Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iPhone SE nie żyje

iPhone SE nie żyje

Apple aktualizuje swój najtańszy smartfon co dwa lata, a ponieważ w 2022 roku pojawił się iPhone SE, następny jest planowany na 2024. Dziś raport znanego analityka Apple Ming-Chi Kuo każe nam sądzić, że eksperyment SE to koniec. .

Według Kuo, Apple poinstruował swoich partnerów w łańcuchu dostaw, aby anulowali plany produkcji i wysyłki iPhone’a SE 2024, a nie tylko opóźnienie. Co dziwne, ta decyzja ma echa szeroko plotkowanego wewnętrznego układu pasma podstawowego Apple, który pozostaje „za rogiem” w plotkach, mimo że od lat bezpiecznie utrzymuje tę pozycję.

Prawdopodobnie będzie to ostatni model iPhone’a SE – 2022

Układ pasma podstawowego miał zostać zaadaptowany przez następny iPhone SE jako pierwszy. Apple chciał użyć tego urządzenia jako swoistej skarbonki — jeśli coś pójdzie nie tak, przynajmniej zrobią to na najtańszym smartfonie, jaki sprzedają, a nie na jednym z bardziej dochodowych modeli. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, chip może trafić do serii iPhone 16 jeszcze w 2024 roku.

Teraz, po anulowaniu iPhone’a SE 2024, nadal istnieją obawy, czy wydajność układu pasma podstawowego Apple będzie na równi z tym, co może spakować oferta Qualcomm. Z powodu tych obaw szanse Qualcomm na dostarczenie chipów pasma podstawowego dla generacji iPhone’a 16 dramatycznie wzrosły. Byłoby to sprzeczne z dotychczasowym „konsensusem rynkowym”, zgodnie z którym Qualcomm zacznie tracić zamówienia na iPhone’a w 2024 roku.

Dzięki temu opracowaniu Qualcomm będzie nadal dostarczał Apple co najmniej do 2025 roku. W związku z tym oczekuje się, że będzie nadal dominować na globalnym rynku mobilnych układów pasma podstawowego w tym i przyszłym roku, generując marże zysku znacznie wyższe niż jego (niewielu) konkurentów.

Źródło