Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Irlandzcy rodzice wezwali, aby byli świadomi „jawnego” wyzwania TikTok polegającego na unikaniu nagości

Internetowa grupa ochrony wydała ostrzeżenie rodzicom po tym, jak dowiedziała się o nowym „wyraźnym” wyzwaniu krążącym w TikTok.

INEQE Safeguarding Group mówi, że zdaje sobie sprawę z nowego wyzwania na TikTok, które może zawierać nieodpowiednie treści i uważa, że ​​pierwotnie zaczęła promować tylko treści i raporty fanów. Belfast na żywo.

Znany jako wyzwanie „Foopah”, polegał na tym, że użytkownicy przesyłali nagość „mrugnij, a przegapisz” – ale udało się ominąć wykrywanie platformy, ukrywając je na widoku.

Czytaj więcej: Irlandka oblana kwasem podczas udawanego ataku pacjenta wywołanego przyciskiem napadowym Gardy

Odbywa się to na różne sposoby, wyszczególniła grupa, w tym wystawianie się na działanie kamery z pewnej odległości, gdy są zasłonięte różnymi przedmiotami lub poprzez odbicie w lustrze lub ekranach telewizyjnych. Niektórzy użytkownicy również wykorzystują wyzwanie, udając, że obnażają się w filmie, dopóki nie ujawnią, że mają na sobie ubrania.

Wyzwanie zostało podjęte głównie przez kobiety i zaczęło generować znaczną popularność w lutym 2023 r. Uważa się, że powstało jako część strategii twórców Only Fans mających na celu zwiększenie ich obecności na TikTok.

Po przeprowadzeniu dochodzenia, przy użyciu 13-letniego konta testowego, eksperci ds. bezpieczeństwa online z INEQE Safeguarding Group stwierdzili, że profil wiekowy konta użytkownika nie uniemożliwił dostępu do takich treści dla dorosłych.

READ  Biblioteka publiczna w Plymouth na bezpłatne letnie imprezy