Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak mieszkaniec Dubaju zamienił myjnię samochodową w milionera

Jak mieszkaniec Dubaju zamienił myjnię samochodową w milionera

Dubajowi nie są obce historie od pucybuta do milionera, a jedną z nich jest opowieść o ekspacie z Indii, Vineesh Vijaykumar, który z nastolatka myjącego samochody stał się właścicielem 14 luksusowych samochodów, między innymi aktywów wartych miliony.

Parking przy luksusowej willi Jumeirah pana Vijayakumara może wzbudzić zazdrość miłośników samochodów.

Jego prywatna kolekcja obejmuje Ferrari, Rolls Royce, Bentley GT Continental, Bentley Flying Spur, Range Rover, Cadillac Escalada, Mercedes Viano, Lincoln Aviator, Maybach, BMW serii 7, Mercedes E300, Mercedes G630, Thar, Nissan Patrol i Defender. .

Założyciel Keralan i CEO grupy firm Wealth-i, jest także właścicielem luksusowego jachtu, 68 koni i kilku farm na całym świecie.

Ma ponad 700 pracowników pracujących pod nim w różnych firmach z różnych branż, w tym nieruchomości, hotelarstwo, płatności elektroniczne, wynajem samochodów, zasoby ludzkie, doradztwo prawne i biznesowe.

Stratosferyczny awans Vijayakumara z jednej z jego pierwszych prac jako recepcjonisty, który zarabiał 3500 dirhamów w 2005 roku, do milionera, jest tym, z czego stworzono bollywoodzkie filmy.

Skromne początki

Pan Vijayakumar powiedział Narodowy Jego przedsiębiorcza podróż rozpoczęła się od skromnej inwestycji w wysokości 100 dirhamów.

„Kupiłem wiadro, trzy ręczniki i pastę do samochodu”, powiedział żonaty ojciec dwójki dzieci. „Wszystko, co zrobiłem, zaczęło się od tego”.

Patrząc wstecz na swoje skromne początki, pan Vijayakumar powiedział, że mycie samochodów było pracą w niepełnym wymiarze godzin, którą wykonywał, aby związać koniec z końcem jako nastolatek, który musiał spłacić długi ojca.

„Dubaj nie był na moim radarze, kiedy robiłem licencjat w Kerali” – powiedział. Ale okoliczności zmusiły mnie do tego.

„Mój ojciec, który był emigrantem z Dubaju, popadł w długi ponosząc ogromne straty. Zdecydowałem się podjąć pracę w Dubaju, aby pomóc ojcu i utrzymać rodzinę”.

READ  Senegal chce czerpać korzyści z globalnej gorączki gazowej

Ale jego praca od dziewiątej do piątej nie wystarczyła na spłatę długu.

„Rozejrzałem się i zobaczyłem dwie opcje: mógłbym być gazeciarzem zarabiającym dodatkowe 600 dirhamów lub umyć kilka samochodów i zarobić więcej”.

Kiedy dokonał obliczeń, odkrył, że zawierając comiesięczne umowy na mycie zaledwie 14 samochodów tygodniowo, może zarobić nawet dodatkowe 2000 dirhamów.

19-latek codziennie wstaje o 4 rano i pierwsze godziny spędza na myciu samochodów w dzielnicy Deira.

„Płacono mi 150 dirhamów miesięcznie za duże samochody i 130 dirhamów za małe samochody. Wykonałem lepszą robotę niż inni, ponieważ miałem trzy ręczniki, które zawsze utrzymywałem w czystości, i dodałem odrobinę pasty do samochodu, aby uzyskać gładkie wykończenie. Moi klienci byli zadowoleni i dobrze mi płacili”.

Zamknąć kwatery

W tym czasie mieszkał w pokoju z siedmioma innymi osobami, w którym jedna łazienka była wspólna dla 14 osób mieszkających w domu.

Pan Vijayakumar powiedział, że nawet gdy miał trudności, zawsze marzył o posiadaniu samochodu.

„Miałem czelność marzyć o posiadaniu dziesiątek samochodów. Ale gdybym nie umył 14, nie kupiłbym ich tak dużo.”

Dodał: „Zainspirował mnie władca Dubaju, szejk Mohammed bin Rashid. Wiele się od niego nauczyłem, że marzenia nie powinny mieć granic”.

Oprócz branży myjni samochodowej podjął więcej prac, co podniosło jego miesięczną pensję do około 9 000 dirhamów.

miej wielkie marzenia

W 2008 roku jego marzenia rosły wraz z dochodami i rozpoczął projekt odnowienia wizy.

„Wkrótce załatwiałem 600 wiz miesięcznie” – powiedział. „Zdecydowałem się rzucić pracę na pełen etat, ponieważ miałem wystarczająco dużo pieniędzy, aby zainwestować w biznes kontraktowy za pośrednictwem znajomego”.

Do 2011 roku pan Vijayakumar założył kolejną firmę, która, jak powiedział, była punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich inwestorów i przedsiębiorców.

READ  Rynki Europy Środkowej i Wschodniej – polska złotówka spada na szczyty, ponieważ inwestorzy przewidują potencjalne ryzyko

„Mój los zmienił się w ciągu zaledwie dwóch lat. W 2013 roku znalazłem się na liście 50 potencjalnych indyjskich biznesmenów opublikowanej przez Indian Society of Dubai” – powiedział.

Pan Vijayakumar zdobył również nagrodę Gold Achievement Awards przyznaną przez Dubai Chamber of Commerce w 2020 r. oraz nagrodę Youth Business Icon Award w 2022 r.

Opowieści ku przestrodze

Ale miał swoje wzloty i upadki po zbudowaniu imperium biznesowego obejmującego doradztwo imigracyjne, public relations, zasoby ludzkie i zieloną gospodarkę.

„Wygrałem miliony, ale przegrałem też kilka milionów” – powiedział.

Pan Vijayakumar powiedział, że jest wdzięczny za wyzwania i dobre relacje, jakie nawiązał z ludźmi.

„Nie ma większego bogactwa niż to. Jeśli jesteś uczciwy, zawsze znajdziesz wyjście” – powiedział, dodając, że musiał sprzedać wszystkie swoje aktywa, aby spłacić swoich klientów.

„Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy.

„Jedyne, na co musisz uważać, to możliwości, które zawsze są wokół ciebie” – powiedział.

Aktualizacja: 14 lipca 2023, 2:30