Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak fryzjerzy i styliści płci męskiej dominują w salonach Abudży

Z biegiem czasu firmy, które pierwotnie były prowadzone przez kobiety, zaczęły być zdominowane przez mężczyzn. Duży odsetek salonów kosmetycznych w Abudży jest obecnie wypełnionych manikiurzystami i fryzjerami. W niedzielę Daily Trust rozmawiało z kilkoma z tych mężczyzn, aby dowiedzieć się, jak prosperują w kobiecym świecie.

To kolejny dzień ciężkiej pracy dla wielu Nigeryjczyków mieszkających w stolicy Abudży. Niektórzy mają problemy z wznowieniem pracy, podczas gdy inni zajmują się takim czy innym osobistym problemem. Chociaż salony kosmetyczne są rozsiane po całym mieście, obszary takie jak Wuse 2, Garki i Wuye są uważane za najlepsze lokalizacje dla tych firm.

Stanley Etika pracuje jako stylistka paznokci w Mitama Highlands Codzienna Niedziela Powiernicza Robi paznokcie od ponad 16 lat. „Po ukończeniu informatyki nie mogłem znaleźć pracy. Odwiedziłem przyjaciela, który prowadzi salon i byłem zdumiony, widząc facetów, którzy robią paznokcie.

„Poradziłem, że jeśli nauczę się tej umiejętności i stanę się w niej dobry, zarobię dużo pieniędzy i spotkam klientów, którzy dobrze zapłacą za moją usługę. Nauczyłem się tej umiejętności w niecałe dwa tygodnie i zostałem stylistką paznokci. Jednak, Podczas pracy doskonaliłem swoje umiejętności.”

Nasz reporter obserwował, jak klienci dzwonią do Eteki, aby umówić się na wizytę na paznokcie. Chociaż nie jest to jedyna technika paznokci w salonie, wydaje się być najlepsza, ponieważ klientki go o to poprosiły.

Eteka, która prowadzi własny salon, twierdzi, że utrzymuje bardzo uczciwy przedział cenowy ze względu na dobre obroty i dużą liczbę klientów. „Najniższa cena, jaką otrzymuję za wykonanie gwoździ, to 5000 naira, a najdroższa to około 12 000” – powiedział.

Zwrócił uwagę, że choć ludzie postrzegają salony jako zatłoczone tylko w weekendy, to jeśli jest się w stanie zapewnić klientom wysokiej jakości obsługę, zawsze znajdzie się spora liczba osób zamawiających usługi na co dzień.

READ  Kim jest Olaf Schulz, pierwszy nowy kanclerz Niemiec od 16 lat?

„Dzisiaj jest czwartek i zobaczcie, jak zatłoczony jest salon. Weekendy podwajają się, ponieważ jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom wysokiej jakości usługi. Rzadko zdarza się, aby klient narzekał na fryzurę lub manicure, który zrobił.”

Powiedział również, że przez lata w biznesie był mentorem innych w branży paznokci. Powiedział: „Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że wyszkoliłem co najmniej 15 osób, które również otworzyły własne salony paznokci; większość z nich to mężczyźni”.

Innocent, młodszy brat Eteki, należy do personelu salonu, który robi i pielęgnuje peruki dla klientów. Robi peruki od ośmiu lat, a także jest dobry w poprawianiu splotów i zakładaniu przednich peruk dla kobiet.

Rozmawiając z Codzienna Niedziela PowierniczaInnocent powiedział, że opanowanie umiejętności robienia peruki zajęło mu tylko sześć miesięcy. „Pracowałem i uczyłem się od kogoś, kto był naprawdę dobry w tej umiejętności. Po sześciu miesiącach byłem w stanie zrobić dobrą perukę i zacząłem przyciągać klientów.”

Poza czerpaniem zysków z biznesu Innocent powiedział, że lubi umiejętność robienia peruk. Powiedział: uwielbiam robić peruki. Potrafię wymyślić nowy styl i sprawić, by klient wyglądał jak najlepiej. Nie jest też tak stresująca jak inne prace. W ciągu jednego dnia, w zależności od upragnionego przez klienta stylu, mogę uszyć do pięciu peruk.

Aby utrzymać dobrą bazę klientów, Innocent pobiera uczciwą opłatę za wszystkie produkowane przez siebie peruki. Powiedział, że w zależności od stylu, koszt wykonania peruki wynosi od 6000 do 7000. Ta cena jest pomniejszona o splot, który zostanie użyty.

Julia Edo, klientka zarówno Eteki, jak i Innocenta, pochwaliła dwóch mężczyzn za ich rzemiosło, mówiąc: „Przez cały czas, kiedy przyjechałam po nowy zestaw gwoździ od Stanleya, nigdy się nie zawiodłam. Jest bardzo dobry w tym co robi i zwraca uwagę na szczegóły.

READ  Metalowy rynek polski wielkość, udział, wgląd w wzrost, analiza konkurencji

„Nawet Innocent od jakiegoś czasu zajmuje się moimi perukami i robi mi nową; jest równie dobry w tym, co robi” – dodała.

Peter O’Day, inny stylista paznokci pracujący dla Wuse 2, powiedział, że wielu mężczyzn uczy się tego zawodu, ponieważ okazał się on bardzo dochodowy. „Kobiety zawsze są skłonne płacić dobre pieniądze za wysokiej jakości usługi, więc biznes jest bardzo dochodowy” – powiedział.

28-letni stylista paznokci powiedział, że pracuje w terenie od prawie pięciu lat. Opowiadał, że podczas przeprowadzki z Port Harcourt postanowił pracować jako stylistka paznokci w każdym wolnym salonie.

Powiedział: „Pracowałem jako praktykant stylistki paznokci w Port Harcourt. Kiedy skończyłem szkolenie, postanowiłem przenieść się do Abudży i zacząć tu pracować.”

Audi ujawniło, że ma sporą liczbę klientów, dodając: „W ciągu jednego dnia mogę uczestniczyć w co najmniej pięciu różnych kobietach zamawiających wszelkiego rodzaju stylizacje paznokci. W dni powszednie jest mniej obleganych, ale w weekendy mam do ośmiu klientów, którzy muszą Przynieś je „.

Według Odeya ceny paznokci zależą od rodzaju zamówienia i rodzaju lakieru użytego do ich wykonania. „Zanim obciążymy naszych klientów, chcemy wiedzieć, czy nakładają sztyft na paznokcie lub paznokcie akrylowe, a także czy używają zwykłego lakieru lub żelu.

„Pytamy również, czy klientka chce, aby jej paznokcie były proste lub dopasowane, co może być dodatkowo płatne.Gwoździe Stick one to od 2500 do 3500 N, a paznokcie akrylowe to 3500 i N7000. Jeśli zdecyduje. Jeśli klient używa lakieru hybrydowego, może to kosztować dodatkowo 500 N; projekty mogą kosztować dodatkowo 1000 N”.

Chociaż Audi jest jedynym stylistą paznokci w salonie, w którym pracuje, jest on głównym technikiem. Powiedział, że wielu mężczyzn zaczyna dostrzegać korzyści, jakie można osiągnąć, zaspokajając kobiece potrzeby, takie jak pielęgnacja włosów, paznokci i skóry.

READ  Wyłącznie: Polska wzywa Niemcy do przyspieszenia wyjścia Rosniefti z rafinerii w Schwedt

„Mam kilku ludzi, którzy uczą się tej umiejętności. Spośród nich trzech to dwóch mężczyzn. Dawno minęły czasy, kiedy mężczyźni wykonywali tylko poważne prace ręczne, takie jak stolarstwo i hydraulika, teraz uczą się robić peruki, naprawiać gwoździe, naprawić rzęsy itp. bo to tam są pieniądze.”

Zapytana, dlaczego tak wiele kobiet patronuje stylistom męskim, klientka Audi, Nika, powiedziała: „Nie ma konkretnego powodu, dla którego kobiety powinny dbać o stylistów paznokci lub fryzjerów. Ważna jest jakość paznokci lub styl, który zapewniają. Jeśli Salon ma tę samą technologię kobiecych paznokci, co jakość mężczyzn, oni też będą mieli klientów.”

Inna klientka, Lisa Mbah, powiedziała: „Jako kobiety uwielbiamy dawać to, co najlepsze. Jeśli wejdę do salonu i zauważę, że stylistka paznokci lub fryzjerka zapewni mi taką usługę, jakiej oczekuję, bez żadnych kłopotów, zapłacę mu lub jej jego wartość.”

„Myślę jednak, że powodem, dla którego mężczyźni mają tendencję do wyróżniania się, jest ich pragnienie perfekcji. Dlatego mężczyźni są bardzo zainteresowani wyglądem swoich kobiet; teraz wyobraź sobie tego typu mężczyznę jako fryzjera lub stylistę paznokci. Chciałby się upewnić, że klient czuje się dobrze ze sobą przed wyjazdem.