Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Instagram Diplomacy”: Obawy rosną w ciągu pięciu codziennych zdjęć ufundowanych przez Liz Truss | konserwatywne przywództwo

WZdjęcia kurczaka pojawiły się w zeszłym tygodniu od Furry Liz Truss na Placu Czerwonym w Moskwie, nie można było nie dokonać porównania z niemal identycznym obrazem Margaret Thatcher w sowieckiej Rosji 35 lat temu. Przechwycone zdjęcie było jednak ostatnim z szeregu oficjalnych zdjęć wyczynów Sekretarza Stanu.

W rzeczywistości jest bardzo niewiele momentów w pięciomiesięcznej kadencji Truss w Departamencie Stanu, które nie zostały uchwycone dla potomności przez oficjalnych fotografów finansowanych ze środków publicznych. przegląd plików Oficjalne konto rządu Na platformie do udostępniania zdjęć Flickr ujawnia, że ​​od dnia, w którym przejęła stanowisko, przesłano ponad 700 zdjęć sprzętu — średnio ponad cztery i pół dziennie, czyli około jednego na każde pięć godzin pracy .

Podczas gdy są krótkie przerwy przedstawiające Steve’a Barkleya w IKEA, Priti Patel odwiedza Bootsa lub Rishi Sunak dotyka papugiOficjalny strumień zdjęć jest zdominowany przez Truss, który jest obecnie postrzegany przez wielu konserwatystów jako najbardziej prawdopodobny kandydat do zastąpienia Johnsona, gdyby został zmuszony do ustąpienia przed kolejnymi wyborami. Sydney, Moskwa, Meksyk i Bombaj to tylko niektóre z miejsc, które tworzą tło dla Truss, a każda wizyta jest szczegółowo udokumentowana.

Truss i Jens Stoltenberg 24 stycznia tego roku. Zdjęcie: Downing Street nr 10

Niektóre z najważniejszych wydarzeń obejmują Zderzenie pięści z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiemjadąc Czołg w sprzęcie wojskowym w EstoniiRozmawia z Henrym Kissingerem w Nowym Jorku (również przyłapanym na bieganiu przez Most Brookliński), siedzi w myśliwcu F35B na lotniskowcu HMS Queen Elizabeth i patrzy na swojego budzącego grozę rosyjskiego odpowiednika, Siergieja Ławrowa. Niepokojące dla Sunak, jej potencjalnego rywala o przywództwo, została również sfotografowana na terenie kanclerza – otwarcia Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Kiedy jest w domu, zostaje schwytana w majestacie Chevening, jej pięknej wiejskiej rezydencji. Uwzględniono również wywołania zoomu. Jest nawet zdjęcie ze spotkania sprzętowego jeden z jego ministrów.

READ  Wojna na Ukrainie: siły Putina „podwajają” swoje ataki artyleryjskie i powietrzne na Donieck
Biegi podczas porannego joggingu przez Brooklyn Bridge we wrześniu.
Biegi podczas porannego joggingu przez Brooklyn Bridge we wrześniu. Zdjęcia: Simon Dawson / Downing Street nr 10

Nowe życie Sekretarza Stanu nie przeszło przez pryzmat niezauważenia przez jej kolegów ministrów. Wywołała również krytykę z powodu intensywnego korzystania z oficjalnych fotografów rządowych. Krytycy twierdzą, że ich umiejętności pomagają teraz aspirującym przywódcom torysów pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas gdy Truss dominuje w oficjalnym rządowym strumieniu zdjęć, Sunak ma prywatne konto Skarbu na Flickr, chociaż od czasu wrześniowych przetasowań, w których Truss pojawił się w Departamencie Stanu, udało mu się zrobić tylko około 340 zdjęć kanclerza.

Nierzadko sekretarze spraw zagranicznych znajdują się przed kamerą. Jednak niektóre Partie Konserwatywne postrzegają jej publiczne występy jako bezpośrednią próbę zdobycia członków partii przed potencjalnymi wyborami przywódczymi. Jeden pastor ujął to bez ogródek: „To ignorancki sposób działania”.

Truss odwiedza wojska brytyjskie, które zostały rozmieszczone w Estonii w listopadzie ubiegłego roku.
Jeździ na sprzęcie czołgowym podczas wizyty w siłach brytyjskich, które zostały rozmieszczone w Estonii w listopadzie ubiegłego roku. Zdjęcia: Simon Dawson / Downing Street nr 10

Jej podróż ostro kontrastuje również z niektórymi z jej nieśmiałych współpracowników podczas filmowania. Na przykład wydaje się, że minister środowiska George Eustice pojawił się na swoim oficjalnym koncie Flickr od września tylko na trzech zdjęciach – a jedno z tych zdjęć jest jego oficjalnym zdjęciem gabinetu. Pozostali dwaj zostali porwani, gdy wszedł na Downing Street na posiedzenie gabinetu w listopadzie.

Premier posługuje się także swoim oficjalnym fotografem, Andrzej Parsonsi dokonywali wizyt w szpitalach i ośrodkach szczepień, pod presją wywieraną na rzekome ceremonie zamknięcia Downing Street. Dwanaście takich przejazdów pojawiło się na koncie Flickr nr 10 od początku listopada.

Alan Sparrow, szef UK Photo Editors Guild, powiedział, że chociaż niezależni fotografowie wciąż byli zapraszani na wyjazdy ministerialne, coraz większe wykorzystanie związanych z rządem fotografów końcowych zwiększa potencjalne pułapki. „Moją pierwszą reakcją na pracujących fotografów było to, że obawiałem się, że inne baseny zostaną zamknięte i że będziemy musieli korzystać tylko z materiałów informacyjnych” – powiedział. „Do tej pory tak się nie stało. Nie ma jednak żadnych gwarancji – wystarczy zmienić personel lub stanowisko, a znajdziemy się w sytuacji, w której dostępne będą tylko te zdjęcia, które dostarczył Numer 10.”.

READ  Chiny poprosiły Rosję o opóźnienie inwazji na Ukrainę do czasu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, mówią amerykańscy urzędnicy

Przeciwnicy polityczni są bardziej krytyczni wobec oficjalnych portretów, ponieważ są one potencjalnie potężnym elementem kampanii kierowniczej partii. „Kiedy Europa zmaga się z największym kryzysem bezpieczeństwa od dziesięcioleci, Liz Truss wydaje się być bardziej zainteresowana dyplomacją na Instagramie niż współpracą z naszymi sojusznikami” – powiedziała Leila Moran, rzeczniczka LDP do spraw zagranicznych. Te niespokojne czasy zasługują na poważnych przywódców. Potrzebujemy sekretarza stanu skupionego na bieżącym zadaniu, a nie wykorzystującego fotografa opłacanego przez podatników do realizacji swoich ambicji przywódczych”.

Biuro Spraw Zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju powiedział: „Konieczne jest, aby rząd i jego ministrowie informowali opinię publiczną i inne społeczeństwa o tym, co robią dla Wielkiej Brytanii. Zdjęcia pomagają opowiedzieć tę historię. Media społecznościowe Zaangażowanie cyfrowe jest ważnym narzędziem komunikacji, a nasi fotografowie odgrywają wiodącą rolę we wspieraniu działań rządu w zakresie komunikacji cyfrowej”.