Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indonezyjski okręt podwodny z 53 osobami na pokładzie znika u wybrzeży Bali | wiadomości ze świata

Indonezyjska marynarka wojenna szuka łodzi podwodnej z 53 osobami na pokładzie, która zaginęła podczas szkolenia na wodach na północ od Bali.

Rzecznik Marynarki Wojennej powiedział, że 43-letni statek prowadził w środę ćwiczenia torpedowe, ale nie przedstawił wyników zgodnie z oczekiwaniami.

Trwają poszukiwania niemieckiego okrętu podwodnego KRI Nanggala-402 i jego załogi.

obrazek:
Ostatnio słyszano o łodzi podwodnej w miejscu około 26,5 mil morskich na północny zachód od Singaraja, na północnym wybrzeżu Bali. Zdjęcie: mapy google

Dowódca wojskowy kraju, Hadi Tjijanto, powiedział Reuterowi, że Indonezja zwróciła się do władz Australii i Singapuru o pomoc w polowaniu.

„Wciąż przeszukujemy wody Bali w odległości 60 mil (96 kilometrów) od Bali w poszukiwaniu 53 osób” – powiedział agencji prasowej w wiadomości tekstowej.

Dodał, że kontakt z łodzią podwodną został przerwany około 4.30 czasu lokalnego i że marynarka wojenna wysłała okręty wojenne do przeszukiwania okolicy.

Okręt wojenny marynarki wojennej pomagający w poszukiwaniach przeleciał nad tym obszarem, a jego aktualna lokalizacja (na niebiesko) została zarejestrowana o godzinie 21.04 czasu lokalnego.  Zdjęcie: MarineTraffic.com
obrazek:
Okręt wojenny marynarki wojennej pomagający w poszukiwaniach przeleciał nad tym obszarem, a jego aktualna lokalizacja (na niebiesko) została zarejestrowana o godzinie 21.04 czasu lokalnego. Zdjęcie: MarineTraffic.com

Indonezyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że podczas przeszukiwania statku z powietrza wykryto wyciek oleju w pobliżu byłego miejsca nurkowego.

W oświadczeniu stwierdzono, że armia rozmieściła dwa statki wyposażone w sonary, aby pomóc znaleźć zaginioną łódź podwodną.

Według strony internetowej indonezyjskiego sekretariatu gabinetu, 1395-tonowy statek został zbudowany w 1978 roku.

Przeszedł dwuletni proces regeneracji w Korei Południowej zakończony w 2012 roku.

Indonezyjska flota okrętów podwodnych składająca się z 12 okrętów podwodnych została przez lata zredukowana do pięciu i obejmuje dwa niemieckie typy Type 209 oraz trzy nowe okręty Korei Południowej.

READ  Biden zmusi wszystkich pracowników federalnych do zaszczepienia się bez możliwości przeprowadzenia testów