Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak wprowadzić przestrzeń i światło do najtrudniejszego pomieszczenia w domu

Planowanie

Anna Burles, współzałożycielka studia projektowego, mówi, że najważniejszą rzeczą do przemyślenia podczas rekonfiguracji korytarza jest „podróż”. Biegnij na wzgórza. „Gdzie kładziesz klucze, gdzie wieszasz płaszcz, z kim mieszkasz i jak brudne są te klucze? Od samego początku chodzi o bycie realistycznym – możesz być szczęśliwy, gdy odłożysz swoje rzeczy, ale będzie osoby z twojej rodziny, które nie będą się w ten sposób zachowywać”. Jeśli buty musiałyby mieszkać w pobliżu drzwi wejściowych, „duża wiktoriańska lodówka, która nie powinna kosztować dużo i wygląda bardzo ładnie, miałaby bardzo duże szczeliny pod butami, które można by schować”.

„Obszar pod schodami w korytarzu jest również szeroko zapomnianą przestrzenią”, mówi Burles, która podczas pandemii uruchomiła swoją pośrednią usługę projektową Miscellany, aby pomóc ludziom jak najlepiej wykorzystać takie trudne obszary.

Dla jednego projektu zaprojektowałem podzielone na sekcje schowki pod schodami, wykonane na zamówienie przez stolarza, w klasycznym stylu. Ukryta szafka, w której znajduje się oświetlenie elektryczne i inteligentne liczniki, umieszczona jest na kółkach, dzięki czemu można ją łatwo wyciągnąć, by dotrzeć do stojącego za nią mechanika, a wewnątrz jest miejsce na sprzęt i narzędzia do czyszczenia. Obok znajduje się seria szuflad – głębsze szuflady na plecaki szkolne, mniejsze szuflady na czapki i rękawiczki, a jeszcze mniejsze szuflady na nożyczki, baterie i apteczkę. Powyższe miejsca na listy są przeznaczone do przechowywania takich rzeczy, jak zeszyty prac domowych i zapasowe kartki urodzinowe.

W przypadku mniej zabudowanych rozwiązań dobrym rozwiązaniem do przechowywania butów jest stół do przechowywania lub niska komoda, która mieści się pod wieszakami na ubrania (spróbuj Garden Trading lub The Cotswold Company) — trzymaj kosz przy boku, aby uniknąć jakichkolwiek dzieci do rzucania butów.

A jeśli chodzi o wieszaki na płaszcze, utrzymywanie ich w równych odstępach wzdłuż ściany, a nie razem, pomoże uniknąć kępek płaszcza w miesiącach zimowych. Turner sugeruje pokrycie ściany wejściowej panelami na pióro i wpust oraz dodanie rzędu kołków do płaszcza jako sprytnego, praktycznego i opłacalnego podejścia.

READ  Kometa Leonard jest teraz najbliżej Ziemi. Oto jak to odkryć.

Zabawa kontrastowymi kolorami

David Mottershead z marki farb mówi: Sprytne podejście do farby to łatwy sposób na ożywienie wąskiego korytarza mały zielony. „Korytarz może być dziwaczny i zabawny w lekki i świeży sposób”, mówi. „Możesz umyć ściany czymś stosunkowo łatwym dla oka, być może miękkim, ciepłym neutralnym, a następnie dodać cienki pasek wzdłuż górnej krawędzi w odważnym kolorze, który łączy się z dywanem schodowym lub grafiką (to trochę jak aplikacja, na której możesz się pomalować) (umieszczając linię taśmy klejącej jako prowadnicę kilka centymetrów nad krawędziami) natychmiast wywołuje uśmiech na twarzach osób, które wchodzą przez drzwi.”

Wybranie ciemniejszego koloru farby może sprawić, że wąska przestrzeń będzie wydawała się większa, mówi Human: „Właściwie często myślę, że jeśli masz małą przestrzeń, jeśli jest ciemniej, to trochę tak, jakby ściany cofały się w jakiś sposób, sprawiając, że wygląda trochę większy i bogatszy”.

