Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Inwestorzy w DP Poland (LON:DPP) odnotowali zwrot na poziomie 20% w ciągu ostatniego roku

Inwestorzy w DP Poland (LON:DPP) odnotowali zwrot na poziomie 20% w ciągu ostatniego roku

Jeśli chcesz gromadzić bogactwo na giełdzie, możesz to zrobić, kupując fundusz indeksowy. Ale jeśli wybierzesz odpowiednie akcje, możesz osiągnąć więcej. Mianowicie, DP Polska Sp (LON: DPP) Cena akcji wzrosła o 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym, co jest znacznie lepszym wynikiem niż spadek rynku o około 0,1% (bez dywidendy) w tym samym okresie. To solidny wykonawca według naszych standardów! Należy pamiętać, że firmy na ogół ewoluują w perspektywie długoterminowej, więc zwroty z ostatniego roku mogą nie odzwierciedlać długoterminowego trendu.

Mając to na uwadze, warto dowiedzieć się, czy fundamenty firmy są motorem długoterminowych wyników, czy też występują pewne niespójności.

Przeczytaj naszą najnowszą analizę dla DP Polska

DP Poland nie przynosił zysków w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jest mało prawdopodobne, że zobaczymy silną korelację między ceną jej akcji a zyskiem na akcję (EPS). Przychody to prawdopodobnie kolejna najlepsza opcja. Akcjonariusze nierentownych spółek zazwyczaj oczekują silnego wzrostu przychodów. Dzieje się tak, ponieważ trudno jest mieć pewność, że firma będzie zrównoważona, jeśli wzrost przychodów jest minimalny i nigdy nie przynosi zysków.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przychody DP Poland wzrosły o 20%. Bez wątpienia szanujemy taki wzrost. W odpowiedzi kupujący obniżyli cenę akcji o 20%, co było nierozsądne. Jeśli przychody będą nadal wykazywać tendencję wzrostową, w przyszłości ceny akcji mogą znacznie wzrosnąć. Ale przed sformułowaniem wizji na przyszłość konieczne jest sprawdzenie rentowności i przepływów pieniężnych.

Przychody i zyski firmy (w czasie) przedstawiono na poniższym obrazku (kliknij, aby zobaczyć dokładne liczby).

Wzrost zysków i przychodów

Dzięki temu przyjrzysz się bardziej kompleksowo kondycji finansowej DP Poland bezpłatny Sprawozdanie z jego bilansu.

Inna perspektywa

DP Poland może pochwalić się całkowitym zwrotem dla akcjonariuszy w wysokości 20% za miniony rok. Z przykrością informujemy, że cena akcji spadła o 10,0% w ciągu dziewięćdziesięciu dni. Powodem może być po prostu to, że cena akcji wyprzedziła samą siebie, mimo że mogą mieć na nią wpływ fundamentalne zmiany. Śledzenie długoterminowych wyników cen akcji jest zawsze interesujące. Ale aby lepiej zrozumieć DP Poland, musimy wziąć pod uwagę wiele innych czynników. Przykład: zostaliśmy zauważeni 2 znaki ostrzegawcze dla polskiego DP Powinieneś być świadom.

READ  Mora był rozczarowany mimo wygranej i pobicia rekordu w Polsce

Ale uwaga: DP Poland może nie być najlepszą spółką do kupowania. Więc rzuć na to okiem bezpłatny Lista interesujących spółek z wcześniejszymi wzrostami zysków (i innymi prognozami wzrostu).

Należy pamiętać, że zwroty rynkowe, o których mowa w tym artykule, odzwierciedlają średnie ważone zwroty rynkowe z akcji będących obecnie w obrocie na brytyjskich giełdach papierów wartościowych.

Czy masz uwagi do tego artykułu? Martwisz się o zawartość? pozostajemy w kontakcie bezpośrednio z nami. Ewentualnie wyślij wiadomość e-mail do zespołu redakcyjnego (at) simplewallst.com.

Ten artykuł napisany przez Simply Wall St ma charakter ogólny. Przedstawiamy komentarze oparte na danych historycznych i przewidywaniach analityków wyłącznie przy użyciu bezstronnej metodologii, a nasze artykuły nie mają na celu porady finansowej. Nie stanowi rekomendacji do kupna lub sprzedaży jakichkolwiek akcji i nie uwzględnia Twoich celów ani sytuacji finansowej. Naszym celem jest zapewnienie ukierunkowanej, długoterminowej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że nasza analiza może nie obejmować najnowszych ogłoszeń spółki dotyczących cen lub określonych materiałów. Wall Street po prostu nie ma pozycji w żadnej z wymienionych akcji.

Dołącz do płatnej sesji badania użytkowników
Otrzymasz plik Karta podarunkowa Amazon o wartości 30 USD Za jedną godzinę swojego czasu, pomagając nam w tworzeniu lepszych instrumentów inwestycyjnych dla inwestorów indywidualnych, takich jak Ty. Rejestracja tutaj