Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indie Zachodnie ogłuszają Australię ośmioma runami dramatyczną serią zwycięstw w testach i wyrównania po bohaterskich wyczynach Shamara Josepha |  Wiadomości o krykiecie

Indie Zachodnie ogłuszają Australię ośmioma runami dramatyczną serią zwycięstw w testach i wyrównania po bohaterskich wyczynach Shamara Josepha | Wiadomości o krykiecie

Indie Zachodnie zakończyły serię testów z Australią 1:1 po oszałamiającym powrocie Shamara Josepha w Adelajdzie. Indie Zachodnie nie pokonały u siebie Australii od 1997 roku; Australia zachowała trofeum Franka Worrella, ale to drużyna gości wróciła do domu szczęśliwsza


9:34, Wielka Brytania, niedziela 28 stycznia 2024 r

Zespół West Indies zadziwił Australię, wygrywając drugi test w swojej serii ośmioma runami po bohaterskim wyczynie Shamara Josepha.

Australia rozpoczęła czwarty dzień, potrzebując 156 przejazdów, aby wygrać serię dwóch testów, a Indie Zachodnie potrzebowały ośmiu bramek, aby wywołać zdenerwowanie.

Joseph był gwiazdą, zdobywając siedem bramek w drugiej rundzie, pokonując Josha Hazlewooda, podczas gdy Australia potrzebowała dziewięciu runów, aby wygrać, co zapewniło Indiom Zachodnim zwycięstwo i wywołało wielkie uroczystości.

„Były mi łzy w oczach, ale naprawdę płakałem, kiedy zdobyłem pięć bramek” – powiedział Joseph, który został nazwany Człowiekiem Meczu i Człowiekiem Serii.

„To po prostu szczęście. Kiedy ostatni raz wygraliśmy w Australii? Nawet nie pamiętam. Dziś jest dla nas wspaniały dzień”.


zdjęcie:
Shamar Joseph z Indii Zachodnich poprowadził gości do pierwszego zwycięstwa w Australii od 27 lat

Joseph został zmuszony do wycofania się z powodu kontuzji palca u nogi Yorkera Mitchella Starca poprzedniego wieczoru i wrócił, aby zdobyć sześć bramek w sesji i 7-68 w sumie, aby zapewnić Indiom Zachodnim pierwsze zwycięstwo w teście w Australii od 1997 r., jako gospodarze odpadli za 207 w pościgu za 216.

Nowy otwieracz Australii, Steve Smith (91, nie odpadł), odbił się, by chronić Hazlewood (0), ale bezskutecznie, ponieważ Joseph wysłał swój samolot na zewnątrz z pnia, aby zarejestrować zwycięzcę i wysłać turystów biegających, aby świętować w Gabba.

Przed zwolnieniem drużyny z Indii Zachodnich za 193 punkty w drugiej rundzie kapitan Australii Pat Cummins odważnie oznajmił, że zdobył 289-9, a jego drużyna wciąż traciła do dyspozycji gości 311 inningów w pierwszych rundach.


zdjęcie:
Shamar Joseph z Indii Zachodnich dał wspaniały występ w kręgle z wynikiem 7-68

Joseph, który został wysłany do szpitala na badania, czwartego dnia wyzdrowiał na tyle, że w kolejnych porodach wyeliminował Camerona Greena (42 l.) i Travisa Heada, którzy tworzyli parę królewską, co podtrzymało nadzieje Indii Zachodnich.

READ  Erdogan: Siły tureckie zabijają przywódcę Państwa Islamskiego w Syrii | kraj islamski

Następny był Mitchell Marsh (10), który chwiał się między poślizgami, a kikuty Alexa Careya (2) wkrótce zachwiały się, gdy 24-latek kontynuował szaleństwo po południu.

Wracając do gry z 33 punktami w nocy, Smith nadal zdobywał przewagę, podczas gdy Starc zdecydował się na agresję, trafiając 14-bilę 21, zanim debiutujący Kevin Sinclair w ostatniej chwili zapewnił sobie trzecie złapanie w meczu.

Cummins dodał dwa gole, zanim stał się szóstą ofiarą Josepha w ciągu 11 meczów, co doprowadziło do remisu gospodarzy do 187-8 po głównej przerwie.

Alzarri Joseph (2-62) złapał piłkę Nathana Lyona (9) zza krawędzi po tym, jak nie wykorzystał okazji, aby zostawić Australię dziewiątką przegrywającą i tracącą 21 punktów, co zmusiło Smitha do podniesienia stawki, zdobywając szóstkę po dobrym strzale. Ostatecznie jednak gospodarze ponieśli dramatyczną porażkę.

Końcowa przewaga ucieleśnia fascynującą rywalizację, w której obie strony miały okresy dominacji, ale drużyna West Indies, która wystawiła w serii czterech debiutantów, musiała pokonać swojego pecha.


zdjęcie:
Następnie Australia zmierzy się z Indiami Zachodnimi w trzech jednodniowych zawodach międzynarodowych i trzech kolejnych T20

Cummins, który w zeszłym roku był kapitanem Australii i zapewnił jej zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w testach, powiedział, że jest rozczarowany porażką, ale wyraża pełne uznanie dla Indii Zachodnich.

„To był wspaniały mecz testowy i świetna seria” – powiedział.

„W szczególności pomyślałem, Shamar, że sposób, w jaki dzisiaj grał, był dobry, ale niestety my nie byliśmy wystarczająco dobrzy.

„Wszyscy graliśmy wystarczająco dużo, aby wiedzieć, że ta gra dość szybko cię upokorzy, gdy uznasz, że jesteś na szczycie świata”.

Reakcja na słynne zwycięstwo Indii Zachodnich

Pisarze krykieta reagują na historyczne zwycięstwo Indii Zachodnich w