Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iOS 16.1 beta: nowe funkcje i zmiany

iOS 16.1 beta: nowe funkcje i zmiany

iOS 16.1 jest tutaj i można go pobrać dla deweloperzy oprogramowania do testowania wersji beta. Zgodnie z oczekiwaniami aktualizacja zawiera szereg zmian i funkcji. Te aktualizacje obejmują funkcje już zawarte w iOS 16, dodanie funkcji ogłoszonych na WWDC w czerwcu i nie tylko. Zejdź poniżej, aby zobaczyć pełne podsumowanie.

iOS 16.1: Nowe funkcje i zmiany

ładowanie czystej energii

iOS 16.1 dodaje nową funkcję ładowania Clean Power, którą Apple po raz pierwszy ogłosił na początku tego tygodnia. Firma twierdzi, że funkcja ta ma na celu „zmniejszenie śladu węglowego” poprzez „selektywne ładowanie, gdy dostępna jest energia elektryczna o niskiej emisji dwutlenku węgla”.

Przełącznik tego ustawienia można znaleźć w menu „Bateria” w aplikacji Ustawienia i dotknij opcji „Stan baterii i ładowanie”.

Aplikacja Apple Wallet może zostać usunięta

takie jak 9to5Mac po raz pierwszy zgłoszony Tak się stanie, iOS 16.1 umożliwia teraz użytkownikom usunięcie aplikacji Portfel po raz pierwszy. Jak można się spodziewać, usunięcie aplikacji Wallet oznacza, że ​​nie będzie można korzystać z wielu różnych funkcji, w tym Apple Pay, Apple Cash i Apple Card.

Procent baterii dla większej liczby iPhone’ów

iOS 16.1 beta wprowadza wskaźnik procentowy baterii do iPhone'a XR/11 i mini

Był to słynny symbol procentu baterii Dodano do większej liczby iPhone’ów. Po pierwszym uruchomieniu pod koniec cyklu beta iOS 16 ikona procentu baterii jest teraz dostępna również na iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini i iPhone 13 mini.

Więcej zmian na ekranie blokady

Jedną z funkcji iOS 16 jest możliwość dostosowania ekranu blokady. W systemie iOS 16.1 firma Apple wprowadza zmianę, aby wyjaśnić, jak dostosować tapetę ekranu blokady do tapety ekranu głównego.

Gdy długo przyciśniesz ekran blokady i wybierzesz przycisk Personalizuj, zobaczysz teraz dwie wyraźne opcje: jedną do dostosowania tapety ekranu blokady, a drugą do dostosowania tapety ekranu głównego.

READ  Skyrim Together Reborn Co-Op Mod wreszcie wystartował

API aktywności na żywo

Interfejs Live Activities API powraca wraz z wydaniem pierwszej wersji beta dewelopera iOS 16.1. Jabłko mówi:

Dowiedz się, jak tworzyć aktywności na żywo dla swoich aplikacji, korzystając z nowej platformy ActivityKit, która jest teraz dostępna w wersji beta systemu iOS 16.1 beta i Xcode 14.1 beta. Działania na żywo pomagają innym śledzić zawartość Twojej aplikacji dzięki aktualizacjom w czasie rzeczywistym. Aktywności na żywo z Twojej aplikacji są wyświetlane na ekranie blokady oraz w Dynamic Island — nowym projekcie, który oferuje łatwy i przyjemny sposób korzystania z iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max.

Działania na żywo są teraz ważniejsze niż wtedy, gdy Apple po raz pierwszy ogłosił je na WWDC. iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą integrować działania na żywo z aplikacji innych firm Tuż na dynamicznej wyspiedzięki czemu możesz w prosty sposób śledzić takie rzeczy, jak udostępnianie lotów, wyniki sportowe, nawigacja i nie tylko.

Wczesne oznaki materii dla domu

iOS 16.1 i iPadOS 16.1 oferują również bardzo wczesną obsługę akcesoriów do inteligentnego domu Matter. Matter to nowy standard inteligentnego domu, który ma na celu poprawę kompatybilności międzyplatformowej dla najpopularniejszych kategorii akcesoriów.

Ta funkcja jest wciąż w początkowej fazie, a Apple ma kilka szczegółów na temat jej wydania:

 • Aby sparować rozszerzenia Matter, musisz najpierw zainstalować profil na swoim urządzeniu.
 • Usunięcie Apple Home z listy Connected Services Matter na stronie głównej nie powoduje usunięcia panelu akcesoriów.
 • Po sparowaniu akcesorium do przedmiotu może pojawić się alert, aby włączyć Wi-Fi.
 • Dostosowanie koloru lub temperatury barwowej może spowodować nieoczekiwany kolor w załączniku materiału.
 • Szczegóły załącznika mogą się nie otworzyć, jeśli nie można uzyskać dostępu do materiału.
 • Możesz nie być w stanie powiązać rozszerzenia Sprawa, jeśli jest ono już powiązane z ekosystemem innej firmy.
 • Urządzenie, które inicjuje parowanie, musi używać tego samego konta iCloud, co główny koncentrator. Tylko właściciel domu, a nie zaproszony użytkownik, może powiązać akcesoria Matter.
READ  Zostań bogiem własnego Śródziemia w WorldBox

Poprawki Phase Manager w iPadOS 16.1

Dla użytkowników iPada, dzisiejsza wersja beta nowego iPadOS 16.1 zawiera pewne zmiany w Stage Managerze. takie jak Zauważony przez Federico Viticci na Twtitterzeoto zmiany:

 • Przycisk działa, aby w końcu dodać więcej okien do etapu. Windows otwiera się z animacją „kurtyny” i pokazuje przełącznik aplikacji.
 • Wyświetlanie wszystkich otwartych okien tej samej aplikacji nigdy nie było łatwiejsze. Możesz kliknąć ikonę stacji dokującej aplikacji lub użyć skrótu Globe-Down. Ten „obszar” zawsze zawiera przycisk + do tworzenia nowego okna.
 • Możesz teraz przeciągać okna z iPada na ekran zewnętrzny za pomocą Menedżera sceny.

Pomimo tych nowych funkcji, Viticci mówi, że Stage Manager wciąż jest niesamowicie błędny. Nadal spodziewamy się, że zostanie wydany w październiku.

Inne zmiany

 • Przeprojektowano menu dla zrzutów ekranu.
 • Ikona w aplikacji Muzyka jest większa w przypadku podłączonych słuchawek.
 • Nowa opcja w Ustawienia > Centrum gier dla „Zezwól na znajdowanie znajomych”.

Czy zauważyłeś dzisiaj jakieś inne zmiany w wydaniu iOS 16.1 beta 1? Daj nam znać w komentarzach poniżej lub na Twitter @9to5Mac. Bądź na bieżąco z naszymi pełnymi praktycznymi relacjami z nowymi wydaniami tutaj 9to5Mac Dzisiaj i przez resztę tygodnia.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple: