Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indyjska katastrofa kolejowa: „Nie znaleziono więcej ciał” po wypadku kolejowym w Odisha, który pochłonął setki istnień ludzkich

Indyjska katastrofa kolejowa: „Nie znaleziono więcej ciał” po wypadku kolejowym w Odisha, który pochłonął setki istnień ludzkich

Scena z wypadku kolejowego w Indiach z dużą liczbą ofiar śmiertelnych

Według doniesień lokalnych mediów, urzędnicy badają, czy awaria sygnału była możliwą przyczyną wypadku kolejowego, w którym zginęło co najmniej 288 osób w Indiach.

Lokalne media podały, że nadal cierpią z powodu niszczycielskiej kolizji pociągu ekspresowego, towarowego i trzeciego pociągu w piątek we wschodnim stanie Odisha, wskazując na problemy i skorodowany tor.

Ci, którzy przeżyli wypadek, jeden z najbardziej śmiertelnych w Indiach, wspominają „koszmarną” gehennę, podczas której prawie 900 osób zostało rannych.

„To był mój najgorszy koszmar, a obrazy będą mnie prześladować przez całe życie” – powiedział jeden z ocalałych.

Ratownicy przez całą noc brnęli przez stosy wraków i wraków, aby odzyskać ciała i uwolnić ludzi. Poszukiwania zostały odwołane po tym, jak nie znaleziono już ocalałych we wraku.

Ustawodawcy z opozycyjnych partii politycznych w Indiach zażądali odpowiedzi na temat przyczyn upadku i wezwali do dymisji ministra kolei Ashwini Vaishnau. Pan Vaishinau powiedział, że władze „będą szukać pierwotnej przyczyny tego incydentu i upewnią się, że taki incydent się nie powtórzy”.

1685808344

Upadek: wypadek kolejowy w Indiach, w którym zginęło 288 osób, był najprawdopodobniej spowodowany błędem sygnału

Uważa się, że błąd sygnalizacji był przyczyną katastrofy pociągu, w której zginęło co najmniej 288 osób w Indiach.

Pasażerowie Coromandel Express zderzyli się w piątek z pociągiem towarowym w Balasore w stanie Odisha, powodując wykolejenie od 10 do 12 autokarów. Trzeci pociąg również brał udział w następstwie.

Zobacz całą historię tutaj.

Williama Matta3 czerwca 2023 17:05

1685822455

Psy przeczesują wrak w poszukiwaniu osób, które przeżyły katastrofę kolejową

Indie: Psy poszukiwawcze przeczesują wrak samolotu w poszukiwaniu osób, które przeżyły katastrofę kolejową

Williama Matta3 czerwca 2023 21:00

1685818855

Na zdjęciach: Akcja ratunkowa trwa w sobotę

Akcja ratunkowa jest kontynuowana po upadku

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Widok z lotu ptaka na katastrofę kolejową w Indiach

(AP)

Mieszkańcy patrzą obok pociągów metra

(Copyright 2023 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone.)

Minister kolei indyjskich Ashwini Vaishnau przybywa na miejsce zderzenia trzech pociągów w pobliżu Balasore

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

1685815255

Zelenksy dzieli się wiadomością z Indiami

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał wiadomość, w której złożył najgłębsze kondolencje po tragedii w Indiach.

Napisał na Twitterze: „W imieniu swoim i narodu ukraińskiego składam najgłębsze kondolencje premierowi @narendramodi oraz wszystkim krewnym i przyjaciołom osób, które zginęły w wypadku kolejowym w stanie Odisha.

„Podzielamy ból po Twojej stracie. Wszystkim rannym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.”

Williama Matta3 czerwca 2023 19:00

1685811655

„Rasistowska” karykatura Der Spiegla na temat ludności Indii budzi niepokój: „kolonialna mentalność elity”

Karykatura opublikowana w niemieckiej gazecie Der Spiegel o Indiach wyprzedzających Chiny jako najbardziej zaludniony kraj świata rozgniewała Indian, którzy nazwali to „rasistowskim”.

