Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak się dowiedzieć, czy potrzebujesz finansowania (i jak je zdobyć)

Jak się dowiedzieć, czy potrzebujesz finansowania (i jak je zdobyć)

Opinie wyrażone przez przedsiębiorca Akcjonariusze są sami.

Właściciele małych firm są bardziej niż kiedykolwiek optymistycznie nastawieni do wzrostu, ale odczuwają również kryzys związany z brakiem kapitału. Sytuacja ta pogarsza się tylko w obecnym środowisku inflacyjnym, z wpływem rosnących kosztów 92% właścicieli małych firmWedług business.org.

Oto kilka najważniejszych informacji z naszych najnowszych badań dotyczących dostępu do kapitału:

• 51% właścicieli poszło na jakiś rodzaj finansowania w ciągu ostatniego roku

• 41% zgłosiło, że ich wnioski (lub przynajmniej ich część) nie zostały zatwierdzone

• 37% rozwinęło swoją działalność dzięki oszczędnościom osobistym, bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj finansowania

• 61% posiadaczy osobistych kart kredytowych korzysta z finansów korporacyjnych

• 89% stwierdziło, że dostęp do kapitału ogranicza ich potencjał wzrostu

Jako seryjny przedsiębiorca typu bootstrap jestem głęboko przekonany, że przywódcy sił kapitałowych ograniczyli trudne, ale ważne decyzje dotyczące tego, gdzie wydać, co ostatecznie skutkuje silniejszym i bardziej odpornym finansowo procesem. Ale może też poważnie zaszkodzić firmie, gdy kapitał Więc Ogranicza się do blokowania możliwości eksperymentowania i testowania nowych rynków oraz podejmowania ryzyka. Jest prawda w powiedzeniu, że „zarabianie pieniędzy wymaga pieniędzy”, ale poszukiwanie kapitału może być mylące, a nawet wydawać się nieosiągalne w trybie przetrwania.

Kiedy założyłem swoją pierwszą firmę w 2005 roku, wpłacałem każdego dolara, który zaoszczędziłem w ciągu czterech lat jako bankier inwestycyjny, nie zdając sobie sprawy, że dostępne są inne opcje finansowania. Wspieranie zwiększonych kosztów biznesowych przy zarządzaniu wydatkami osobistymi doprowadziło do wzrostu zadłużenia na karcie kredytowej, a w końcu do trudnej decyzji o sprzedaży domu po terminie spłaty kredytu hipotecznego i braku możliwości jego spłacenia. ten który To była pobudka!

Rozumiem: istnieje strach związany z przyjmowaniem zewnętrznego finansowania na podsycanie snu. Chociaż zadłużenie lub kapitał wysokiego ryzyka może nie mieć sensu dla każdego właściciela firmy lub na każdym etapie wzrostu, pomińmy niektóre procedury koncepcyjne.

READ  Nobl9 otwiera biuro w Poznaniu

Oto kilka oznak, że powinieneś szukać finansowania.

1. Musisz zapłacić rachunki przed wygenerowaniem przychodów

Według naszych danych 69% właścicieli, którzy ubiegali się o finansowanie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, szukało kosztów operacyjnych, a 52% szukało 25 000 USD lub mniej. Wiele modeli biznesowych — takich jak budownictwo, sprzedaż detaliczna i technologia — wymaga zakupu produktów lub inwestycji w usługi przed wygenerowaniem przychodów. Gdy po drugiej stronie istnieje zaangażowanie (lub nawet wysokie prawdopodobieństwo) przychodów, podjęcie dodatkowego ryzyka w celu napędzania wzrostu ma sens.

Generowanie przychodów i kompensowanie zakłóceń w przepływach pieniężnych jest wystarczająco trudne w czasach boomu, nie wspominając o ciągłych wiadomościach z nagłówkami na temat bessy, inflacji i rozprzestrzenianiu się pandemii. To sprawia, że ​​jeszcze ważniejsze jest podwojenie zrozumienia podstaw finansowych, takich jak wskaźnik realizacji przychodów, marże zysku brutto i netto oraz przepływy pieniężne netto. Ile potrzebujesz, aby przetrwać kilka następnych miesięcy do roku? Uzyskaj rzeczywisty numer na papierze i znajdź opcje finansowania z niskimi stopami procentowymi, aby zmniejszyć niespłacone zadłużenie. Niektóre opcje:

• Konwencjonalne kredyty bankowe: Proces zatwierdzania trwa zwykle mniej niż miesiąc, ale wymagana jest silna osobista ocena kredytowa (720 i wyższa) (stwierdziliśmy, że tylko 50% ankietowanych właścicieli miało wynik powyżej 680).

• Pożyczki SBA: Lepsza opcja dla właścicieli z krótszą niż rok historią i dochodami, ale jej zatwierdzenie może zająć więcej niż 90 dni.

• Przyjaciele i rodzina: Jeśli Twoja zdolność kredytowa Cię powstrzymuje, znalezienie osoby podpisującej lub bliskiej osoby, która pożyczy Ci pieniądze, może być najlepszą opcją.

