Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak ta technika filmowa zmienia sposób, w jaki będziesz oglądać następną „grę w kalmary”

Jak ta technika filmowa zmienia sposób, w jaki będziesz oglądać następną „grę w kalmary”

Opinie wyrażone przez przedsiębiorca Akcjonariusze są sami.

Odkąd istniały filmy, zaawansowana technologia sprawiła, że ​​oglądanie ich jest jeszcze lepsze. Historia filmu jest zaśmiecona przez innowatorów wykonujących swoje najnowsze sztuczki, ku uciesze fanów kina na całym świecie. Jeżeli technologia działa, nie można jej uznać jedynie za innowację techniczną. Powinna być również wykorzystywana inteligentnie i kreatywnie, aby wzbogacić doświadczenie związane z opowiadaniem historii.


Adaptacja do rozrywki

Innowacje, które zmieniły branżę

Kiedy w latach dwudziestych grupa wynalazców odkryła, jak uchwycić i zsynchronizować nagrany dźwięk z obrazem, ich odkrycie na zawsze zmieniło Hollywood. Talkie pokonali filmy nieme, w wyniku czego szefowie wytwórni wyreżyserowali kilka musicali. Publiczność jest nimi zmęczona

Era musicali osiągnęła szczyt, ale dźwięk pozostał. Odkąd zobaczyliśmy pojawienie się Dolby i THX, pojawiły się innowacje, które wzbogacają wrażenia z oglądania dobrego filmu i otwierają dostęp do nowych widzów.

Technologia potrzebuje duszy

Kinofile są mądrzy. Technologia dla samej technologii ich nie zafascynuje. Myśleć Szczęki 3-D. Kiedyś świeży i obiecujący, 3D zamienił się w żart, dopóki James Cameron w końcu zrobił to dobrze w 2009 roku z Avatarem, który ustanowił światowy rekord kasowy z 2,8 miliarda dolarów sprzedaży biletów.

Powiązane: 5 rozwiązań technologicznych, które podbiją rozrywkę w ciągu najbliższych pięciu lat

Jednak dalsze wysiłki nie zdołały powtórzyć sukcesu Avatara. Studia szły na skróty, a widzowie, którzy zapłacili za swoje bilety 3D, poczuli się oszukani. Wraz z premierą Avatara 2 w grudniu fani mają nadzieję, że Cameron będzie miał kolejnego kreatywnego asa.

Motion capture, dziedzina gier wideo przez długi czas, przełamała nowe wyżyny w 2004 roku ekspres Polarny, kiedy reżyser Robert Zemeckis zamienił ludzkie przedstawienia w kreskówki, ale wielu widzów uznało ten wygląd za niepokojący – postacie unoszące się między człowiekiem a robotem o oczach przypominających zombie. Generowane komputerowo przerażające obrazy pomogły wprowadzić termin „Efekt Super DolinyW naszym powszechnym slangu, w typowy dla Hollywood sposób, nastąpił szereg złych funkcji CGI, w tym niepowodzenie z 2011 roku Mars potrzebuje matekA masy się zbuntowały.

Ale kto może zapomnieć o uchwyceniu ruchu Andy’ego Serkisa Golluma? Władca Pierścieni seria? To był wyjątkowy wykonawca, który zademonstrował potencjał CGI. Serial fantasy reżysera Śródziemia, Petera Jacksona, zarobił 3 miliardy dolarów, co jest największą liczbą w historii. Serkis następnie zagrał Cezara, małpę CGI, w Pojawienie się planety małpzdobywając sławę fanów i krytyków — i ponownie uruchamiając lukratywną serię.

odrodzenie historii

Kolorowanie, kolejny postęp techniczny o ogromnym potencjale, często sprawiało, że stare filmy wyglądały na tanie. Odsłonięci fundamentaliści, Kongres naciskał na przyjęcie Krajowa ustawa o ochronie filmów. Jackson ulepszył następnie technikę, która zyskała ogromne uznanie za nakręcenie swojego filmu dokumentalnego z 2018 r. Nie zestarzeją się. Zespół Jacksona uratował niszczycielski materiał filmowy z I wojny światowej oraz poprawił kolorystykę i szybkość, w wyniku czego powstał film, który wypełnił emocjonalny cios i nawiązał kontakt z widzami.

Pomimo dużego budżetu, filmów z dużą ilością grafiki, które zdominowały kasy – i pomogły zwabić ludzi z powrotem na scenę – reżyserzy tacy jak Jackson udowodnili, że sztuczna inteligencja jest równie skuteczna, gdy opowiadają mniejsze, intymne historie.

