Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

IWG twierdzi, że popyt na powierzchnie biurowe rośnie, ponieważ firmy brytyjskie planują prace hybrydowe | Nieruchomość

Dostawca powierzchni biurowej IWG powiedział, że poziom obłożenia w jego budynkach poprawia się i otrzymuje więcej zapytań od potencjalnych najemców, ponieważ rejestruje początki odbudowy po pandemii.

Największy na świecie dostawca przestrzeni do pracy, wcześniej znany jako Regus, powiedział, że stoi w obliczu dużego popytu ze strony firm planujących przyszłą pracę hybrydową, a pracownicy dzielą tydzień na pracę w domu i biurze, niekoniecznie na miejscu.

Optymizm wyszedł z IWG, gdy odnotowała „spadek” wyników finansowych w pierwszych trzech miesiącach roku.

Przychody grupy spadły o prawie 24% do 528 milionów funtów między styczniem a marcem, w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, podczas gdy obłożenie spadło do 66% z mniej niż 75%.

Grupa IWG podała, że ​​jej wyniki zostały porównane z pierwszymi trzema miesiącami 2020 roku, które nastąpiły tuż przed zamknięciem marca i były najlepszym kwartałem w historii grupy.

Notowana na brytyjskiej giełdzie firma, która w zeszłym miesiącu ogłosiła roczną stratę w wysokości 620 mln funtów w 2020 r., Stwierdziła, że ​​obłożenie osiągnęło najniższy poziom w lutym 2021 r., Ale od tego czasu poprawia się.

„Świat pracy zmienił się trwale z powodu pandemii” – powiedział prezes IWG Mark Dickson w rozmowie z analitykami.

„Większa elastyczność, której wymagają firmy i pracownicy, stworzyła dla nas dynamiczne tło rynkowe, abyśmy mogli się rozwijać w nadchodzących latach” – powiedział Dickson.

Dickson dodał, że krótkoterminowe użytkowanie budynków przez członków, zarezerwowane za pośrednictwem aplikacji, stanowiło mniej niż 1% obłożenia i przychodów przed Covid-19, ale rosnący popyt na tymczasowe wynajmy biurowe oznacza, że ​​może to stanowić 5% przychodów w przyszłość.

IWG z siedzibą w Szwajcarii stwierdziło, że wraz ze wzrostem obłożenia, utrzymaniem najemców i wznowieniem przychodów z usług, zamierza podnieść stawki tam, gdzie to możliwe.

W krajach, które wyszły z kryzysu koronawirusa, zwłaszcza w Azji Południowo-Wschodniej, Dickson powiedział, że okupacja powróciła do lub przekroczyła poziomy sprzed pandemii.

READ  Fizyk twierdzi, że rozwiązał zagadkę świadomości

W Wielkiej Brytanii IWG stwierdziła, że ​​widzi duży popyt na swoje budynki na przedmieściach Londynu – model „hub and spoke” – ponieważ firmy utrzymują swoje siedziby w centrum miasta, ale mają również mniejsze oddziały w regionach lub bliżej domy ich pracowników.

Wcześniej w kwietniu IWG ogłosiła porozumienie z rządem Wielkiej Brytanii, które zezwala urzędnikom służby cywilnej na wstęp do prywatnych biur w budynkach IWG w 10 miastach.