Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Meryl Streep przygotowała się do roli prezydenta w „Don’t Look Up”

Streep odegrała rolę w kreowaniu wrażliwości modowej Orleanu, co, jak powiedziała, oddaje coś fundamentalnego o postaci: „A co, jeśli ma 70 lat i ubiera się jak 35?” Wytłumaczyłem. „Nikt jej nie powiedział, że nie możesz wiecznie mieć 35 lat”. Oznacza to, że ubrania są wzorowane na prezenterach telewizyjnych, którzy według Streepa „skłaniają się do wybierania tych ogromnych przestrzeni jasnych, wesołych kolorów, aby się na nich położyć – żadnych nadruków, żadnych kropek, pledów ani, nie daj Boże, kwiatów. Coś, co noszą inni ludzie. Tylko te mocne garnitury i krótkie spódniczki. Opowiadał się również za konkretnym schematem włosów: „Kiedy byłem w liceum, przypinałeś włosy na wałki, a następnie wyciągałeś je i czesałeś 100 razy” – powiedział Streep. „To jest rodzaj włosów, które wyciągasz z wałków i zostawiasz w ten sposób – im dłużej tym lepiej. Potem są spryskiwane i przycinane, a końce zwijają się w dziwny sposób. I to jest coś. Boże, nie zrobiłbym tego w moje prawdziwe życie”.

Całe to wcześniejsze planowanie może nie przygotować cię w pełni na wymagania prezydentury, jak odkrył Streep pierwszego dnia, kiedy została postrzelona. Spędziła kilka tygodni w izolacji, ponieważ podczas pandemii poproszono o to aktorów filmowych. Potem, w wyznaczonym dniu, powiedziała: „Zebrałam się w ogromnym płaszczu, wsadziłam psa na tył samochodu, pojechałam przez śnieżycę do Worcester w stanie Massachusetts, zeszłam z boiska i zaparkowałam”. Tam Streep powiedział: „Próbowali mnie odepchnąć w kilku miejscach, aby dostać się na plan. Powiedziałem, że nie, jestem w tym”. Wchodząc w fryzury, makijaż i modę, Streep weszła na scenę, gdzie zobaczyła swoją twarz na Jumbotronie i usłyszała spóźnione echo jej głosu, gdy przemawiała do tłumu kilkuset statystów. „Po prostu to zgubiłam” – powiedziała. „Pomyślałem: Cóż, oczywiście powinienem przejść na emeryturę. Nie mogę tego zrobić. Właściwie nie mogę tego zrobić. To był naprawdę kryzys zaufania. ” Nie trzeba dodawać, że Streep znalazł dla niej wskazówki, ale powiedziała: „Zajęło to trochę czasu”.

READ  Australijscy artyści opowiadają o tym, jak mogą wesprzeć nasz borykający się z problemami przemysł muzyczny

Tak jak w swoich filmach takich jak Step Brothers i Anchorman: Legend of Ron Burgundy, McKay pozwolił na improwizację w Don’t Look Up, a reżyser powiedział, że Streep ma talent do dialogów i improwizowanych reakcji. „Jej postać prawie nie przejmuje się okropnymi rzeczami, jakie ludzie jej mówią, ani tym, jaka jest przerażająca” – powiedział McKay. „Ma absolutną niegrzeczność, która może być mylnie rozumiana jako pewność siebie”.

Streep – kto właśnie ukończył „Niech wszyscy mówią” Film Stevena Soderbergha z całkowicie improwizowanymi dialogami, przed nakręceniem „Don’t Look” – nie od razu był postrzegany jako film reklamowy. Ale lubi ten proces i podziwia kolegów, którzy mogą pochwalić się fachową wiedzą. „Aktorzy dostają prymitywny interes” – powiedziała. „Ludzie myślą, że są kretynami. Ale większość dobrych aktorów, których znam, jest naprawdę mądrych – nie oglądałem ich matematyki, ale nie obchodzi mnie to. Możliwość wyciągnięcia tego blasku z powietrza jest naprawdę formą pisanie. To niesamowite, że ludzie są w tym tak dobrzy” .