Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak EJ Obiena złamał COVID-19, aby zdobyć medal w lekkiej atletyce historycznej

Jak EJ Obiena złamał COVID-19, aby zdobyć medal w lekkiej atletyce historycznej

Manila, Filipiny (Zaktualizowano o 13:23) Polak EJ Obiena zabłysnął najlepszą formą w swojej karierze, kiedy w niedzielę (poniedziałek, czasu Manila) zresetował swój rekord życiowy i rekord Azji na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Eugene w stanie Oregon.

Nikt nie przypuszczał, że 26-latek miał niedawno walkę z COVID-19.

W połowie czerwca Obiena został zmuszony do pozostania na uboczu przez dwa tygodnie po pozytywnym wyniku testu na globalną chorobę.

Kilka tygodni później Obiena dokonał największego skoku w swojej karierze. Ale to nie była łatwa praca.

Na wtorkowej konferencji prasowej Obiena ujawnił, że musi pozbyć się niektórych objawów na tydzień przed światami.

„Podczas COVID czułem się naprawdę chory przez dwa, trzy dni. To był taki trudny okres, a potem było już dobrze” – wyjawił Obiena.

Obeyna musiała się izolować przez tydzień, a on powiedział, że robi, co w jego mocy, aby pozostać w formie.

„To, co zrobiłem, to zmaksymalizować to, co mogę zrobić w domu, w mieszkaniu, biegam tam tak często, jak tylko mogę, wykonując kilka sztuczek wspinaczkowych, obciążając ciało i tak dalej”. Ukończył.

Według Obeiny, w zeszłym tygodniu poczuł się całkowicie zdrowy. Dzieje się tak pomimo złotego występu w swoim pierwszym konkursie pod koniec czerwca, gdzie rządził bójką w Szwecji.

„Myślę, że COVID był czymś więcej niż tylko gorączką i że miał utrzymujące się objawy, powiedziałbym, że nadal miałem od czasu do czasu mgłę mózgu, a następnie duszność przez 3 tygodnie” – powiedział Obiena.

„Myślę, że po prostu czułem się naprawdę dobrze, powiem to tylko tydzień temu. Wtedy czułem się dobrze, naprawdę znów czuję się jak ja, nie brakuje mi tchu, kiedy skaczę, co jest dziwne, ponieważ tylko przebiegł 40 metrów.”

Obeyna zdobyła pierwszy w historii medal dla Filipin na turnieju, zdobywając 5,94 mw finale skoku o tyczce mężczyzn.

READ  Hurkacz niweczy francuskie nadzieje, że Ponzi zdobędzie tytuł Marsylii

Ukończył wyścig za rekordzistą świata Armandem Duplantisem i Christopherem Nielsenem, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Za dwa tygodnie para zmierzy się ponownie w Diamentowej Lidze w Polsce. Niedługo ma też mistrzostwo na Węgrzech.