Na początku tego miesiąca Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała, że ​​Indie wyprzedzą Chiny i staną się najbardziej zaludnionym krajem świata do połowy roku.

Agencja poinformowała w poniedziałek, że do końca miesiąca populacja Indii wyprzedzi starzejące się Chiny.

Karykatura w niemieckim Der Spiegel rozgniewała Indian, którzy twierdzą, że jest „rasistowska”

(Świergot)

Williama Matta3 czerwca 2023 18:00

1685804434

FACTBOX – najbardziej śmiertelny wypadek kolejowy w Indiach

Oto szczegóły niektórych z najbardziej śmiertelnych wypadków kolejowych ostatnich dziesięcioleci w Indiach. Co najmniej 288 osób zginęło w piątek w wypadku kolejowym we wschodnim stanie Odisha, powiedział urzędnik kolei.

Czerwiec 1981: Co najmniej 800 osób ginie, gdy siedem tylnych wagonów przepełnionego pociągu pasażerskiego eksploduje i wpadnie do rzeki podczas tornada.

Lipiec 1988: Pociąg ekspresowy wykoleił się i wpadł do jeziora wypełnionego monsunami w pobliżu Quilon w południowych Indiach, zabijając co najmniej 106 osób.

Sierpień 1995: Co najmniej 350 osób zginęło w zderzeniu dwóch pociągów 200 km od Delhi.

Sierpień 1999 – Dwa pociągi zderzają się w pobliżu Kalkuty, zabijając co najmniej 285 osób.

Październik 2005: Szereg autokarów pociągów podmiejskich wykoleiło się w południowym stanie Andhra Pradesh, niedaleko Vilogunda. Zginęło co najmniej 77 osób.

Lipiec 2011: Około 70 osób zginęło, a ponad 300 zostało rannych, gdy pociąg pocztowy wykoleił się w Fatehpur.

Styczeń 2017: Co najmniej 41 osób zginęło po wykolejeniu się kilku autobusów pociągu podmiejskiego w południowym stanie Andhra Pradesh.

Październik 2018: Pociąg pasażerski przejeżdża przez tłum ludzi na torach podczas festiwalu w mieście Amritsar w północnych Indiach, zabijając co najmniej 59 osób i raniąc 57 innych.

Maryam Zakir Hussain3 czerwca 2023 16:00

1685802634

Eksperci twierdzą, że nacisk na bezpieczeństwo nie nadąża za ekspansją

Indian Railways podkreśla, że ​​bezpieczeństwo zawsze było głównym celem i wskazuje na niski wskaźnik wypadków na przestrzeni lat.

„To (bezpieczeństwo) pytanie powstaje, ponieważ jest teraz tylko jeden wypadek. Jeśli spojrzysz na dane, zobaczysz, że od lat nie było żadnych poważnych wypadków” – powiedział rzecznik Ministerstwa Kolei.

Rzecznik powiedział, że liczba wypadków na milion pociągokilometrów, będąca miarą bezpieczeństwa, spadła do 0,03 w roku budżetowym 2021-22 z 0,10 w latach 2013-2014.

Pięcioletni fundusz Aman o wartości 1 biliona rupii, utworzony w latach 2017-2018, został przedłużony na kolejne pięć lat z 2022 do 2323, z dodatkowym finansowaniem w wysokości 450 miliardów rupii, po tym, jak pierwszy plan doprowadził do „ogólnej poprawy wskaźników bezpieczeństwa” .

„Coś poszło nie tak i śledztwo to ujawni” – powiedział, odnosząc się do piątkowego incydentu. „Dowiemy się, dlaczego i jak do tego doszło”.

Koleje pracują nad mechanizmami bezpieczeństwa, takimi jak urządzenia antykolizyjne i systemy ostrzegania o sytuacjach awaryjnych, ale instalowanie ich w całej sieci jest powolne, powiedział Srinand Jha, niezależny ekspert ds. transportu i autor dla International Railway Journal.

