Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Izraelczycy potępiają Netflix za film o ludobójstwie w Palestynie w 1948 roku

Izraelczycy potępiają Netflix za film o ludobójstwie w Palestynie w 1948 roku

Kiedy palestyński reżyser Darine Salam postanowił to zrobić rozkoszfilm o nastolatce, która podczas tworzenia państwa Izrael w 1948 roku była świadkiem morderstwa sąsiedniej rodziny, chciała uwiecznić historię, która będzie ją prześladować.

Salam powiedział: „Nie jestem politykiem, ale postanowiłem pozostać wierny tej historii, tak jakbym był odpowiedzialny za głos tej małej dziewczynki”. czas.

w rozkosz, tytułowa bohaterka zostaje zamknięta w piwnicy, gdy izraelscy żołnierze przejmują jej wioskę. Farah jest świadkiem morderstwa rodziny, w tym niemowlęcia, przed drzwiami piwnicy. Po premierze filmu izraelscy urzędnicy potępili go, podczas gdy obywatele Izraela protestowali na scenie i anulowali subskrypcje Netflix, gdzie film jest emitowany.

Izraelski minister finansów Avigdor Lieberman potępił film w oświadczeniu i wycofał fundusze państwowe z teatru Jaffa, który wyświetlał film. Lieberman powiedział: „Dla mnie to absurd, że Netflix zdecydował się na wypuszczenie filmu, którego jedynym celem jest podżeganie do ośmieszenia żołnierzy IDF, ale wybór instytucji kulturalnej finansowanej przez państwo Izrael do wyświetlania wspomnianego filmu jest rzeczywiście nie do przyjęcia. ”.

w czas W wywiadzie Salam wyjaśnił prawdziwą historię, która się za tym kryje rozkosz.

Była sobie dziewczyna o imieniu Radia, która mieszkała w Palestynie w 1948 roku, a jej ojciec zamknął ją w pokoju, aby chronić ją przed izraelską inwazją w tym czasie. Radia przeżyła i udała się do Syrii, gdzie podzieliła się swoją historią z inną dziewczyną. Ta druga dziewczyna dorosła, urodziła córkę i podzieliła się historią Razii ze swoją córką — która tak się składa, że ​​jestem mną.

Twierdzenie Liebermana, że ​​„całym celem” filmu jest wyśmiewanie żołnierzy IDF, jest przesadą. w czas W wywiadzie Salam mówi, że jej intencją jako reżyserki było opowiedzenie „uniwersalnej i ponadczasowej historii, która mogłaby wydarzyć się zawsze i wszędzie”. Ponadto dobrze udokumentowane są wydarzenia Nakby, czyli czystek etnicznych w Palestynie. Według Salam jej dziadkowie zostali zmuszeni do opuszczenia domu w 1948 roku, kiedy dowiedzieli się o masakrze, która miała miejsce w pobliżu.

READ  Relacja z wiadomości rozrywkowych: prawnicy Hearda nie zadzwonią ponownie do Deppa, aby zeznawać, skąd pochodzi szantaż. Ukraiński reżyser potępia obecność Rosji w Cannes i nie tylko

Jako Żyd dowiedziałem się o historii mojej rodziny z relacji Salam. W 1921 roku moi pradziadkowie uciekli przed pogromami w swojej polskiej wiosce, ukryli się w lasach i przedostali się przez Europę, aby emigrować do Stanów Zjednoczonych Żydów na całym świecie, i zdołali wyrazić nasz zbiorowy smutek, szok i złość poprzez wiele różnych sztuk formy – proces konieczny. Rząd izraelski wielokrotnie próbował pozbawić Palestyńczyków praw wyborczych.

Wzrost antysemityzmu na świecie sprawia, że ​​dla zwolenników Izraela jeszcze ważniejsze jest uznanie podobieństw między Żydami a Palestyńczykami. Próba zamknięcia palestyńskiej sztuki, która mówi o palestyńskich realiach, tylko utrwali niesprawiedliwość Nakby.

(Wyróżniony obraz: Netflix)

Mary Sue ma surową politykę zawieszania Bez ograniczeń, osobiste zniewagi są zabronione ktokolwiekMowa nienawiści i trolling.—

Czy masz wskazówkę, którą powinniśmy znać? [email protected]