Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Polish Days pokazują Polskę jako atrakcyjnego partnera międzynarodowego |  awans

Jak Polish Days pokazują Polskę jako atrakcyjnego partnera międzynarodowego | awans

Polish Days, prestiżowe dwudniowe wydarzenie odbywające się corocznie we Wrocławiu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, zwiększa swój globalny zasięg, poszerzając miejsca spotkań dla decydentów i smakoszy, jednocześnie prezentując charakterystyczną mieszankę projektów polskich talentów filmowych.

Większą rolę odgrywa także równoległy cykl branżowy Studio Nowe Horyzonty + (NHS+), cztery dni warsztatów i rozmów na temat różnych aspektów promocji i rozwoju projektów, organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Creative Europe Desk Polska.

Polish Days przyciągają producentów, programistów festiwali, agentów sprzedaży i dystrybutorów z całego świata, którzy przyjeżdżają na spotkanie z polskimi ruchami i szejkami.

– Koprodukcji i koprodukcji mniejszościowych jest w Polsce coraz więcej niż kiedykolwiek wcześniej – mówi Weronika Czołnowska, Head of Industry w Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty.

Przypisuje to wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który działa na rzecz uczynienia z Polski atrakcyjnego partnera międzynarodowego.

„Producenci i reżyserzy z Azji i Ameryki Południowej wyłaniają się jako partnerzy dla polskich filmowców” – mówi, nawiązując do ubiegłorocznego projektu Polish Days, projektu Nelicia Low Przebićktóra ma partnerów z Singapuru i Tajwanu.

Polish Days prezentuje eklektyczną kolekcję projektów w fazie rozwoju, prac w toku i filmów ukończonych. Odbywający się pod koniec lipca, idealnie wpasowany w czas, aby przyciągnąć festiwalową publiczność i programistów z Wenecji, Sundance, Berlina, Tribeki i Cannes.

Selekcjoner Festiwalu Filmowego w Wenecji, Paolo Bertolin, jest stałym bywalcem i opisuje wydarzenie jako doskonałą platformę do odkrywania polskich produkcji, które mogą latać pod radarem międzynarodowej branży.

cytuje Bertolina chleb i sólReżyseria: Damien Cukor. Był jednym z odkryć Venice Horizons w 2022 roku, zdobywając Nagrodę Specjalną Jury dywizji. „Niskobudżetowa produkcja została po raz pierwszy zapowiedziana na Polish Days 2021 i bardzo wzruszyły mnie sceny, które tam zobaczyłem” – mówi Bertulin. „Polish Days udaje się zorganizować pokaz zarówno ambitnych produkcji o wysokich walorach produkcyjnych, jak i mniejszych filmów niezależnych”.

READ  Urmila Matondkar zdradza, że ​​tańca uczyła się od choreografa z Bollywood Saroja Khana | Wiadomości o rozrywce

Ostatnie wydarzenia to dramat Anny Jadowskiej kobieta na dachu oraz debiut reżyserski Michała Chmielewskiego wędrująca kobietaz Leną Górą w roli głównej, a obaj pojawili się na Tribeca Film Festival na początku tego roku.

Weronika Czołowska_MG_9842

Oczekuje się, że w lipcu w rozszerzonym programie branżowym weźmie udział około 200 gości. – W zeszłym roku odkryliśmy, że czas przeznaczony na spotkania jest bardzo napięty – mówi Czołnowska o niektórych zmianach w zespole. W tym roku poprawiliśmy rzeczy, aby wydłużyć czas dostępny na spotkania. Może być duży i ruchliwy, ale jednocześnie mam nadzieję, że goście uznają go za przyjazny i kameralny”.

Przedstawiciele czołowych europejskich agentów sprzedaży, w tym Wild Bunch, Films Boutique, The Match Factory, Beta Cinema, Alpha Violet, Intramovies, Latido Films, Pluto Films, Reel Suspects i New Europe Film Sales są stałymi bywalcami, wraz z MFA + Dystrybutorami Filmdistribution i Cinefil Współ. Just, Imagine Film Distribution, J&J Films, Elamedia Estudios, Entremode Corp. , Odeon, Kino Świat, Forum Film, Gutek Film, a także HBO, Canal+, Polsat, TVP i Netflix.

Polish Days korzysta z tego, że festiwalowi programiści są mniej więcej w tym samym czasie, co Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, który odbywa się w dniach 20-30 lipca.

NHS+ ma być również większe i lepsze w 2023 r. Ma na celu zapewnienie duetowi reżyserowi i producentowi, który opracowuje swój pierwszy lub drugi film fabularny, wiedzę i spostrzeżenia na temat promowania i komunikowania projektów na arenie międzynarodowej. Partnerami są EAVE, Europejskie Stowarzyszenie Producentów, Londyńska Akademia Filmowa oraz inne międzynarodowe instytucje filmowe i kulturalne.

Wśród byłych uczestników projektu NHS+ jest Rumun na północ (NHS+ 2019), którego premiera odbyła się w zeszłym roku na Venice Horizons, ukraińskiego projektu Jak się czuje Katia? (NHS+ 2020) grany w Locarno 2022 i koprodukcja duńsko-polska Cicha migracja (NHS+ 2019), który był emitowany w sekcji Panorama Berlinale 2023.

READ  Henry Cavill powtórzy swoją rolę Supermana w Supergirl DCEU?

Polish Days 2023 potrwa od 23 do 25 lipca, a NHS+ zaplanowano na 20 do 23 lipca.

Kontakt: Weronika Czołnowska