Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iona Fife wystąpi na Aberdeen Little Polish Scottish Festival

Iona Fife wystąpi na Aberdeen Little Polish Scottish Festival

Organizowany przez Polskie Towarzystwo Aberdeen nadchodzący polsko-szkocki Mini-Festiwal motywuje artystów i lokalne społeczności poprzez łączenie dwóch „różnych środowisk kulturowych”.

Organizatorzy wierzą, że odbywający się od stycznia do marca festiwal, który odbywa się już od szóstej edycji, nie tylko zapewni rozrywkę Aberdonianom, ale także pomoże miejscowym lepiej zrozumieć polską kulturę.

Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie występ muzyka Iony Five z Aberdeenshire w The Lemon Tree, gdzie dołączy do niej polska grupa folkowa Kosi.

Podczas gdy Iona jest znana ze śpiewania szkockich ballad i skutecznych petycji Spotify o dodanie szkockiego do listy języków, polski czteroosobowy zespół ma na celu „ożywienie pieśni przodków i przywrócenie ich do krainy nowoczesnych miast”.

Święto szkockiej i polskiej muzyki ludowej zaprezentuje młode talenty z obu krajów. Bilety na koncert 4 marca można zarezerwować tutaj.

Mały Festiwal Polsko-Szkocki powróci do Aberdeen. Zdjęcie: przesłane przez Mateusza Łagodę.

Polsko-Szkocki Celade

Polish Association Aberdeen oficjalnie rozpocznie festiwal długo oczekiwanym polsko-szkockim Celade 21 stycznia na stadionie Pittodrie.

„Urodziny szkockiego poety Roberta Burnsa uczcimy polskimi i szkockimi tańcami” – powiedział Mateusz Lagoda, prezes stowarzyszenia z Aberdeen.

Oprócz typowych szkockich potraw serwowanych w ceilidh, uczestnicy będą mogli również skosztować tradycyjnej polskiej kuchni.

Bilety na wydarzenia można kupić tutaj.

Również 21 stycznia w Trinity Centre zostanie otwarta wystawa fotograficzna Kim jesteś. Stworzona przez Martę Surwick i Dorotę Buskiewicz wystawa bada „tożsamość” urodzonych w Aberdeen dzieci należących do wielokulturowych społeczności.

Podczas uroczystości wystąpi polska piosenkarka i aktorka Maria Peszek. Zdjęcie: przesłane przez Mateusza Łagodę.

W wiadomościach muzycznych saksofoniści z Aberdeen, Matthew Kellner, dołączą do Neila Pearce’a, Richarda Glaspie i Iwana Hastie podczas jego występu w The Blue Lamp 3 lutego. Kwartet wykona zarówno autorskie utwory, jak i covery popularnych utworów jazzowych.

A polski New Musette Quartet – założony przez Wiesława Prządkę w 1993 roku – będzie zabawiał melomanów do późnych godzin nocnych.

Ponadto polska piosenkarka i aktorka Maria Peszek, znana z pisania piosenek o wolności i indywidualności, pojedzie do Aberdeen, aby 18 lutego wykonać utwory ze swoich pięciu albumów w The Lemon Tree.

READ  Obowiązek konsularny osób niestabilnych
Może Ci się spodobać…

Już subskrybowane? Zaloguj się

[Iona Fyfe to perform at Aberdeen’s Polish-Scottish Mini Festival]

[[text]]