Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak 27 niezależnych projektantów tworzy na całym świecie?

Zwrot „skok wiary” powinien zostać na stałe wpisany w umysł każdego młodego projektanta, który zdecydował się dziś podjąć go sam na sam z własną marką. Policzmy pola minowe, na których musisz poruszać się, aby Twoja nauka o modzie mogła latać: możesz doświadczyć czystej radości tworzenia dokładnie tego, czego chcesz — ale będziesz musiał pracować dzień i noc, aby upewnić się, że jest wykonany w sposób odpowiedzialny i pełen szacunku. Twoje ubrania mogą powiedzieć coś o świecie – lub o nim jest Twoje Świat — jednak jest też ten słaby głos w twojej głowie, pytający, czy powinieneś w ogóle coś zrobić, biorąc pod uwagę problemy środowiskowe, w których się znajdujemy.

Ale oto rzecz z tym nowym pokoleniem niezależnych talentów: nie stronią od kreatywności w służbie autoekspresji, i Wciąż starają się odpowiedzieć na niektóre z najtrudniejszych życiowych pytań. (Nie oznacza to, że gracze w głównych ligach mody nie zmagają się z tymi samymi rzeczami – zwykle mają dużo wsparcia i zasobów, aby pomóc im odpowiedzieć.) W przypadku tych samodzielnych gier – we wszystkich punktach mapy globalnej – jest to cienka akcja solo, w której jedynym sposobem jest Patrzenie w przyszłość: pod względem tożsamości płciowej, charakteru, reprezentacji, społeczności, zrównoważonego rozwoju i wreszcie, tworzenia ubrań, które są całkowicie seksowne i odważne.

Aby je uczcić, redaktorzy wszystkich wydań Magazyn Vogue Na całym świecie nominują swoich faworytów w domu. Kiedy więc wracamy do świata — gdy widzimy podnoszące się teatralne kurtyny, wsiadamy do samolotu lub wchodzimy do biura — przyjmijmy (choć lepiej kup i ubierzmy) część ich afirmującej elegancji energii. – Mark Holgate


Kiedy Peter Do będzie miał premierę na New York Fashion Week w przyszłym miesiącu, jego POV będzie wyglądał bardziej wytwornie niż większość początkujących. To dlatego, że Do ciężko pracował nad swoją marką od trzech lat, dopracowując swoje gotowe ubrania (odcienie Helmut Lang i Martin Margiela przez Phoebe Philo-ere Céline, jego uniwersytet), wprowadzając buty (wykonane w tej samej fabryce jak ekstremalne buty Ricka Owensa) oraz tworzenie zespołów na miarę XXI wieku, które są bardziej zbiorowo zorganizowane niż typowe w branży procesy odgórne.

READ  List oszukał Olivię Wilde

Stroje gwiazd to kolejna rzecz, która nie była traktowana priorytetowo, ponieważ mocno i stabilnie budował swoją imiennikową markę; W swoich wczesnych kolekcjach skupiał się na szyciu. Ale z tym nadchodzą celebryci. Gwiazda jego jesiennej kolekcji, jedwabna wsuwana suknia w stylu syreny z lat 30. w kolorze kości słoniowej, wykończona zwiewnym gorsetem, po raz pierwszy pojawiła się na scenie w 8H Studio Rockefeller Center, kiedy po raz pierwszy założyła ją Anya Taylor-Joy. -Kiedykolwiek Sobotnia noc na żywo Indywidualny monolog. „Czułem, że nadszedł czas, aby się ubrać, być widocznym i powiedzieć, że tu jesteśmy” – powiedział stylista. Masz naszą uwagę, panie Doe – Nicole Phelps