Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jacques Savoriti zamierza stworzyć nowy gatunek

Jako nastolatek Jack Savoriti zrezygnował z ambicji zostania piłkarzem, ponieważ nie lubił konkurencyjnego charakteru tego sportu. Ta pozycja rozciąga się na występy na listach przebojów albumów piosenkarzy i autorów tekstów. Może nie martwi się prestiżem, jaki osiągają, ale jego wytwórnia będzie zadowolona z przebiegu tej części jego kariery. W Wielkiej Brytanii jego ostatnie cztery albumy trafiły z rzędu, nr 109; Nr 7 Nr 6? Następnie numer 1 w piosence Singing To Strangers z 2019 roku.

Nie myl tego z brakiem ambicji. Na swoim nowym albumie Europiana 37-latek chce zrobić nic innego, jak rozpocząć nowy gatunek muzyczny.

To album koncepcyjny. Nie wstydzę się tego powiedzieć – powiedział mi podczas rozmowy telefonicznej ze swojego domu w Oxfordshire.

Jako nastolatek Jack Savoriti zrezygnował z ambicji zostania piłkarzem, ponieważ nie lubił konkurencyjnego charakteru tego sportu. Zdjęcie: Pamela Ruvares/Pacific Press przez ZUMA Wire/Shutterstock

Jest wiele sposobów na opisanie muzyki amerykańskiej i latynoskiej, ale tak naprawdę nie ma nic do opisania muzyki europejskiej. Kiedy ludzie pytają mnie jaką muzykę robię, nigdy nie znalazłem odpowiedzi. Nie jestem folkiem, popem ani rockiem.

Europiana to słowo, które wymyśliłem, aby opisać to, co robię. Utrwala muzykę, która wyszła z Europy w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat. W latach 70. i 80. dużo funku, disco i soulu przepłynęło przez Atlantyk i wylądowało na europejskich wybrzeżach. Spotkało się z europejską kulturą pisania piosenek charakteryzującą się melancholią i melancholią narracji. Słychać to w muzyce każdego, od Julio Iglesiasa po Giorgio Morodera, od Abby po Gypsy Kings. Kiedy te dwa światy zderzyły się, powstało coś, co nazywam Europianą.

Jack urodził się w Londynie z włoskiego ojca i polsko-niemieckiej matki. Firma i rodzina ojca zabrały go przez Europę, a Jack kształcił się w ekskluzywnej szkole amerykańskiej w Szwajcarii. Zaczął grać na gitarze i pisać piosenki jako sposób na radzenie sobie z uczuciem przemieszczenia. Jest żonaty z aktorką Gemmą Powell, która niedawno pojawiła się w nowym filmie The Secret Garden. Seria Sky Demons i krótkie seriale The Stranger pokazywane na Netflix. Jack namówił Gemmę i ich córkę Connie oraz jej syna Wintera, aby pojawili się na płycie.

READ  Wodzimierz Tetmajer otwiera "Młodą Polskę" - Pierwsze Wiadomości
Na swoim nowym albumie Europana Jacques Savoriti chce po prostu rozpocząć nowy gatunek muzyczny. Zdjęcie: Sergione Infuso/Corbis przez Getty Images

„Moja córka to pierwszy dźwięk, który słyszysz na płycie. Cóż, to moja żona i córka, ale głos mojej córki jest znacznie głośniejszy” – śmieje się.

Na końcu albumu byli mój syn, córka i wszystkie dzieci członków mojego zespołu. Chciałem zaangażować ich wszystkich, aby dowiedzieli się, co robią ich rodzice. To była dla nich świetna zabawa. Cała reszta zrobiła tutaj, ale podniosłem poprzeczkę z moją córką; Musi zagrać rolę w Abbey Road. Właściwie zaśpiewała swoje partie do mikrofonu używanego przez Franka Sinatrę. Musiałem potem wygłosić jej prawdziwą przemowę motywującą, aby upewnić się, że wie, że to nie jest normalne i że będzie musiała ciężko pracować, aby to zrobić ponownie.

W przypadku Projektu Europana udało mu się również przekonać Nile’a Rodgersa, legendarnego producenta i członka założyciela Chic, do pojawienia się na albumie.

Europiana to słowo, które Jacques Savoriti ukuł, aby opisać to, co robi. Zdjęcie: Mario Romano/AGF/Shutterstock

„Wytłumaczyłem koncepcję Nilesowi, a on całkowicie to zrozumiał, człowieku!” On mówi.

Chciałem podzielić się Nilem, ponieważ miał taki wpływ na Europianę. Niles wziął swoją muzykę, popularną w nowojorskich klubach, i uczynił ją międzynarodową. Europa nie istniałaby bez Nile Rodgersa. Teraz wsiadamy do radia, wciąż zdumiewa mnie, że Nile Rodgers gra mojego Who’s Hurting Who? Tak bardzo, że skaczę po domu. Staram się wytłumaczyć moim dzieciom: „To jest twój ojciec z

Nile Rodgers, ale nie dostaną tak wielkiego interesu.

Jacques Savoretti z Europiany wychodzi w piątek. obrazek: Jason Sheldon/Shutterstock

Powiedziałem mu, że to niefortunne, że unika konkursu, ponieważ pierwszy i ostatni utwór na Europianie, I Remember Us i War Of Words, byłby idealny do powstrzymania upadku Wielkiej Brytanii w Konkursie Piosenki Eurowizji lub do reprezentowania Włoch, które wdarły się do zwycięska puszka w tym roku.

„Przeraża mnie pomysł wzięcia udziału w jakiejkolwiek konkurencji” – mówi. Chciałem być większym piłkarzem, ale element rywalizacji paraliżował mnie. We Włoszech nazwano mnie „czwartkowym zawodnikiem”, świetnym na treningu, ale w sobotę zamierzam zrobić „butelkę”. Perspektywa porażki przerażała mnie. Kiedy odkryłem muzykę, była to współpraca. Wiem, że niektórzy muzycy chcą być nr 1, ale dla mnie nigdy o to nie chodziło. Wąż był prawie przyciągany do martwienia się o te rzeczy. Muzyka nie powinna być konkurencyjna.

  • Europiana wyjdzie z Jackiem Savoretti w piątek.