Pamiętaj jednak, że jeśli nie masz przyszłego zaangażowania w przychody, wzrost spowolnił i/lub wydatki są wyższe niż przepływ środków pieniężnych, nadszedł czas, aby zresetować podstawy modelu biznesowego. Pogoń za kapitałem zewnętrznym ma na celu zaradzenie sytuacji przejściowej, a nie maskowanie fundamentalnych wad.

READ  Czy Glover Teixeira może uniknąć „polskiej potęgi” bohatera Jana Blachovicha?

Związane z: Podstawy zarządzania pieniędzmi

2. Musisz dokonać dużego zakupu

Stwierdziliśmy, że 68% właścicieli, którzy ubiegali się o finansowanie w ciągu ostatniego roku, chciało rozszerzyć swoją działalność, wykorzystać nowe możliwości lub nabyć aktywa biznesowe. Niezależnie od tego, czy musisz zainwestować w sprzęt, zapasy lub narzędzia do cyfryzacji i ekspansji, na przykład, ustal duże elementy, które pomogą osiągnąć te cele, i określ trudną liczbę, zanim zaczniesz szukać finansowania. Zrozum również wpływ zwrotu na duży zakup. Ile czasu zajmie odzyskanie pożyczonych lub zainwestowanych pieniędzy? Jak pomożesz rozwinąć swój biznes? Wreszcie, czy istnieją alternatywy (takie jak wynajem lub pożyczanie), które należy zbadać przed pełnym zainwestowaniem?

Dla wielu właścicieli karty kredytowe są dobrą opcją dla tego typu zakupów. W rzeczywistości okazało się, że 90% właścicieli, którzy nie mają kredytu biznesowego, uważa, że ​​karta kredytowa wpłynie pozytywnie na ich działalność. Wiele kart zawiera oferty nieoprocentowane przez pierwsze trzy do dwunastu miesięcy, takie jak popularność Chase Ink Business Cash Karta kredytowa lub nowy Witaj Alice Small Business Mastercarddając więcej swobody, aby spłacić duży zakup (i poprawić swoją zdolność kredytową) bez naliczania wysokich odsetek.

Związane z: 10 podstawowych wydatków na uruchomienie i 10, których należy unikać

3. Jesteś gotowy do zatrudnienia

Spośród właścicieli, którzy planują uzyskać finansowanie w tym roku, zdecydowana większość (72%) planuje to zrobić, aby zatrudnić nowych pracowników i będzie starać się o ponad 25 000 USD, aby tak się stało. Tradycyjna pożyczka bankowa, linia kredytowa lub pożyczka SBA to najlepsze opcje dla większości właścicieli małych firm, ale znowu upewnij się, że masz wskazanie swojej kondycji finansowej i budżetu, w tym silne osobiste i biznesowe wyniki kredytowe oraz -datowe sprawozdania finansowe, w tym To bilans, rachunek zysków i strat i wyciągi bankowe.

READ  Stowarzyszenie Qatari Businessmen Association organizuje ponad 40 spotkań dla firm z Kataru i Polski

Chociaż zaliczki gotówkowe mogą wydawać się ekscytującą opcją szybkiej zapłaty (zwłaszcza jeśli nie masz solidnej oceny kredytowej), ryzyko związane z finansowaniem krótkoterminowej stopy procentowej – nie tylko RRSO, która może wzrosnąć do trzech cyfr – może wyrządzić szkody Więcej niż przydatne.

opcja kapitału podwyższonego ryzyka

Poszukiwanie kapitału wysokiego ryzyka nie jest dla wszystkich, ale jeśli jesteś szybko rozwijającą się firmą, która potrzebuje finansowania na dużą skalę, być może nadszedł czas, aby stworzyć prezentację, doprecyzować swoją wizję i przeciwstawić się niektórym inwestorom.

według Najnowsze badania Harvard Business Review, 30% transakcji venture capital pochodzi od potencjalnych klientów dostarczonych przez byłych współpracowników lub znajomych biznesowych. Dlatego ważne jest, aby budować te osobiste/zawodowe relacje w miarę pozycjonowania się – tym bardziej w przypadku kobiet i osób kolorowych, które historycznie stanowią tylko niewielki procent odbiorców funduszy venture capital.

Związane z: Jedyna rada, jakiej potrzebuje kobieta, aby pozyskać kapitał

Dotacje też mogą pomóc, a w Który etap gry

Chociaż dług i kapitał wysokiego ryzyka niosą ze sobą nieodłączne ryzyko, bez względu na to, jak wygląda Twoja podróż finansowa, gorąco polecam ubieganie się o dotację. Bardziej niż kiedykolwiek dostępne są publiczne i prywatne dotacje dla małych firm, które pomagają zwiększyć widoczność, wyjaśnić sprawozdania finansowe i dowiedzieć się, jak lepiej identyfikować i komunikować swoje potrzeby finansowe — szczególnie dla kobiet, osób kolorowych, weteranów i społeczności LGBTQ.
Z naszych danych wynika, że ​​85% właścicieli chciałoby w tym roku ubiegać się o dotację, ale 47% nie wie, dokąd się udać. The Hello Alice Centrum finansowania małych firm A SBA Świetne miejsca, aby uzyskać dostęp do różnych zasobów w tej dziedzinie.

Oto uczciwy dostęp do każdego przedsiębiorcy z wielkim marzeniem i chęcią pracy dla niego!