Zanurzenie kolorów jest obecnie gorącym trendem, a także może dać iluzję większej przestrzeni. „Jeśli pomalujesz wszystkie ściany i sufit na ten sam kolor, przestrzeń stanie się mniej zdefiniowana, dzięki czemu twoje oko nie będzie zagłębiać się w ciemny kąt na końcu korytarza” – mówi Mottershead.

silny styl

W wąskim korytarzu w londyńskim domu projektant wnętrz i hotelarz Kit Kemp (kitkemp.com) zaaranżował wszystkie ściany z jasnożółtym płótnem Pierre’a Fry’a „Sirenes”, „aby przez cały rok czuć było jak wiosna”. „Ważne jest, aby mieć prawdziwe wejście, kiedy wchodzisz frontowymi drzwiami – te przestrzenie międzypłaszczowe to te, w których możesz sprawić, że Twój dom będzie większy, sprawiając, że poczujesz się jak pokój sam w sobie” – mówi. „Styl tworzy nastrój i tworzy doświadczenie, przenosząc Cię do innych pomieszczeń w domu”. Jego sekret polega również na ukryciu skrzynek elektrycznych i zakrywających szafki za drzwiami klamek, pokrytych tym samym kolorem farby lub wzorem co ściany, „więc gubisz je w ścianie, dzięki czemu przestrzeń wygląda na gładszą”. Inną sztuczką Kempa polegającą na użyciu większego wzoru w korytarzu jest wyłożenie odbitką na ścianie nad poręczą dado do wysokości sufitu lub gzymsu, a następnie pomalowanie poniżej. „Myślę, że wzór sprawia, że ​​wpis wydaje się bardziej pożądany niż tylko dwa malowane kolory, których ledwo zauważasz” – mówi.

READ  W ten sposób Międzynarodowa Stacja Kosmiczna spłonie rozbita na ziemię

Pomalowanie nowych słupków balustrad schodowych na nieco inny kolor również może wzbudzić zainteresowanie. Wzór biegnie również po podłodze, tworząc przyciągającą wzrok ścieżkę do połączonych pomieszczeń – dla swojej nowej kolekcji dywanów z Annie Selke (dostępnej na kitkemp.com i andrewmartin.co.uk) Kemp zaprojektowała dywany i bieżniki jak „Zawsze bardziej zielony” pasek i „Wcześniej niż później” wykonane z przetworzonego PET „przypominają wełnę, ale są mocne jak żelazo”, mówi, dzięki czemu dywany są idealne na zatłoczone podjazdy, zwłaszcza te w domach z dziećmi i zwierzętami.

Jaskinia Georgina Wnętrza jaskini Zgadza się, że styl nie musi ograniczać się tylko do sypialni lub jadalni. „Wiele razy wykonujemy forniry – stosując tradycyjne deski boazeryjne nisko, dzięki czemu można bawić się dwoma kolorami; na przykład ciemniejszym na dole (aby łatwiej ukryć ślady zadrapań) i jaśniejszym na górze”, sugeruje również wprowadzenie wzór, wyścielając ściany wykładzinami Lyncrosta.

biegać

podczas pandemii, alternatywne piętra Zauważył ogromne odrodzenie biegaczy w holu, mówi dyrektor kreatywna Lorna Hay.

„Naprawa wzoru może być bardzo łatwa i niedroga, aby założyć nowy chodnik w porównaniu z kosztem dywanów w całym pokoju i wywrzeć maksymalny efekt” – mówi. „Biegacze mogą również sprawić, że korytarz wydaje się bardziej przestronny, przyciągając wzrok wzdłuż niego, zwłaszcza jeśli ma wzór lub pasek”.

Podczas gdy kolory neutralne i paski są nadal popularne, firma Alternative Flooring wprowadziła niedawno jasne pąki „dolly patchwork” do swojego bawełnianego zestawu obramowań, dzięki czemu odrobina gorącego różu lub limonkowej zieleni tworzy prosty zygzakowaty akcent na sizalowym chodniku.