Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Intencja reżysera (2021) Kim Min Geun

Nic nie pozostaje takie samo w czasie

Kim Min-geun realizuje swoją pierwszą produkcję fabularną po tym, jak od wiosny 2012 roku pełnił funkcję reżysera i operatora kilku filmów krótkometrażowych. Teraz, dekadę później, jest gotowy, by zająć centralną pozycję w tej romantycznej komedii, której premiera miała miejsce w World in Asian Wyskakujące okienko Festiwalu Filmowego.

W tle rozbrzmiewa tajemnicza piosenka, podczas gdy kobieta patrzy na podejrzaną paczkę w jeziorze i wyciąga aparat, by sfotografować dziwny obiekt. Fabuła się zagęszcza. Reakcje Whodunnit pojawiają się, gdy inna postać jest skupiona. stary śmieciarz Detektyw rozpoczyna przesłuchanie. Jednak wkrótce staje się jasne, że ona i stare wille zostały oszukane, gdy Sun-hwa (Han Seon-hwa) oznajmia, że ​​jest kierownikiem planu filmowego, a nie odpowiedzią Korei dla Nancy Drew. Niestety, te krótkie, pojedyncze sceny założycielskie pokazują magię, której nigdy więcej nie widziano w trakcie wysiłków Min-geuna po raz pierwszy.

Dyrektor generalny Sun-hwa, Kim Hae-sol (Park Se-ki), chwali ją za wybranie wyjątkowych scenografii do projektów, nad którymi została przydzielona, ​​i wyjaśnia wiadomość, że inny reżyser z Seulu planuje spotkać się z ekipą przed rozpoczęciem zdjęć. Zaczęła się. W dziwnym (lub nie) zrządzeniu losu Sun-hwa odkrywa, że ​​reżyser siedzący tuż przed nią na ich niezręcznym spotkaniu okazuje się być nikim innym jak jej byłym chłopakiem, Do-young (Lee Wan). Byli kochankowie walczą o współpracę pomimo dzielących ich różnic, dopóki wybór konkretnej lokalizacji nie zmusza ich do konfrontacji z przeszłością.

Podobnie jak ten pretensjonalny przyjaciel, który stara się nie być słonecznikiem, Director’s Intent robi wiele na raz, ale nie działa odpowiednio na większości frontów. Odgrywa wszystkie typowe niuanse produkcji rom-com, ale niestety nie wnosi nic nowego do gatunku. Główny wątek, który napędza film, obraca się wokół zmęczonej metafory kochanków pogardzanych konfliktami interesów. W połączeniu z hardkorową postacią reżysera Lee Wana, która została stracona na śmierć, wydaje się, że widzieliśmy takie zdjęcie milion razy wcześniej.

READ  Hampton Beach NH gospodarzem pierwszego festiwalu Polka

Wyróżniał się występ aktorski Kim Park CK, którego komediowe kotlety przekroczyły jego przyziemną rolę w zaraźliwy i ekspresyjny charakter. Niestety, nie dotyka swoich członków obsady, zwłaszcza dwóch głównych aktorów, którzy byli okrutni i bez wyrazu podczas swoich przygód w miłości i wojnie. Para pokazuje emocje ponad chichotem lub zmarszczeniem brwi w obliczu konfliktu, co jasno pokazuje, że może to być pierwszy poważny portret głównych bohaterów.

Chociaż zdjęcie nie jest najlepsze dla Kima w jego długiej karierze reżyserskiej, zdjęcie pokazuje ruch we właściwym kierunku. Wszystkie podstawowe elementy typowej komedii romantycznej są tam, ale ulepszenie z bardziej kreatywnymi pomysłami, bardzo potrzebną dawką mocy gwiazdy, a odrobina szlifu zabierze ją z ostatniego projektu w szkole filmowej na prawowite miejsce w rosnącym Hollywood repertuar. Z jego oszałamiającym podwórkiem w cudownym kolorze żółtym i klimatem koreańskiej wiosny, który pomaga zwiększyć atrakcyjność jego kinowych przedsięwzięć, nie możemy nie zastanawiać się, jaki będzie następny zamiar Kim Min-geun i czy sprawy pozostaną takie same w miarę upływu czasu .