„Zawsze powiedzą ci, że wypadki są na bardzo możliwym do opanowania poziomie, ponieważ mówią o tym w procentach”, powiedział Jha, dodając, że w ostatnich latach skupiono się bardziej na nowych pociągach i nowoczesnych stacjach, a nie na torach , systemy sygnalizacji i zarządzanie aktywami.

„Ten incydent podkreśla potrzebę większego skupienia się na tych aspektach” – powiedział.

Maryam Zakir Hussain3 czerwca 2023 15:30

1685800834

Podczas modernizacji kolei Modi w Indiach doszło do śmiertelnego wypadku kolejowego

Pomimo wysiłków rządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa kolei, każdego roku dochodzi do kilkuset wypadków na kolei indyjskiej, największej na świecie sieci pociągów zarządzanej przez jednego kierownictwo.

Moody poleciał na miejsce katastrofy i spędził pół godziny na sprawdzaniu działań pomocowych i rozmowach z ratownikami. Widziano go, jak udzielał instrukcji przez telefon urzędnikom w New Delhi.

Później odwiedził szpital, gdzie spacerował, wypytywał lekarzy o leczenie chorych, rozmawiał z niektórymi z nich i chodził od łóżka do łóżka na oddziale.

Modi powiedział dziennikarzom, że był to smutny moment i czuł ból tych, którzy ucierpieli w wypadku. Powiedział, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, aby im pomóc i surowo ukarze winnych.

W sobotę Modi miał zainaugurować szybki pociąg łączący Goa i Bombaj, wyposażony w system unikania kolizji. Wydarzenie zostało odwołane po piątkowym wypadku. Wykolejone pociągi nie miały tego systemu.

Maryam Zakir Hussain3 czerwca 2023 15:00

1685800121

Urzędnik kolejowy powiedział, że zginęło co najmniej 288 osób

Co najmniej 288 osób zginęło w wypadku kolejowym we wschodnich Indiach – poinformował urzędnik kolei.

Maryam Zakir Hussain3 czerwca 2023 14:48

1685799492

Ratownicy nie znaleźli już ocalałych

Ratownicy nie znaleźli innych ocalałych we wraku dwóch pociągów pasażerskich, które wywróciły się we wschodnich Indiach, zabijając ponad 280 osób i raniąc setki w jednym z najbardziej śmiertelnych wypadków kolejowych w kraju od dziesięcioleci, poinformowali urzędnicy w sobotę.

Chaotyczne sceny wybuchły po wykolejeniu w piątek wieczorem 220 km na południowy zachód od Kalkuty, gdy ratownicy wspinali się po wrakach pociągów, aby wyłamać drzwi i okna za pomocą pochodni.

Liczba ofiar śmiertelnych stale rosła przez całą noc. Dziesiątki ciał leżały przykryte białymi prześcieradłami na ziemi w pobliżu torów, gdy lokalni mieszkańcy i ratownicy ścigali się, by uwolnić setki ludzi uwięzionych w wagonach pod poskręcanym metalem i potłuczonym szkłem.

W akcji brali udział żołnierze Sił Powietrznych i śmigłowce.

Fotograf Associated Press widział ciała wciąż splątane w poważnie uszkodzonym autokarze, gdy ratownicy walczyli o ich odzyskanie podczas pracy w upale z temperaturami dochodzącymi do 35 stopni Celsjusza (96 stopni Fahrenheita).

Do godziny 22.00 (w piątek) udało się uratować rozbitków. Potem trzeba było zabrać ciała” – powiedział Associated Press Sudhanshu Sarangi, dyrektor stanowej straży pożarnej i ratunkowej w Odisha.

„To jest takie tragiczne. Nigdy nie widziałem czegoś takiego w mojej karierze”.

Powiedział, że co najmniej 280 ciał zostało wydobytych w nocy i w sobotę rano. Około 900 osób zostało rannych, a przyczyna wypadku jest nadal badana.

(Reuters)

Maryam Zakir Hussain3 czerwca 2023 14:38