Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak żyjemy: od szarego do zielonego

Jak żyjemy: od szarego do zielonego

Miasta są siłą napędową współczesnego życia. Do 2050 roku aż dwie trzecie światowej populacji będzie mieszkać na obszarach miejskich. Tereny zielone są istotną częścią każdego miasta ze względu na różnorodność biologiczną oraz zdrowie psychiczne i fizyczne. nasz Program oddziaływania na środowisko Jak żyjemy Zwolennicy parków, placów zabaw i innych zasobów społeczności, które zapewniają zieleń wśród szarości. A ponieważ zrównoważone miasto to także miasto integracyjne, wspieramy projekty, które poszerzają również możliwości gospodarcze związane ze środowiskiem.

Badania wykazały Miasta są szczególnie narażone na zmiany klimatu. Nowy Jork zdał sobie sprawę, że rosnące temperatury i poziom mórz nie są jedynymi zagrożeniami dla jego długoterminowej przyszłości, dlatego równolegle pracuje nad rozwiązaniem nierówności społecznych, które ograniczają dostęp niektórych obywateli do możliwości ekonomicznych. Nasza współpraca z JobsFirstNYC pomogła nabrać rozpędu Sieć Zielonej Gospodarkiktórego celem jest zapewnienie niedostatecznie reprezentowanym nowojorczykom wiedzy, umiejętności i zasobów potrzebnych do znalezienia dobrze płatnej pracy w lokalnej gospodarce, która jest przekształcana przez wyzwania związane z klimatem, zrównoważonym rozwojem i odpornością.

Sektor kreatywny miasta ma swój udział w ochronie środowiska. Centrum Sztuki i Edukacji Materiały artystyczne Promuje kreatywne ponowne wykorzystanie niechcianych materiałów. Zamiast trafiać na wysypisko śmieci, materiały trafiają bezpłatnie do rąk specjalistów od sztuki, nauczycieli i uczniów szkół w całym mieście, aby stworzyć coś nowego. Wolontariusze Deutsche Bank wspierają programy edukacyjne i informacyjne, które promują szersze podejście do zrównoważonego rozwoju.

Matter Project for the Arts w Nowym Jorku

jeden z celów Jak żyjemy buduje głębsze zrozumienie świata przyrody, a Nowy Jork jest domem dla jednego z najbardziej innowacyjnych przykładów edukacji młodych ludzi na temat miejskich problemów środowiskowych na całym świecie. Siostra Bractwa Sol Ogrodnictwo społeczne jest wykorzystywane do angażowania młodzieży z dzielnicy Harlem. Utrzymując szklarnie i ogrody oraz prowadząc lokalny rynek rolniczy, ci młodzi ludzie zdobywają cenne umiejętności, jednocześnie demonstrując potencjał rolnictwa miejskiego dla swojej społeczności.

READ  Szef unijnego przemysłu wzywa do ustawy o czystych technologiach w odpowiedzi na dotacje na ekologię w USA – POLITICO

Projekt Brotherhood Sister Sol w Nowym Jorku

Ruch ekologiczny w miastach zamienia nieużywane grunty w tętniące życiem ogrody społeczne i miejskie farmy. Dzięki pomysłowości Cidades sem fomeMiejskie ogrody warzywne pojawiają się w całej Brazylii. Projekt przekształca puste obszary w realne tereny zielone, w których mieszkańcy sąsiedztwa mogą pracować, sadzić i rosnąć. Pracownicy Deutsche Bank niedawno pomogli stworzyć nowy park we wschodnim Sao Paulo, gdzie bezrobocie i brak bezpieczeństwa żywnościowego są wysokie. Ich koledzy z Niemiec i Wielkiej Brytanii są również zaangażowani w lokalną ochronę i rozwój społeczności, łącząc siły w celu budowy nowych parków, utrzymania placów zabaw i ochrony różnorodności biologicznej we współpracy z lokalnymi organizacjami.

Projekt Cidades Sem Fome w Brazylii

Więzi społeczne są ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ rosnące koszty życia stwarzają trudności dla tych, których na nie nie stać. Wolontariusze Deutsche Bank w Londynie pomagają sąsiadom w potrzebie Projekt Feliksa, lokalna organizacja charytatywna, która chroni świeżą żywność przed marnowaniem, aby można ją było przekształcić w zdrowe posiłki. Celem jest łączenie społeczności Projekt niemieckich ogrodów polskich Również w Warszawie. Poza tym, że jest symbolem przyjaźni między Polską a Niemcami, Park Skaryszewski jest źródłem wiedzy o kulturach ogrodowych obu krajów. Lokalni wolontariusze Deutsche Bank pomagają w utrzymaniu parku.

Miejskie ogrodnictwo w Niemczech

Ochrona parków i powiększanie terenów zielonych pomaga ograniczać szkodliwy wpływ miast na środowisko, co jest jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) ONZ nr 11: Zrównoważone miasta i społeczności. Ale urzeczywistnienie tego wymaga od nas wszystkich większej świadomości ekologicznej – aby poprawić miejsce, w którym żyjemy, musimy zmienić sposób, w jaki żyjemy.

Polsko-Niemiecki Projekt Ogrodów w Warszawie

Pracownicy Deutsche Bank w Indiach wzięli sprawy w swoje ręce, jeśli chodzi o radzenie sobie z jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów środowiskowych w ich społeczności. Według szacunków rządowych kraj ten wytwarza rocznie 3,5 miliona ton odpadów z tworzyw sztucznych, z których większość trafia na wysypiska śmieci lub do oceanów, gdzie powoduje poważne szkody dla środowiska i życie morskie. Tanie plastikowe torby używane przez ulicznych sprzedawców zwiększają problem, więc pracownicy wykorzystali coroczną imprezę wolontariacką, tzw indywidualna siłaaby zamiast tego wyprodukować ponad 11 500 przyjaznych dla środowiska toreb papierowych dla sprzedawców.

READ  Wyłącznie: polski minister rozmawia o stosunkach z Tanzanią

Projekt torby papierowej w Indiach

Wszyscy pracownicy, którzy zgłaszają się jako wolontariusze do projektów na całym świecie, ucieleśniają tę zasadę Jak żyjemyDzielimy odpowiedzialność za otaczający nas świat, a kiedy wspólnie pracujemy na rzecz ochrony środowiska, rezultaty są silniejsze i dalekosiężne.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej Jak żyjemy stronie internetowej.