Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

International Villages powraca po trzech latach

International Villages powraca po trzech latach

Treść artykułu

Międzynarodowy Festiwal Wsi powraca po trzyletniej przerwie.

Reklama 2

Treść artykułu

Pat Eizenga, 85-letnia przewodnicząca komitetu organizacyjnego festiwalu, powiedziała, że ​​jest zdeterminowana, aby w tym roku ponownie zorganizować imprezę.

„Powiedziałem wszystkim, których znam, wszystkim, którzy byli w tym przez lata, że ​​po prostu musimy coś zrobić w tym roku” – powiedział Izinga. „Nawet gdybyśmy mieli tylko trzy wioski, musieliśmy coś zrobić.

„Naprawdę martwiłem się, co stanie się z festiwalem, jeśli nie zrobimy czegoś w tym roku”.

Festiwal został odwołany przez ostatnie trzy lata z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Mówiono o przywróceniu ich z powrotem w 2022 r. Ale mimo zniesienia ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego, Isinga powiedział, że wiele osób nadal czuje się niekomfortowo, gromadząc się w dużych tłumach.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Wioski powstały w 1974 roku i oferują rozrywkę kulturalną, w tym muzykę i kuchnię, a także występy kulturalne, takie jak taniec, regalia i historia.

Tysiące ludzi odwiedziło sale społecznościowe podczas poprzednich festiwali, powiedział Isinga.

Ale w tym roku, jak powiedziała Isinga, organizatorzy zdecydowali, że nadszedł czas, aby przejąć inicjatywę i przywrócić festiwal. Festiwal obejmie 10 wiosek i potrwa od 5 do 8 lipca.

READ  Belgian Days, SnowFest i 7 innych lipcowych festiwali w pobliżu Green Bay

Uczestniczące wioski to: chińska, Dunsdon Legion, 9 Tollgate Rd.; Wioska węgierska, sala węgierska, 104 Albion Street; India Village, Brantford Convention Centre, 100 Market St. S. Włoska Wioska, Rossini Lodge, 104 Gray Street; Wioska Muzułmańska, Liga Muzułmańska w Brantford, 192 Greenwich Street; Nowy Jork, NY, Bellevue Community Hall, 55 Tom Street; Philippine Village, Sydenham United Church, 120 Sydenham Street; Bolognese Bolognese, Bologna Hall, 154 Pearl Street; Polish Warszawa, Polish Alliance Hall, 126 Albion Street, Ukrainian Village, Harmony United Church, 268 Marlborough Street.

Reklama 4

Treść artykułu

Sale festiwalowe otwarte są w środy i czwartki od 17:00 do 22:30 oraz w piątki i soboty od 17:00 do 1:00

Karnety festiwalowe będą dostępne od 19 czerwca w Brantford Tourist Centre w Gretzky Center, 254 North Park Street i Sanderson Center w cenie 10 USD. Paszporty umożliwiają wjazd do wszystkich wiosek i będą również dostępne we wszystkich wioskach od 5 czerwca.

Planuje spotkanie Ambasadorów Wiosek w Domu Polskim przy 154 Pearl Street 11 czerwca na wprowadzenie i lunch od 13:00 do 16:00.

Eyzenga cieszy się, że po trzech latach wsie wracają.

Ale impreza wymaga wielu wolontariuszy – kucharzy i osób chętnych do pomocy w prowadzeniu poszczególnych sal.

„Trudno jest znaleźć wolontariuszy, których potrzebujemy” – powiedział Isinga. „Mamy szczęście, że w tym roku możemy zapewnić 10 sal, ale zawsze potrzebujemy wolontariuszy.

– To ważne wydarzenie, które łączy ludzi.

Każdy zainteresowany zostaniem wolontariuszem może skontaktować się z organizatorami festiwalu pod numerem 519-752-6222 lub e-mailem na adres [email protected] lub Eyzenga pod numerem 519-753-9217.

[email protected]

twitter.com/EXPVBall

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderacja komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się na stronie. Prosimy o merytoryczne i pełne szacunku komentarze. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — teraz otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat dostosowywania ustawień poczty e-mail.

READ  Polska chce znów zdominować mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Dołącz do rozmowy

    Reklama 1