Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iPhone’y, które dzwonią pod numer 911 z kieszeni właścicieli na rollercoasterze |  Iphone

iPhone’y, które dzwonią pod numer 911 z kieszeni właścicieli na rollercoasterze | Iphone

Najnowszy telefon Apple automatycznie dzwoni do służb ratunkowych z kieszeni ludzi, którzy jeżdżą kolejkami górskimi w USA, uważając, że wstrząsy i wstrząsy podczas jazdy to wypadki samochodowe..

Zawiera najnowszy iPhone 14, a także najnowszy zegarek Apple Watch korzyść Wykrywa sygnały i wibracje typowe dla poważnego wypadku samochodowego – i dzwoni pod numer 911, jeśli właściciel nie odpowie na prośbę o anulowanie.

Odkąd nowy model trafił do sprzedaży we wrześniu, do centrum telefonicznego 911 Warren County w Ohio odebrano co najmniej sześć telefonów w celu wykrycia kolizji od osób w podróży. Raport z Wall Street Journal.

Wszystkie zostały wykonane spontanicznie z Kings Island, parku rozrywki w pobliżu Cincinnati, który obejmuje Orion, 91 mil na godzinę z dreszczykiem emocji które spadają więcej niż 300 stóp (90 metrów).

Inne alerty są również wywoływane przez Kolejka górska Joker 12 pięter w Six Flags Great America niedaleko Chicago, Illinois, donosi gazeta.

Odkąd iPhone 14 trafił do sprzedaży, do centrum wysyłkowego 911 w pobliżu parku rozrywki Kings Island odebrano co najmniej sześć telefonów, mówiących:

„Ten właściciel iPhone’a miał poważny wypadek drogowy…”

Tyle że właściciel był na kolejce górskiej.

🆕 przeze mnie: https://t.co/hp1fHZBIf6 pic.twitter.com/i0lZPoWzGz

Joanna Stern 9 października 2022

Jedno automatyczne połączenie, wykonane przez telefon Sarah White, gdy cieszyła się jazdą z prędkością 50 mil na godzinę na Mystic Timbers na Kings Island, podało służbom ratunkowym swoje współrzędne i powiedział: „Właściciel tego Iphone Mieli poważny wypadek drogowy i nie reagują na telefony”. W tle automatycznej wiadomości słychać wiwaty i muzykę.

Nowe oprogramowanie Apple do wykrywania usterek może ostrzegać służby ratunkowe, gdy właściciele nie reagują lub tracą przytomność. po, po Śmiertelny wypadek w Nebrasce, USA Gdy samochód uderzył w drzewo, iPhone zaalarmował władze, mimo że nie było świadków.

Aby uniknąć fałszywych alarmów, telefon wyświetli ostrzeżenie na ekranie i rozpocznie 20-sekundowe odliczanie, gdy zabrzmi alarm. Jednak podczas jazdy może nie być słyszalny w tętniącym życiem parku rozrywki.

Apple powiedział Wall Street Journal, że funkcja jest zoptymalizowana, aby szybko zapewnić pomoc użytkownikom, jednocześnie zmniejszając liczbę fałszywych alarmów. Rzecznik powiedział, że z czasem ulegnie poprawie.

Obecnie iPhone również powiadamia kontakty alarmowe, gdy wykryje „awarię”, co wydaje się wywołać panikę po fałszywych alarmach.

The Wall Street Journal rozmawiał z człowiekiem, którego nowy iPhone 14 Pro Max spadł z kierownicy jego motocykla podczas jazdy po Nowym Jorku pod koniec zeszłego miesiąca.

Douglas Saunders nie mógł znaleźć swojego telefonu, który przetrwał jego dzień, ale wiadomość o awarii jego iPhone’a wysłała SMS-y do wszystkich jego kontaktów alarmowych, w tym do matki i partnera.

„Paniłam. Przyjaciółka Saundersa, Gabrielle Kennedy, powiedziała Wall Street Journal, że myślałam o najgorszym. Moja najlepsza przyjaciółka zginęła w wypadku samochodowym”, powiedziała. „Zabrał mnie tam z powrotem”.

READ  Halo Infinite nie pozwala na powtarzanie misji kampanii • Eurogamer.net