Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ISpA twierdzi, że indyjska gospodarka kosmiczna osiągnie 13 miliardów dolarów do 2025 r., poszukuje planu PLI, Telecom News, ET Telecom

NOWE DELHI: indyjski sektor lotniczy, który rośnie ze składaną roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 6%, ma stać się rynkiem o wartości 12,8 miliarda dolarów (około 1,05 tysiąca crore) do 2025 roku, a program motywacyjny związany z produkcją (PLI) ) ma stać się „Pobudzaniem gospodarki kosmicznej kraju” – podało w poniedziałek nowe odkrycie.

„Indyjska gospodarka kosmiczna ma wzrosnąć do 13 miliardów dolarów do 2025 r. przy łącznym rocznym tempie wzrostu na poziomie 6%. Usługi satelitarne i sektor aplikacji będą stanowić największy udział w gospodarce kosmicznej, stanowiąc 36%”, badanie EY, na zlecenie India Association powiedział przestrzeń (ISpA).

Oczekuje się, że aplikacje i usługi satelitarne przyniosą 4,6 mld USD, a następnie segment naziemny (4 mld USD), produkcja sprzętu satelitarnego (3,2 mld USD) oraz usługi związane z wystrzeliwaniem satelitów (1 mld USD).

„Poszukujemy przyjaznych dla branży i lekkich regulacji w sektorze lotniczym” – powiedział AK Bhatt, dyrektor generalny ISpA, dodając, że polityka Spacecom w praktyce zapewni niezbędne podstawy dla tego sektora.

Wyniki wskazują również, że inwestycje w start-upy technologii kosmicznych wzrosły o 196% rok do roku w 2021 roku, a Indie stały się domem dla ponad 100 start-upów technologii kosmicznych.

Wezwał również do uzyskania dostępu do opłacalnego kapitału na wczesnym etapie rozwoju lub pożyczek dla start-upów satelitarnych.

Badanie zasugerowało wiele sposobów na wzmocnienie rodzącego się przemysłu kosmicznego w Indiach, które obejmują proces zatwierdzania w jednym okienku przez organ umowny w celu ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzenie systemu motywacyjnego związanego z produkcją (PLI) do produkcji satelitów, takich jak telefony komórkowe i sprzęt komunikacyjny i promocja autonomicznych rozwiązań startowych.Dla prywatnych indyjskich firm zajmujących się satelitami i innymi statkami kosmicznymi.

Poszukiwał również dostępu do obiektów testowych Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO).

READ  Oto jak oglądać kometę Halleya powodującą olśniewający deszcz meteorytów orionidów nad Szkocją

W celu wzmocnienia indyjskiego sektora kosmicznego wyniki wykazały, że kompleksowa polityka kosmiczna obejmująca działania w górę i w dół pomogłaby w ukształtowaniu wizji i zapewniłaby przewidywalność polityki w celu poprawy klimatu inwestycyjnego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagane są zezwolenia regulacyjne od wielu agencji i departamentów Administracji Kosmicznej, Departamentu Komunikacji oraz Ministerstwa Informacji i Radiofonii i Telewizji w celu ustanowienia działań kosmicznych w górę iw dół.

Grupa lobbystyczna z siedzibą w Delhi stwierdziła, że ​​narodziny indyjskiej gospodarki kosmicznej mają potencjał, by zniwelować przepaść cyfrową, wprowadzić innowacyjne usługi oparte na odległości i popchnąć Indie do przodu w wyścigu kosmicznym.

Dodała, że ​​oczekuje się, że inicjatywa Made in India Center pobudzi wzrost ze względu na produkcję satelitów w kraju ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na małe satelity.

Aby przyciągnąć inwestycje w tym sektorze, rząd musi naciskać na włączenie podmiotów prywatnych, umożliwić obniżenie kosztów rozwoju i wystrzeliwania satelitów oraz obiecać znaczny zwrot z inwestycji (ROI).

W raporcie dodano, że usługi konsumenckie będą stanowić większość rynku usług satelitarnych w Indiach (stanowią 79% całego rynku usług do 2025 r.).

W październiku ubiegłego roku premier Narendra Modi zainaugurował poprzez wideokonferencję Indyjskie Stowarzyszenie Kosmiczne (ISpA).

Stowarzyszenie Aerospace reprezentuje OneWeb, Bharti Airtel, Larsen & Toubro, Nelco (Tata Group), Mapmyindia, Ananth Technology Limited, Walchandnagar Industries, Godrej, Hughes India, Azista-BST Aerospace Private Limited, BEL, Centum Electronics i Maxar India.