Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Web 3.0 na nowo zdefiniuje przestrzeń NFT

Jak Web 3.0 na nowo zdefiniuje przestrzeń NFT

Web 3 nie tylko się zbliżył, ale wykonał milowy krok, jeśli chodzi o zbliżenie się do idealnej wersji sieci Web, którą przewidziano podczas jej tworzenia. Web 3 jest naprawdę całkowicie zdecentralizowany, przekazując władzę i zyski w ręce samych ludzi.

Przejście od Web 1.0 do Web 2.0 było naturalne i nieuniknione. Kiedy ludzie ewoluowali wraz z przyjęciem i rozwojem Web 2.0, nastąpiły pewne zmiany nawyków, przez które ludzie przeszli.

Na przykład, z wyjątkiem poczty elektronicznej, nikt nie musiał mieć konta w Web 1.0. Jedyną tożsamością cyfrową, o której ludzie mogą myśleć, jest poczta elektroniczna. I nic więcej. Jednak w dobie mediów społecznościowych Web 2.0 ludzie zaczynają myśleć o tożsamościach cyfrowych, które są możliwe dzięki zestawowi poświadczeń.

Obejmowało to między innymi konta w mediach społecznościowych, konta e-commerce, awatary na blogach, kilka fajnych nazwisk na platformach społecznościowych, a nawet serwisy randkowe.

Wyzwanie związane z Web 2.0 polegało na tym, że brakowało wyjątkowości w przestrzeni. Mówiąc najprościej, ludziom trudno było uwierzyć w to, za kogo się podają w sieci! Mogło to zostać posortowane poprzez pobranie od badanych ważnych dowodów tożsamości wydanych przez rząd. Może to jednak oznaczać masowe naruszenie prywatności osób fizycznych, które jest bezpośrednio sprzeczne z jedną z podstawowych filozofii sieci (nie wspominając o potencjalnym naruszeniu bezpieczeństwa danych, które mogłoby narazić poufną informację na działanie złośliwych sił)!

Web 3 ma rozwiązanie tego konkretnego wyzwania. I ma potencjał, aby otworzyć drzwi możliwości w przestrzeni web 3/blockchain. Innowacja nosi nazwę Non-Fungible Token, zwykle w skrócie NFT.

Podczas gdy Web 3 i NFT mogą współdzielić symbiotyczną zachętę w zakresie wzrostu, można bezpiecznie stwierdzić, że Web 3 bardziej napędza adopcję NFT niż na odwrót. Przyjrzyjmy się, jak to działa!

Identyfikuje poszczególne niezamienne NFT

Aby zrównoważyć przejrzystość, bezpieczeństwo i niezawodność, będziesz musiał użyć najlepszego możliwego kandydata w tej chwili, którym jest nikt inny jak blockchain. Kiedy tożsamość ludzi istnieje jako NFT, szczególnie w metawersach, możesz mieć pewność, że autentyczność twojej tożsamości nie jest w żaden sposób zagrożona. To da ci potwierdzenie, że prawdopodobnie siedzisz obok swojej ulubionej gwiazdy w metaverse.

READ  Rewolucyjne spojrzenie na system noradrenaliny

W połączeniu z potencjałem zarobkowym w przestrzeni Web 3, NFT staną się nieuniknionymi elementami ekosystemu Web 3.

NFT są niezbędne w podejściu cyfrowym

Pomyśl o tym… prawie wszystko na tym świecie jest niezamienne. Niestety, większość z tych rzeczy ma tylko fizyczną reprezentację, a nie reprezentację cyfrową. Brak reprezentacji cyfrowej można przypisać faktowi, że obecny świat cyfrowy nie obsługuje żadnych rzeczywistych dowodów na wyjątkowość.

Kiedy spojrzymy w cyfrową przyszłość, NFT staną się cyfrowymi reprezentacjami unikalnych aktywów. Wprowadzenie NFT do ekosystemu Web3 oznacza nie tylko rewolucyjną zmianę paradygmatu, ale niemalże odwrócenie priorytetów. Nie byłoby zaskoczeniem, gdybyś posiadał fizyczne aktywa, które mają cyfrową reprezentację, co pozwala na łatwe i bezproblemowe przenoszenie… na przykład akta własności gruntów.

Własność treści będzie bardziej uwierzytelniona

Ile razy widziałeś kłopoty związane z własnością treści… zwłaszcza zdjęć i filmów? Wywołało to efekt domina problemów w przestrzeni Web 2.0. Weźmy prosty przykład. Jeśli ktoś zarabia na filmie na YouTube, jeśli jedno ze zdjęć użytych w filmie jest zepsute z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich, powoduje to wiele zamieszania.

W przestrzeni Web3 takie zamieszanie będzie już przeszłością. Jest bardzo prawdopodobne, że prawie wszystkie zasoby cyfrowe, w tym między innymi zdjęcia, filmy, dzieła sztuki, muzykę, a nawet memy, można przedstawić jako NFT.

Z tego powodu Web3 będzie zachęcać twórców treści do tworzenia treści o wyższej jakości, ponieważ wiedzą, że zostaną nagrodzeni… i to również bez żadnych pośredników, którzy odejdą od należnego im losu. Jeśli ma istnieć sieć, która zachęca do tworzenia i produkcji demokratycznych treści (na czym polega Web3), wszystkie treści cyfrowe muszą być obsługiwane jako NFT.

Chociaż z pozoru może się to wydawać opowieścią o kurczaku i jajku, nie można zaprzeczyć, że rosnąca adopcja Web3 będzie napędzać rozwój NFT. Zasoby cyfrowe i tożsamość cyfrowa będą w przyszłości niezbędne i kluczowe dla funkcjonowania Web3… a można to osiągnąć jedynie poprzez włączenie NFT do równania!koniec artykułu