Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak sprawić, by Teams zniknęły w systemie Windows 11

Podczas pierwszej instalacji systemu Windows 11 prawdopodobnie zobaczysz nową ikonę na pasku zadań — lub przynajmniej będzie nowa, jeśli ostatnio nie korzystałeś z aplikacji Microsoft Teams do współpracy. Jeśli najedziesz kursorem na ikonę, która wygląda jak kamera wewnątrz animowanego dymka z mową, pojawi się Czat. Kliknij go, a zostaniesz zaproszony do „Meet and Chat with Friends and Family” za pomocą Microsoft Teams.

Jeśli już korzystasz z usługi Teams lub nie masz nic przeciwko przechodzeniu na nią, to w porządku. Następnie, po kliknięciu ikony czatu, będziesz mógł rozmawiać z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami za pomocą wyskakującego okienka.

Co z tego, jeśli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z Microsoft Teams?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, jeśli uważasz, że płacenie zespołowi jest irytujące. Możesz zatrzymać automatyczne ładowanie aplikacji Teams przy każdym uruchomieniu urządzenia. Możesz usunąć ikonę czatu z paska zadań. A jeśli naprawdę chcesz przejść przez całą świnię, możesz ją odinstalować.

Przyjrzyjmy się temu na raz.

Uniemożliwiaj ładowanie zespołów podczas uruchamiania

Naprawdę łatwo jest zatrzymać ładowanie aplikacji Teams — lub dowolnej innej aplikacji, której nie potrzebujesz — podczas uruchamiania urządzenia. To nie tylko przyspiesza uruchamianie urządzenia, ale także oszczędza pamięć komputera na rzeczy, których naprawdę chcesz używać.

 • Otwórz aplikację Ustawienia. Istnieje kilka sposobów: możesz kliknąć ikonę startu i wybrać ustawienia z zainstalowanej listy; Lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start i wybierz Ustawienia; Lub wpisz „Windows + i” na klawiaturze.
 • Wybierz Aplikacje > Uruchamianie
 • Przewiń w dół do „Microsoft Teams” i wyłącz go. (Aplikacja może zamiast tego powiedzieć „Microsoft Teams (wersja zapoznawcza)”).

Przełącz opcję Teams, aby nie uruchamiała się automatycznie.

Przy okazji, dopóki jesteś w menu startowym, spójrz na niektóre inne aplikacje, które uruchamiają się automatycznie na twoim komputerze; Mogą istnieć inne, które chcesz wyłączyć (np. Co zrobić, jeśli niekoniecznie chcesz, aby OneDrive działał?). Śmiało i zrób to.

Usuń zespoły z paska zadań

Nawet jeśli wyłączysz ładowanie aplikacji Teams, ikona czatu aplikacji Teams nadal będzie widoczna na pasku zadań. Jeśli nie masz zamiaru z niego korzystać i chcesz zapisać pasek zadań dla innych aplikacji, łatwo go usunąć, chociaż nie jest to taki sam proces, jak większość innych zainstalowanych aplikacji.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań, a następnie kliknij Ustawienia paska zadań
 • W obszarze Elementy paska zadań wyłącz Czat

Możesz łatwo usunąć Teams z paska zadań.

Możesz łatwo usunąć Teams z paska zadań.

Odinstaluj zespoły

Jeśli masz rację, naprawdę Nie chcesz, aby aplikacja Teams istniała, możesz ją odinstalować. Można to zrobić na dwa sposoby:

Korzystanie z menu startowego

 • Kliknij ikonę Menu Start na pasku zadań, a następnie przycisk Wszystkie aplikacje
 • Przewiń w dół do aplikacji Microsoft Teams lub wpisz „Teams” w polu wyszukiwania. (Aplikacja może zamiast tego powiedzieć „Microsoft Teams (wersja zapoznawcza)”).
 • Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odinstaluj”. Zostaniesz poinformowany, że aplikacja zostanie odinstalowana, więc ponownie dotknij Odinstaluj.

Możesz odinstalować aplikacje bezpośrednio z menu Start.

Możesz odinstalować aplikacje bezpośrednio z menu Start.

za pomocą ustawień

 • Otwórz aplikację Ustawienia (patrz powyżej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić)
 • Wybierz Aplikacje z lewego menu
 • Wybierz „Aplikacje i funkcje”
 • Wyszukaj aplikację Microsoft Teams, przewijając w dół lub wpisując „Teams” w polu wyszukiwania. (Może pojawić się komunikat „Microsoft Teams (wersja zapoznawcza)”).
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie nazwy aplikacji i wybierz „Odinstaluj”. Zostaniesz poinformowany, że aplikacja zostanie odinstalowana, więc ponownie dotknij Odinstaluj.

Możesz także odinstalować aplikacje, przechodząc do konfiguracji.

Możesz także odinstalować aplikacje, przechodząc do konfiguracji.

Otóż ​​to!

READ  Aplikacja mobilna „SwitchBuddy” dodaje bazę danych gier, narzędzia do odliczania i nie tylko