Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Izrael ostrzega przed konsekwencjami, jeśli przeprowadzi inwazję lądową w Rafah  wiadomości ze świata

Izrael ostrzega przed konsekwencjami, jeśli przeprowadzi inwazję lądową w Rafah wiadomości ze świata

Lord David Cameron wyraził „głębokie zaniepokojenie” planowaną inwazją lądową na miasto, które zapewnia schronienie ponad połowie 2,3-milionowej populacji Gazy.

przez Samuel Osborne, reporter wiadomości @samuelosborne93


Niedziela 11 lutego 2024 o 04:41, Wielka Brytania

Izrael został ostrzeżony przed konsekwencjami, jeśli jego armia rozpocznie inwazję lądową na miasto Rafah w południowej Strefie Gazy, podczas gdy Izrael zaproponował ewakuację ludności cywilnej i znalezienie dla niej schronienia w obozach, które jeszcze nie zostały zbudowane.

Następne było ostrzeżenie izraelski W wyniku nalotów w mieście zginęło co najmniej 44 Palestyńczyków, w tym ponad dziesięcioro dzieci.

Lord David Cameron wyraził „głębokie zaniepokojenie” planowaną inwazją lądową na miasto, w którym mieszka ponad połowa jego mieszkańców. Gaza Schronienie znalazło 2,3 miliona ludzi.

Izrael twierdzi, że jest to komórka pozostałych bastionów Hamasu.

Śledź najnowsze aktualizacje: Niemcy określają plany ofensywne Rafaha jako „katastrofę w przygotowaniu”

Netanjahu nakazuje ewakuację Rafahu

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni możliwością ataku wojskowego na Rafah – ponad połowa ludności Gazy szuka schronienia w tym rejonie” – napisał brytyjski minister spraw zagranicznych w X.

Dodał: „Priorytetem musi być natychmiastowe wstrzymanie walk, sprowadzenie pomocy i usunięcie zakładników, a następnie przejście do trwałego i trwałego zawieszenia broni”.

Minister spraw zagranicznych Egiptu Sameh Shoukry powiedział, że jakikolwiek izraelski atak naziemny na Rafah będzie miał „poważne konsekwencje” i podkreślił, że ostatecznym celem Izraela jest wyparcie Palestyńczyków z ich ziem. Egipt ostrzegł, że jakikolwiek ruch Palestyńczyków na jego ziemie zagrozi obowiązującemu od czterdziestu lat traktatowi pokojowemu między nim a Egiptem.

Katar również ostrzegł przed katastrofą, podczas gdy Arabia Saudyjska przestrzegła przed „bardzo poważnymi konsekwencjami”.

Ich oświadczenia nastąpiły po oświadczeniach izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu Wskazał, że nastąpi nieuchronna inwazja Od Rafaha, mówiąc, że zwrócił się do armii o przygotowanie ewakuacji tam setek tysięcy ludzi.


zdjęcie:
Wysiedleni Palestyńczycy schronili się w obozie namiotowym w Rafah. Foto: Reuters

Rzecznik izraelskiego rządu zasugerował, że cywile mogliby znaleźć schronienie w obozach namiotowych, które nie zostały jeszcze zbudowane, i powiedział, że społeczność międzynarodowa „jest bardzo mile widziana”, jeśli prześle sprzęt do schronienia.

READ  Haile Gebrselassie mówi, że dołączy do etiopskiej armii, by walczyć z rebeliantami | Etiopia

Elon Levy powiedział Sky News: „Chcemy, aby cywile byli chronieni przed niebezpieczeństwem. Nie chcemy przychodzić z pełną bronią, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak katastrofalne może to być”.

Czytaj więcej:
Wielkość rozległego miasta namiotowego w Rafah

Wewnątrz sieci tuneli w Gazie i celi zakładników
Izrael przygotowuje się do możliwej wojny z Libanem


zdjęcie:
Miejsce izraelskiego nalotu w Rafah. Fotografia: AP

W odpowiedzi na pytanie, dokąd powinno udać się ponad milion cywilów w Rafah, Levy powiedział: „To część planu, który armia izraelska będzie musiała przedstawić”. [to] Panie Premierze, ponieważ bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązania wynikające z prawa międzynarodowego dotyczące utrzymania ochrony ludności cywilnej.

„W Gazie są otwarte przestrzenie i są miejsca, w których można założyć obozy, aby cywile mogli uniknąć niebezpieczeństwa i nie pozwolić Hamasowi używać ich jako ludzkich tarcz”.

Analiza: Co dzieje się w Rafah?

Oświadczenie Netanjahu wywołuje panikę

Netanjahu nie powiedział, kiedy rozpocznie się atak, ale jego oświadczenie wywołało panikę w regionie.

Izrael przeprowadza niemal codzienne naloty na miasto graniczące z Egiptem, nawet po tym, jak armia poprosiła ludność cywilną o szukanie tam schronienia, aby uciec przed obecnymi walkami lądowymi w Khan Yunis na północy.

Około 80% Palestyńczyków w Gazie zostało wysiedlonych, a region cierpi z powodu kryzysu humanitarnego związanego z brakiem żywności i usług medycznych.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

Kliknij, aby subskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty

Kierowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia w Gazie podało, że zginęło ponad 28 000 Palestyńczyków, w większości kobiety i dzieci, a ponad 67 000 osób zostało rannych.

Izrael wypowiedział wojnę po tym, jak kilka tysięcy bojowników Hamasu zaatakowało południowy Izrael 7 października, zabijając 1300 osób i biorąc 250 zakładników. Nie wszyscy zakładnicy przeżyli.

READ  Obrzydliwe: Jedzenie surowego mięsa TikToker sfilmował, jak krztusi się całą owczą głową

Izrael uważa Hamas za odpowiedzialny za zabijanie cywilów, ponieważ walczy on na obszarach cywilnych, ale prezydent USA Joe Biden powiedział na początku tego tygodnia, że ​​reakcja Izraela była „przesadna”.