Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak pomóc Ukrainie: Polska szkoła Walnut Creek organizuje zbiórkę pieniędzy na wsparcie Ukraińców podczas rosyjskiej inwazji

Walnut Creek, Kalifornia (KGO) – Wraz z nasileniem się sytuacji na Ukrainie, rośnie też kryzys humanitarny i potrzeba pomocy.

„Czujemy się bezradni, bo jesteśmy tysiące kilometrów stąd” – powiedział Patrick Groblini, wolontariusz Polskiej Szkoły w Walnut Creek.

„Wszystkich, którzy przyjeżdżają do kraju z plecakiem na plecach i potrzebują zacząć nowe życie” – powiedział, odnosząc się do napływu ludzi uciekających z Ukrainy do sąsiedniej Polski.

W niedzielę polska szkoła organizuje wydarzenie w Larkey Park, podczas którego ludzie mogą przekazać darowizny i wesprzeć Ukrainę.

POWIĄZANE: Rosyjska łaźnia SF pokazuje solidarność, oferując Ukraińcom bezpłatny wstęp

– Ci ludzie potrzebują naszej pomocy – powiedział Groblini. „Chcemy więc zrobić wszystko i wszystko, co w naszej mocy, aby podnieść świadomość i pomóc tym ludziom, którym nic nie zostało w tym momencie”.

„Są to rzeczy, których potrzebują uchodźcy – tylko pieluchy i podstawowe artykuły pierwszej potrzeby” – powiedział Igor Markov z Nova Ukraine, organizacji non-profit z siedzibą w Palo Alto.

Darowizny mogą być przekazywane, aby pomóc osobom w kryzysie: Strona internetowa Nova Ukraina. Markov nakłania również ludzi zajmujących się technologią, aby to zapisali; Darowizna może pójść dalej niż oczekiwano.

„Google, Netflix, Apple — istnieje wiele firm, które dopasowują darowizny” – powiedział Markov, prosząc ludzi o wstrzymanie darowizn na odzież i inne materiały, ponieważ mają dużo darowizn.

Wideo: Dlaczego Rosja zaatakowała Ukrainę? Najczęściej zadawane pytania na temat Google

– To przytłaczające – powiedział Markov. „W tej chwili bardzo trudno jest wysyłać rzeczy na Ukrainę, ale myślę, że znajdziemy sposoby”.

Są sposoby, by wesprzeć Ukrainę, kiedy już się pojawią. Setki ludzi pojawiły się na ostatnich wiecach w rejonie zatoki.

„To imponujące i myślę, że to pokazuje, że jest to bardzo ważne” – powiedział Markov.

READ  Colin Farrell miał ataki paniki podczas kręcenia podwodnych scen do „Trzynastu żyć”

Wideo: Gdzie leży Ukraina? Szybkie spojrzenie na jeden z największych i najbiedniejszych krajów Europy

Sobota, 26 lutego W południe odbędzie się kolejny rajd pod Ferry Building.

Markov dodał również, że darowizny Crypto są również mile widziane w Internecie.

„Crypto pozwala w niektórych przypadkach na bardziej efektywne transfery” – powiedział Markov. „Mamy już około tuzina darowizn w Crypto”.

Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, ale chcieliby przekazać darowiznę, istnieje możliwość przekazania darowizny za pośrednictwem Venmo z napisem „Ukraina” Iwonie (@Ryszard-Urbaniak) lub Karolinie (KarolinaMancino).

Ojciec Witalij przekaże pieniądze zebrane na służbę jezuickim uchodźcom.

Copyright © 2022 KGO-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.