Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Irlandczycy przeszli przez epidemię?

Jak Irlandczycy przeszli przez epidemię?

Siedzenie w domu podczas pandemii Covid-19 oznaczało zostanie najlepszym przyjacielem z takimi jak Netflix, ale Irlandczycy nie polegali na PlayStation czy XBoxach tak bardzo, jak na swoich europejskich sąsiadach.

Według danych Eurostatu, organu statystycznego Komisji Europejskiej, prawie trzy czwarte użytkowników Internetu w Unii Europejskiej oglądało telewizję lub filmy przesyłane strumieniowo online w 2020 r. Nie obejmuje to nawet pobranych i zaoszczędzonych w czasie programów lub filmów.

W przeciwieństwie do subiektywnego postrzegania, że ​​jesteśmy przywiązani do naszych urządzeń do oglądania, Irlandia była w okolicach średniej UE (74%), dobrze sytuowana w krajach skandynawskich, Chorwacji i Holandii, z których wszystkie mieściły się w przedziale 90%.

Być może nie jest zaskakujące, jak bardzo nasi holenderscy przyjaciele są uzależnieni od strumieniowania, biorąc pod uwagę, jak dobrze mają dostęp do Internetu.

„Prawie powszechny dostęp do Internetu”

„Wśród krajów członkowskich UE dostęp do internetu był w Holandii niemal powszechny, obejmując w 2020 roku 97% wszystkich gospodarstw domowych. mniej niż 80% tylko w Bułgarii (79%).

Powiedziała, że ​​ponad 90% w Irlandii miało dostęp, w porównaniu z około 85% sześć lat temu.

Irlandzki długoterminowy narodowy plan dostępu szerokopasmowego, który od 2012 r. był żmudnym i długotrwałym procesem, ma połączyć w nadchodzących latach ponad 500 000 trudno dostępnych budynków, co będzie kosztować ponad 3 miliardy euro. .

Jednak w międzyczasie państwa członkowskie UE muszą radzić sobie z podobnymi problemami dotyczącymi łączy szerokopasmowych i zwiększyć ich zasięg od połowy ostatniej dekady, według Eurostatu.

„Niektóre państwa członkowskie UE, które miały stosunkowo niskie stawki za dostęp do Internetu w domu w 2015 r., wykazały szybki wzrost stawek za połączenia w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Pomiędzy 2015 a 2020 rokiem odsetek gospodarstw domowych z dostępem do internetu rósł najszybciej na Cyprze (o 22 punkty procentowe), Bułgarii (o 20) i Rumunii (o 18)” – dodała.

READ  Naukowcy odkryli, że suszarki UV do paznokci mogą powodować uszkodzenia DNA i mutacje

Metoda nadrabiania zaległości

Irlandia ma sposób na nadrobienie zaległości, aby stać się tak uzależnionym od gier, jak jej europejscy odpowiednicy.

W całej Unii Europejskiej w 2020 roku około 34% internautów w wieku od 16 do 74 lat uczestniczyło w grach.

Nic dziwnego, że 56% Holendrów skorzystało z niemal globalnego zasięgu szerokopasmowego, a następnie Duńczycy i Maltańczycy (47%). Obywatele Litwy, Słowacji, Polski i Bułgarii najmniej przejmowali się grami, podczas gdy około jedna czwarta irlandzkich internautów gra online.

Według ustaleń Eurostatu, pomimo upadku tradycyjnych mediów, takich jak gazety, pragnienie wiedzy i bieżących spraw pozostaje stałe, znacznie bardziej niż muzyka czy gry.