Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ispa: PM Modi faktycznie uruchamia Indyjskie Towarzystwo Kosmiczne 11 października | Wiadomości z Indii

New Delhi: Premier Narendra Modi faktycznie zainauguruje działalność Indyjskiego Stowarzyszenia Kosmicznego (ISpA) w poniedziałek o godzinie 11:00, a także będzie rozmawiał z przedstawicielami przemysłu kosmicznego.
Premier napisał na Twitterze: „Jutro o godzinie 11, 11 października, będę uczestniczył w programie uruchomienia Indyjskiego Stowarzyszenia Kosmicznego. Cieszę się, że mam możliwość interakcji z kluczowymi interesariuszami w sektorze. Osoby zainteresowane świat kosmosu i innowacji musi obserwować program jutra”.
W oświadczeniu Biura Zarządzania Projektami (PMO) stwierdzono, że ISpA jest najważniejszym stowarzyszeniem branżowym firm kosmicznych i satelitarnych, które aspiruje do bycia zbiorowym głosem indyjskiego przemysłu kosmicznego.
Będzie promować politykę i współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w indyjskiej przestrzeni kosmicznej, w tym z rządem i jego agencjami.
Nawiązując do wizji premiera dotyczącej Aatmanirbhara Bharata, ISpA pomoże uczynić Indie samowystarczalnymi, zaawansowanymi technologicznie i wiodącymi graczami w kosmosie.
ISpA jest reprezentowana przez wiodące krajowe i światowe firmy o zaawansowanych możliwościach w zakresie technologii kosmicznych i satelitarnych.
Do założycieli firmy należą Larson & Toubro, Nelco (Tata Group), OneWeb, Bharti Airtel, Mapmyindia, Walchandnagar Industries i Ananth Technology Limited. Inni kluczowi członkowie to Godrej, Hughes India, Azista-BST Aerospace Private Limited, BEL, Centum Electronics i Maxar India.

READ  Naukowcy przetestowali 10 posiłków, aby znaleźć idealny pokarm na podróże kosmiczne