Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak długi jest makijaż?

Jak długi jest makijaż?

Jodi Mannes, youtuberka piękności Bellevue, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, kiedy należy pomyśleć o metamorfozie. # Nowy

SEATTLE – Kosmetyczka i YouTuberka Judy Manes Dołącz do programu, aby podzielić się wskazówkami i sztuczkami, jak przedłużyć trwałość niektórych produktów do makijażu i kiedy je wyrzucić.

Mannes zauważył, że ważnym czynnikiem decydującym o tym, kiedy wyrzucać kosmetyki do makijażu, jest kod okresu po otwarciu (PAO). Jest to podane na etykiecie produktu i jest znormalizowane w miesiącach, czyli czasie, w którym produkt można zużyć po jego otwarciu.

Polecane produkty

W przypadku podkładów olejnych i pudrowych można go przechowywać do 18 miesięcy. W przypadku produktów na bazie wody trwają one krócej, 12 miesięcy. Jeśli kupisz podkład, który zawiera również środki do pielęgnacji skóry, takie jak filtr przeciwsłoneczny lub kwas hialuronowy, Twoja pielęgnacja skóry zacznie się psuć po 12 miesiącach. Po tym stracisz moc podkładu i przedmiot należy wyrzucić.

Tusz do rzęs jest dobry tylko przy codziennym stosowaniu przez trzy miesiące, ponieważ nasze rzęsy zawierają naturalne bakterie. Kiedy bierzesz różdżkę tuszu do rzęs, nakładasz ją na rzęsy i wkładasz z powrotem do tubki, gromadzi się więcej bakterii. Kolejną ważną radą udzieloną przez Mannisa jest to, że jeśli nie usłyszysz „trzaśnięcia” przy wyciąganiu patyka, pozbądź się go.

Ponieważ szminka zawiera parabeny, które pomagają konserwantom, może trwać około 18 miesięcy. Możesz przedłużyć żywotność szminki, odpowiednio ją uszczelniając po użyciu i nie kładąc jej na stole po jedzeniu, ponieważ istnieje ryzyko dostania się resztek jedzenia na produkt. Kiedy szminka ma dziwny zapach, oznacza to, że rosną na niej bakterie i należy ją wyrzucić.

Czyste pędzle do makijażu to klucz do przedłużenia trwałości kosmetyków. Muszą być codziennie płukane i suszone. Pędzle należy dokładnie czyścić dwa razy w miesiącu.

READ  8 albumów, które powinieneś usłyszeć w tym tygodniu

Jeśli chodzi o gąbki do makijażu, należy używać ich lekko wilgotnych. Następnie spłucz i wyciśnij nadmiar wody, aż woda będzie czysta. Na koniec należy je wysuszyć na powietrzu gdzieś w ciemnym miejscu. Unikaj przechowywania ich w gorących miejscach, w których mogą rozwijać się bakterie.

Lakier do paznokci może trwać latami, ale jedynym sposobem na stwierdzenie, czy się zepsuł, jest potrząśnięcie nim i pozostawienie go na 5-10 sekund. Jeśli lakier do paznokci się rozdzieli, należy go wyrzucić.

Oglądaj New Day Northwest o 11 Poranek W dni powszednie na KING 5 i transmisje na żywo na KING5.com. Zadzwoń do Nowego Dnia.