Kolejna przemiana w filmie

Kiedy technologia jest projektowana i wykorzystywana jako część wizji artysty, może poprawić wrażenia i uwydatnić kinowy krajobraz. Ale kiedy jest używany tylko do wypełniania miejsc i zwiększania przychodów, wtedy zwykle zawodzi.

Związane z: Dzieciaki na korytarzu, Bruce McCulloch, mówią, że TikTok to nowy punk rock

Z takim nastawieniem współpracowałem z moim zespołem nad opracowaniem nowego procesu opartego na technologii, który ma zapewnić artystom szersze grono odbiorców, nie pogarszając jakości doświadczenia.

Kino międzynarodowe to kolejna granica. Filmy i seriale produkowane za granicą nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. pasożyt W 2020 roku przeszedł do historii jako pierwszy zagraniczny film, który zdobył Oscara za najlepszy film. Kolejny import z Korei Południowej, gra w kalmaryJest to najczęściej oglądany serial Netflix wszech czasów.

Chociaż jestem absolwentem szkoły filmowej i wieloletnim fanem światowego kina, trudno mi uzyskać napisy. W 2009 roku, oglądając japoński film, odlatującyUderzyło mnie, jak niewystarczające jednoczesne napisy wydawały się, a jednocześnie tak bez słowa, rywalizujące z kultowym zwojem otwierającym. Gwiezdne Wojny.

Podczas pandemii zapotrzebowanie na treści tylko wzrosło, a międzynarodowe treści, które kiedyś mogły zostać przeoczone przez amerykańską opinię publiczną, stały się „koniecznością”. Większe międzynarodowe selekcje skutkowały słabym dubbingiem lub rozproszeniem uwagi, utrzymując widza poza polem widzenia reżysera.

Z poprzedniej pracy po uzyskaniu patentu w 2014 roku chciałem rozwiązać ten problem i założyć nową firmę, Adaptacja do rozrywkiStworzyłem zespół partnerów, którzy podzielali moją wizję. razem z PinscreenStworzyliśmy nowy proces sztucznej inteligencji, aby dostosować filmy do nowego języka, który wygląda i wydaje się prawdziwy. Ten hack otwiera nowe horyzonty dla filmowców i fanów, którzy domagają się zagranicznych treści.

Stworzyliśmy pierwszy film fabularny wykorzystujący ten rewolucyjny proces, Bohater, zadebiutował w kwietniu br. Filmowanie odbywało się w języku polskim i niemieckim, a my byliśmy w stanie użyć naszej technologii, aby zsynchronizować je w płynny angielski.

Kiedy podeszliśmy do pomysłu, reżyser Maciej Barczewski był sceptyczny. Miał do tego pełne prawo. Bohater, który opowiada historię prawdziwego mistrza boksu zesłanego do Auschwitz, był dzieckiem Barzewskiego. I dużo wstydu Deepfake stały się wirusowe Ich przerażająca szczerość. Barczewski, zaangażowany profesjonalista, nie chciał rezygnować z ciężkiej pracy. „Nie pozwól, aby moi przyjaciele wyglądali jak małpy” – powiedział nam.

Związane z: W jaki sposób nowi Strażnicy Galaktyki Disneya wykorzystują tę historię, aby sprawić, że poczujesz się, jakbyś unosił się w kosmosie

Jako bonus, chociaż nasza technologia nie wymaga oryginalnej obsady do pomyślnej konwersji na inny język, język Bohater Weź udział w tym wysiłku, ponownie kręcąc ich linie w studiu, w języku angielskim, za pomocą serii kamer, które rejestrują ruchy twarzy pod różnymi kątami, zapewniając poziom autentyczności, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Bohater Zachęcano zespół do wzięcia udziału w wysiłkach, a obawy Barczewskiego zostały rozwiane. „To oryginalna wersja filmu, ale jest ulepszona” – powiedział. „Podoba mi się fakt, że tłumaczenie nie odwróci uwagi odbiorców”.

Dla filmowców, takich jak Barczewski, którzy nie mają dużego budżetu, ta wyjątkowa sztuczna inteligencja oferuje realistyczny sposób na dotarcie do szerszego świata. To także świetna wiadomość dla widzów, którzy będą mieli dostęp do filmów, które wcześniej pominęli. „Ta technologia może zmienić cały paradygmat międzynarodowego przemysłu filmowego” – powiedział Barczewski.

Nie mogę przyjąć więcej.

Daryl C Marks jest założycielem i dyrektorem generalnym Adaptacja do rozrywki

READ  Ogłoszono tytuły Dni Polskich 2023. Nowe filmy w reżyserii DK Welchmana, Jana P. Matuszyńskiego i Damiana Kocura zostaną pokazane na największym wydarzeniu branżowym roku w Polsce!