Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Inwestorzy zagraniczni nadal są podekscytowani Polską pomimo pandemii – The First News

Inwestorzy zagraniczni nadal są podekscytowani Polską pomimo pandemii – The First News

Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu stwierdził, że pandemia koronawirusa nie zmniejszyła zainteresowania inwestorów zagranicznych Polską.

„Pandemia koronawirusa nie zmniejszyła zainteresowania inwestorów zagranicznych Polską” – powiedział PAP Krzysztof Drynda. „Rozmowy inwestycyjne nie ustały. Zagraniczni inwestorzy nadal wykazują duże zainteresowanie naszym rynkiem” – dodał.

„Expo w Dubaju to szansa dla polskich firm na zdobycie nowych rynków na Bliskim Wschodzie oraz obiecującego rynku afrykańskiego” – powiedział Dryinda.

Dodał, że urząd ma obecnie do czynienia z blisko 200 zagranicznymi projektami inwestycyjnymi o wartości ponad 8 mld euro. To 5 procent wzrostu w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 roku ”.

Według Dryndy większość inwestycji realizują firmy z branży usług biznesowych, przemysłu samochodowego i e-mobilności, które pochodzą głównie z Niemiec, Korei Południowej, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Odnosząc się do Dubai Expo, Dryinda powtórzyła, że ​​dostarczy nowych możliwości polskim firmom.

„Odbędzie się w momencie odprężenia dla światowej gospodarki, gdyż będzie to jej nowe otwarcie” – powiedział. „Dlatego chcemy, aby program gospodarczy, nad którym pracowaliśmy, łączył ludzi biznesu i pomagał polskim firmom znaleźć tam nowych partnerów”.

W Dubai Expo, które rozpocznie się 1 października 2021 r., Weźmie udział ponad 200 krajów. „Będzie ogromny potencjał do rozmów handlowych i to w bardzo szczególnym momencie”.

Zdaniem Dirindy polscy biznesmeni powinni szukać potencjalnych partnerów także w krajach, które są największymi partnerami handlowymi Polski, czyli w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Wiele można zrobić, zwłaszcza w kontekście Brexitu ”.

READ  Polska LPP optymistycznie ocenia zachowania konsumentów w drugiej połowie roku