Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Infekcje Covid-19 rosną w krajach europejskich wraz z rozprzestrzenianiem się Omicron

Po przerwie w okresie świątecznym kraje europejskie odnotowują ogromny wzrost nowych infekcji Covid-19, ponieważ wariant Omicron kontynuuje atak na cały kontynent.

Francja, Grecja i Chorwacja pobiły rekord nowych przypadków nowego koronawirusa, podczas gdy sąsiednie kraje, Holandia i Belgia, odnotowały znaczny wzrost wskaźników infekcji, odpowiednio o 35 procent i 79 procent, podała chińska agencja informacyjna Xinhua.

W Grecji, pomimo zaostrzenia środków w okresie świątecznym, liczba przypadków dramatycznie wzrosła. Narodowa Organizacja Zdrowia Publicznego (EODY) potwierdziła we wtorek 50 126 infekcji w ciągu 24 godzin, najwyższy poziom w historii.

Greccy eksperci spodziewają się, że liczba ta będzie nadal rosła w tym miesiącu, a codzienne przypadki prawdopodobnie wyniosą 80 000 w nadchodzących dniach.

Na Węgrzech oficjalne dane w środę wykazały 5270 nowych infekcji w ciągu 24 godzin, ponad dwukrotnie więcej niż w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Podobno w fazie „rozprzestrzeniania się społeczności” Finlandia zgłosiła 38 700 nowych przypadków Covid-19 w ciągu ostatnich siedmiu dni, w porównaniu do 19 600 nowych przypadków w poprzednim tygodniu.

Eksperci twierdzą, że pomimo kampanii szczepień i środków przeciwepidemicznych, w tym blokad i blokad, w niektórych krajach europejskich szczyt nowych infekcji jeszcze nie nadszedł.

„W Finlandii szczyt epidemii jeszcze nie nastąpił” – powiedziała Lisa Maria Phoebio Polki, główny ekspert fińskiego Ministerstwa Spraw Społecznych i Zdrowia.

Holenderscy eksperci uważają, że szczyt nastąpi pod koniec stycznia. „Ale nie jest jasne, jak wysoki jest ten szczyt” – powiedziała holenderska epidemiolog Susan van den Hove.

Oficjalne dane wykazały, że wzrost liczby nowych infekcji Covid-19 był w dużej mierze spowodowany przez wysoce zakaźny wariant Omicron, zaostrzony przez spotkania w okresie świątecznym.

Prezydent EODY, Theoclis Zautis, powiedział dziennikarzom, że ponad 70 procent nowych przypadków w pięciu największych regionach Grecji to infekcje wysoce zaraźliwym wariantem omicron.

READ  Spór o bank centralny pokazuje, że wycofywanie kontroli państwa w Polsce nie będzie łatwe ⋆ Wizja Wyszehradzka

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wariant Omicron jest obecnie odpowiedzialny za 43 procent wszystkich przypadków Covid-19 w Hiszpanii.

Na Węgrzech wirus Omicron również szybko się rozprzestrzenia. Węgierski rząd poinformował w środę na swojej oficjalnej stronie internetowej, że alternatywa jest odpowiedzialna za ponad 11 procent nowych infekcji.

Chorwacki minister zdrowia Vili Beros powiedział, że Omicron był odpowiedzialny za wzrost liczby infekcji, podczas gdy inne czynniki obejmowały spotkania sylwestrowe, a także nieprzestrzeganie środków.

Polski minister zdrowia Adam wzrost w kraju określił jako stan przejściowy spowodowany okresem świątecznym i coraz większą liczbą wykonywanych badań.

Węgierski ekspert ds. zdrowia Zsumbor Konitz powiedział Xinhua, że ​​rząd powinien dołożyć większych starań w celu rozwiązania problemu wariantu Omicron.

„Jak powiedziałem wcześniej, to, co rząd powinien zrobić, aby powstrzymać epidemię, to: obowiązkowe szczepienia, obowiązkowe stosowanie maski FFP2 w zatłoczonych miejscach w pomieszczeniach, zasady 2G z wyjątkiem miejsc pracy, transportu publicznego, sklepów spożywczych. Tylko osoby do szczepienia powinny być dozwolone aby przejść do innych witryn.”

– Jans

int / pgh

(Tytuł i obraz tego raportu mogły zostać przerobione tylko przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z udostępnionego kanału.)

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać najnowsze informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie ważne i które mają szersze implikacje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze nieustanne zachęty i opinie na temat tego, jak możemy ulepszyć nasze oferty, jeszcze bardziej wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w realizację tych ideałów. Nawet w tych trudnych czasach spowodowanych przez Covid-19, kontynuujemy nasze zobowiązanie do informowania Cię na bieżąco o zaufanych wiadomościach, autorytatywnych opiniach i wnikliwych komentarzach na temat istotnych aktualnych problemów.
Mamy jednak prośbę.

Walcząc z ekonomicznymi skutkami pandemii, potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal dostarczać Wam więcej wysokiej jakości treści. Nasz formularz subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Dalsze subskrybowanie naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, jakim jest dostarczanie lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, do którego jesteśmy zobowiązani.

READ  Polska patrzy na koleje w Indonezji

Wsparcie jakości prasy i Subskrybuj Business Standard.

edytor cyfrowy