Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indie przeprowadzają test lotu kosmicznego przed planowaną misją zabrania astronautów w przestrzeń kosmiczną w 2025 r

Indie przeprowadzają test lotu kosmicznego przed planowaną misją zabrania astronautów w przestrzeń kosmiczną w 2025 r

Somanath powiedział reporterom, że usterka spowodowana usterką monitorowania w systemie została naprawiona, a test został pomyślnie przeprowadzony 75 minut później ze stacji wystrzeliwania satelity Sriharikota w południowych Indiach.

Otworzyłoby to drogę dla innych misji bezzałogowych, w tym wysłania robota w kosmos w przyszłym roku.

We wrześniu Indie pomyślnie wystrzeliły swoją pierwszą misję kosmiczną mającą na celu zbadanie Słońca, niecałe dwa tygodnie po udanym bezzałogowym lądowaniu w pobliżu południowego bieguna Księżyca.

Po nieudanej próbie lądowania na Księżycu w 2019 r. Indie we wrześniu dołączyły do ​​Stanów Zjednoczonych, Związku Radzieckiego i Chin, stając się dopiero czwartym krajem, któremu udało się tego dokonać.

Udana misja pokazała rosnący status Indii jako potęgi technologicznej i kosmicznej i jest zgodna z pragnieniem premiera Narendry Modiego, aby kreować wizerunek wschodzącego narodu, który utwierdza swoje miejsce wśród światowej elity.

Na znak planu działania dotyczącego przyszłych ambicji kosmicznych Indii Modi ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​indyjska agencja kosmiczna zbuduje wyprodukowaną w Indiach stację kosmiczną do 2035 r. i wyląduje indyjskiego astronautę na Księżycu do 2040 r.

Indie działają od lat 60. XX wieku, wystrzeliwując satelity dla siebie i innych krajów, a w 2014 r. z sukcesem umieściły jednego na orbicie wokół Marsa. Indie planują swoją pierwszą misję na Międzynarodową Stację Kosmiczną w przyszłym roku we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

READ  W tym tygodniu dobiegają końca misje cargo Dragon i Cygnus – Stacja Kosmiczna