestrzenianie się.

Wielka Brytania odnotowała do tej pory 14 zgonów z powodu nowego wariantu i ponad 60 000 potwierdzonych przypadków w momencie pisania, według brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, podczas gdy całkowita liczba przypadków Covid wzrosła ponad dwukrotnie, aby osiągnąć Wzrost epidemii 93 045 ostatni piątek.

Jedną rzeczą, która stała się jasna w ciągu ostatnich kilku tygodni, jest to, jak wariant Omicron różni się od oryginalnego szczepu Covid.

Podczas gdy Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że ​​objawy u osób zarażonych pierwszym szczepem koronawirusa pojawiają się w ciągu dwóch do dwóch tygodni, uważa się, że wariant Omicron inkubuje się znacznie szybciej, około trzech do pięciu dni.

„Niedawne analizy przeprowadzone przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia wskazują, że odstęp między infekcją a zarażeniem może być krótszy w przypadku wariantu Omicron niż wariantu delta” – powiedział 6 grudnia brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

To wyjaśniałoby, dlaczego rozprzestrzenia się szybko i skutecznie, ponieważ krótki okres inkubacji daje pacjentom krótszy okres między podejrzeniem zakażenia wirusem a wystąpieniem epidemii, co zmniejsza prawdopodobieństwo odnotowania pozytywnego wyniku testu na czas, aby ostrzec innych, wejść w izolację i zapobiec transmisji.

READ  Były brytyjski szpieg Christopher Steele broni dossier Trumpa i mówi, że taśma Kompromat „prawdopodobnie” istniała

Krótszy okres inkubacji „sprawia, że ​​wirus jest znacznie trudniejszy do kontrolowania”, mówi Jennifer Nuzzo, epidemiolog z Johns Hopkins Center for Health Security. ostrzeżony Ocean Atlantycki w tym tygodniu.

Innym aspektem Omicron, który sprawia, że ​​jest trudniejszy do wykrycia niż inne szczepy, jest to, że: Objawy różnią się nieco od początkowych trzech wskaźników Nauczyliśmy się zwracać uwagę na: kaszel, gorączkę i utratę smaku lub zapachu.

Z kolei wczesne objawy ostrzegawcze nowego wariantu obejmują swędzenie gardła, ból w dole pleców, katar lub zatkany nos, ból głowy, bóle i zmęczenie mięśni, kichanie i nocne poty.

Aktualne dowody z przypadków Omicron analizowanych w Wielkiej Brytanii pokazują, że pacjenci wracają do zdrowia średnio w ciągu pięciu dni do tygodnia, chociaż niektóre objawy, takie jak kaszel i zmęczenie, mogą trwać dłużej.

Skrócenie oddechu zgłaszano również w cięższych przypadkach, które obserwowano przez 13 dni później.

Uważa się, że osoby z Covid są zaraźliwe dla innych w ciągu około dwóch dni przed wystąpieniem pierwszych objawów i przez 10 dni później.

Jeśli uważasz, że masz objawy odmiany omikronowej lub z dominacją delta, to Aktualne porady NHS Jest to test PCR tak szybko, jak to możliwe i samoizolacja w domu w celu ochrony innych.

Naszą największą nadzieją przeciwko firmie Omicron w tej chwili jest zbiorowe zaakceptowanie oferty szczepionki przypominającej, która zostanie udostępniona wszystkim dorosłym w Wielkiej Brytanii do końca grudnia, jak pokazują badania Trzy strzały prawdopodobnie zapewnią znacznie większy stopień odporności Wobec nowego szczepu to tylko dwa.

Ale, jak Javid powiedział Andrew Marrowi z BBC w niedzielę, jest… „W tej epidemii nie ma gwarancji”Dlatego też zaleca się społeczeństwu przestrzeganie obecnie nałożonych ograniczeń, w tym noszenie masek w miejscach publicznych, rezygnację z nieistotnych obowiązków społecznych w okresie zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

READ  Barbados broni zaproszenia księcia Walii do usunięcia królowej ze stanowiska głowy państwa