Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iOS 17.3: Nowe funkcje, możliwa data premiery i czego brakuje

iOS 17.3: Nowe funkcje, możliwa data premiery i czego brakuje

Po wydaniu iOS 17.2 na początku grudnia Apple przeprowadza teraz beta testy iOS 17.3 dla użytkowników iPhone’ów. Ta aktualizacja obejmuje nową funkcję o nazwie Stolen Device Protection, zaprojektowaną w celu ochrony użytkowników iPhone’a w przypadku kradzieży ich telefonu i hasła.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat iOS 17.3, w tym nowe funkcje, potencjalną datę premiery i nie tylko.

Kiedy zostanie wydany iOS 17.3?

Bazując na datach premiery iOS 15.3 i iOS 16.3, obecnie spodziewamy się, że iOS 17.3 zostanie wydany w drugiej połowie stycznia. Daje to Apple czas na wypuszczenie dodatkowych bet, a także powoduje świąteczne spowolnienie, gdy wielu inżynierów Apple nie pracuje.

  • iOS 16.3: wydany 23 stycznia 2023 r.
  • iOS 15.3: wydany 26 stycznia 2022 r.
  • iOS 14.3: wydany 14 grudnia 2020 r.
  • iOS 13.3: wydany 10 grudnia 2019 r

Co nowego w iOS 17.3?

Bezpieczna ochrona urządzenia

Ochrona skradzionego urządzenia iPhone

Najważniejszą nowością w iOS 17.3 jest ochrona urządzenia przed kradzieżą. „Ta nowa funkcja zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń na wypadek, co jest mało prawdopodobne, gdy ktoś ukradnie Twój telefon i uzyska hasło” – wyjaśnia Apple.

Dodanie ochrony przed kradzieżą urządzenia następuje po doskonałych raportach Joanny Stern i Nicole Nguyen. Pisać w Dziennik Wall StreetStern i Nguyen obszernie informowali o rosnącej tendencji złodziei sondujących użytkowników iPhone’a, aby zobaczyć, jak wprowadzają hasło w miejscach takich jak bary i restauracje. Złodzieje kradną następnie iPhone’a ofiary i wykorzystują hasło do takich celów, jak zmiana hasła Apple ID, uzyskiwanie dostępu do aplikacji bankowych i nie tylko.

Ochrona skradzionego urządzenia, funkcja subskrypcji w iOS 17.3, próbuje przeciwstawić się tym złodziejom, nakładając nowe ograniczenia na siłę hasła do Twojego iPhone’a.

Apple mówi:

  • Dostęp do zapisanych haseł wymaga użycia Face ID w celu potwierdzenia Twojej tożsamości.
  • Zmiana wrażliwych ustawień, takich jak hasło Apple ID, jest chroniona opóźnieniem bezpieczeństwa
  • Nie ma potrzeby żadnych opóźnień, gdy Twój iPhone znajduje się w znanych miejscach, takich jak dom i praca
READ  Wyciekło białego kontrolera Xbox Elite 2 w filmie z rozpakowywaniem

Więcej szczegółów na temat działania ochrony przed kradzieżą urządzenia znajdziesz w naszym szczegółowym przewodniku.

Wspólne playlisty Apple Music

Saga dotycząca wspólnych playlist w Apple Music jest kontynuowana w iOS 17.3. Ta funkcja została początkowo dodana we wczesnych wersjach beta systemu iOS 17.2, ale została usunięta przez firmę Apple przed faktycznym udostępnieniem aktualizacji publicznie.

W iOS 17.3 wspólne playlisty powracają do Apple Music. Ta funkcja umożliwia współpracę z innymi osobami w celu tworzenia wspólnych list odtwarzania, na których każdy może dodawać utwory.

Dostępna jest także obsługa interakcji z utworami ze wspólnych list odtwarzania za pomocą emoji. W ten sposób możesz pokazać innym, co myślisz o określonych utworach.

Nadchodzi więcej?

Na chwilę obecną są to jedyne dwie zmiany w iOS 17.3. Z pewnością możliwe jest, że Apple wprowadzi więcej zmian przed udostępnieniem aktualizacji ogółowi społeczeństwa.

Niektóre wcześniej ogłoszone funkcje Apple nie zostały jeszcze udostępnione, w tym obsługa nowej generacji CarPlay i AirPlay w hotelach. Czas pokaże, czy te funkcje będą dostępne w aktualizacji iOS 17.3 lub nowszej.

Nadal czekamy również na informacje, w jaki sposób Apple planuje zastosować się do zbliżających się zmian w UE dotyczących cyfrowych sklepów z aplikacjami. Apple podobno planuje zapewnić obsługę zewnętrznych sklepów z aplikacjami i sideloadingu na iPhonie, ale nie ogłosił jeszcze żadnych szczegółów.

Podążaj za okazją: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.