Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Izraelski dyplomata wyjaśnia, że ​​opóźnianie ofensywy lądowej na Gazę „nie jest złe”, ponieważ pozwala uniknąć „śmiertelnej pułapki” Hamasu |  wiadomości ze świata

Izraelski dyplomata wyjaśnia, że ​​opóźnianie ofensywy lądowej na Gazę „nie jest złe”, ponieważ pozwala uniknąć „śmiertelnej pułapki” Hamasu | wiadomości ze świata

W wyniku ataku na południowy Izrael 7 października Hamas pojmał ponad 220 osób. Czterech zakładników zostało uwolnionych, pozostali nadal są przetrzymywani.

przez Deborah Hines, redaktor ds. bezpieczeństwa i obrony @hainesdeborah


Wtorek, 24 października 2023 o 15:15, Wielka Brytania

Starszy izraelski dyplomata powiedział, że Izrael nie spieszył się z rozpoczęciem inwazji lądowej na Strefę Gazy, ponieważ jego siły wpadłyby w „śmiertelną pułapkę” zastawioną przez Hamas, gdyby wkroczyły zbyt szybko.

Emmanuel Nahshon, wyższy rangą urzędnik izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, powiedział, że powolne działanie sił zbrojnych „nie jest złe” z powodu trwającego kryzysu związanego z zakładnikami.

podniecenie W wyniku śmiertelnych zamieszek na południu zatrzymano ponad 220 osób, w tym dzieci i obcokrajowców Izrael 7 października.

Uwolniono czterech zakładników Ale pozostali są nadal przetrzymywani.

Wojna między Izraelem a Gazą – najnowsze aktualizacje

Dyplomata odpowiadał na pytanie Sky News dotyczące tego, czy izraelski rząd opóźnił spodziewany atak naziemny Gaza Ze względu na zakładników i obawy wśród sojuszników – takich jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania – że izraelska akcja wojskowa doprowadzi do eskalacji regionalnej.

Pan Nahshon, zastępca dyrektora generalnego ds. dyplomacji publicznej w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, powiedział, że celem ataku Hamasu było po pierwsze terroryzowanie narodu izraelskiego, a po drugie nakłonienie przywódców politycznych i wojskowych do wysłania żołnierzy do Gazy.

Na konferencji prasowej w mieście Sderot niedaleko Gazy powiedział, że doprowadziłoby to do wpadnięcia armii izraelskiej „we wszystkie pułapki starannie przygotowane przez Hamas”.

Dodał: „Wiemy, że gdybyśmy weszli do Strefy Gazy pierwszego, drugiego lub trzeciego dnia, wpadlibyśmy w śmiertelne pułapki, a to prawdopodobnie oznaczałoby bardzo ciężkie straty wśród izraelskich żołnierzy.

„Dlatego nie spieszymy się, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że musimy zachować ostrożność.

READ  Wybory do Senatu w Nevadzie – NA ŻYWO: Laxalt przewodzi Cortezowi Masto, gdy Clark County uderza w twierdzenie Trumpa o „korupcyjnych” wynikach

„Zdajemy sobie sprawę, że nie wkraczamy tak po prostu w niewinne miejsce.

„Nasza armia nie spieszy się. Nasza armia musi także przygotować żołnierzy na tę wyjątkową sytuację”.


zdjęcie:
Izraelski żołnierz czyta książkę, czekając na rozkazy

Dodał, że kompleksowa inwazja lądowa na Gazę „nie była taka, jak sobie wyobrażaliśmy nasze stosunki z regionem”. „Musimy zatem przygotować żołnierzy”.

„Potrzebujemy także maksymalnej inteligencji, aby dokładnie zrozumieć, z czym mamy do czynienia” – kontynuował.

Pan Nahshon powiedział również, że te rozważania oznaczają, że „ma sens” poświęcenie czasu na przygotowania, mówiąc: „Warto powiedzieć: OK, poczekajmy chwilę, aż będziemy w 100% pewni, co zrobimy .” wewnątrz.'”

Następnie dokonał porównań z czasem potrzebnym na wytropienie tej grupy pomiędzy atakami Al-Kaidy na Stany Zjednoczone z 11 września a inwazją pod dowództwem USA na Afganistan.

Czytaj więcej:
Przerażone dzieci są świadkami morderstwa ojca na „surowym materiale filmowym”
„Rozpoznanie mojej szwagierki zajęło kilka dni”.
Dlaczego konflikt może przerodzić się w wojnę o zasięgu globalnym


zdjęcie:
Izraelskie czołgi ze zdemontowanymi wieżami będą używane do transportu żołnierzy

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Dyplomata zwrócił także uwagę na czas, jaki koalicja pod przywództwem USA zajmowała przygotowanie ataku na ISIS w Iraku i Syrii.

„Nie jest źle nie spieszyć się, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że kryzys zakładników trwa równolegle” – podkreślił.

Zignorował spekulacje w izraelskich mediach na temat napięć między armią a Kancelarią Premiera w związku z terminem wtargnięcia naziemnego.

Pan Nahshon dodał: „Czekając… otrzymujemy ciągłą aprobatę i wsparcie od społeczności międzynarodowej… Społeczność międzynarodowa stoi po stronie Izraela i nie spieszymy się, i myślę, że to wiarygodne”.

READ  Rosyjska wojna na Ukrainie zmieniła Europę