Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

IPhone 15 Pro może w końcu mieć fizyczne przyciski zamiast przycisków półprzewodnikowych

IPhone 15 Pro może w końcu mieć fizyczne przyciski zamiast przycisków półprzewodnikowych

Po miesiącach przecieków mówiących, że Apple porzuci w tym roku przyciski głośności i zasilania w iPhonie 15 Pro na rzecz fantazyjnych alternatyw półprzewodnikowych, jedno z pierwotnych źródeł plotek mówi teraz, że tak się nie stało.

„Moja ostatnia ankieta wskazuje, że z powodu nierozwiązanych problemów technicznych przed masową produkcją, oba wysokiej klasy modele iPhone’a 15 Pro (Pro i Pro Max) porzucą dokładnie obserwowany projekt przycisku półprzewodnikowego i powrócą do tradycyjnego fizycznego projektu przycisku, cóż- – napisał w poście znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo Średni wpis. 9to5Mac raporty Inny analityk, Jeff Bo z Haitong Tech, również uważa, że ​​Apple pozostanie przy tradycyjnych mechanicznych przyciskach w modelach iPhone 15 Pro.

Plotki, że Apple przestawi się na półprzewodnikowe przyciski dla iPhone’a 15 Pro i Pro Max, pojawiły się w październiku ubiegłego roku. W tamtym czasie Kuo spodziewał się, że Apple przejdzie na rozwiązanie półprzewodnikowe, podobne do tego, którego używa w przypadku przycisku Home w iPhonie 8 dla przycisków głośności i zasilania w nadchodzących telefonach (chociaż nie było wzmianki o nadchodzącej zmianie na nie -Pro iPhone 15 i iPhone 15 Plus). Zamiast mechanicznych przycisków, para siłowników Taptic może generować dotykowe sprzężenie zwrotne po naciśnięciu przycisku. Później sprawia, że ​​telefon przecieka Wydaje się potwierdzać tę zmianę w projekcie.

W dzisiejszej notatce Kuo nie podaje wielu szczegółów na temat „nierozwiązanych problemów technicznych”, które skłoniły Apple do usunięcia tej funkcji, ale mówi, że przejście na prostsze fizyczne przyciski w tym momencie nie powinno prowadzić do żadnych opóźnień w telefonach harmonogramy produkcji. Kuo zauważa, że ​​nie jest to dobre dla dostawców półprzewodnikowych przycisków. Nie oznacza to, że nie może to nastąpić w najbliższych latach, ale nie w 2023 roku.