Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Irlandzcy rodzice wezwali, aby byli świadomi „jawnego” wyzwania TikTok polegającego na unikaniu nagości

Irlandzcy rodzice wezwali, aby byli świadomi „jawnego” wyzwania TikTok polegającego na unikaniu nagości

Internetowa grupa ochrony wydała ostrzeżenie rodzicom po tym, jak dowiedziała się o nowym „wyraźnym” wyzwaniu krążącym w TikTok.

INEQE Safeguarding Group mówi, że zdaje sobie sprawę z nowego wyzwania na TikTok, które może zawierać nieodpowiednie treści i uważa, że ​​pierwotnie zaczęła promować tylko treści i raporty fanów. Belfast na żywo.

Znany jako wyzwanie „Foopah”, polegał na tym, że użytkownicy przesyłali nagość „mrugnij, a przegapisz” – ale udało się ominąć wykrywanie platformy, ukrywając je na widoku.

Czytaj więcej: Irlandka oblana kwasem podczas udawanego ataku pacjenta wywołanego przyciskiem napadowym Gardy

Odbywa się to na różne sposoby, wyszczególniła grupa, w tym wystawianie się na działanie kamery z pewnej odległości, gdy są zasłonięte różnymi przedmiotami lub poprzez odbicie w lustrze lub ekranach telewizyjnych. Niektórzy użytkownicy również wykorzystują wyzwanie, udając, że obnażają się w filmie, dopóki nie ujawnią, że mają na sobie ubrania.

Wyzwanie zostało podjęte głównie przez kobiety i zaczęło generować znaczną popularność w lutym 2023 r. Uważa się, że powstało jako część strategii twórców Only Fans mających na celu zwiększenie ich obecności na TikTok.

Po przeprowadzeniu dochodzenia, przy użyciu 13-letniego konta testowego, eksperci ds. bezpieczeństwa online z INEQE Safeguarding Group stwierdzili, że profil wiekowy konta użytkownika nie uniemożliwił dostępu do takich treści dla dorosłych.

READ  Mercedes Shift Motion: dobrze! Fani są w ciągłym ruchu – Mercedes-Benz i więcej najnowszych wiadomości tutaj