Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indie: Do 100 zwłok ofiar Covid zostało wypranych, gdy krematoria były zatłoczone

Ciała ofiar Covid zostały umyte na rzece Ganges w Indiach

Ciała ofiar Covid zostały zmyte nad brzegiem rzeki Ganges w północnych Indiach.

Niektóre doniesienia medialne podały, że liczba ciał w Buxar może osiągnąć 100.

Lokalny urzędnik Ashok Kumar powiedział, że w pobliżu granicy między Bihar i Uttar Pradesh, dwoma najbiedniejszymi stanami Indii, znaleziono około 40 ciał.

Miejscowi mieszkańcy powiedzieli Agence France-Presse, że uważają, że ciała zostały wrzucone do rzeki, ponieważ miejsca kremacji były przepełnione lub krewni nie mogli kupić drewna na opał do domów pogrzebowych.

Urzędnicy powiedzieli, że niektóre ciała były częściowo spuchnięte i spalone i mogły pozostawać w rzece przez kilka dni.

„Poleciliśmy zainteresowanym urzędnikom pozbyć się wszystkich ciał w celu pochówku lub kremacji” – powiedział Kumar.

Według oficjalnych statystyk w Indiach codziennie umiera z powodu koronawirusa około 4000 osób, a liczba ofiar śmiertelnych jest bliska 250 000.

Jednak wielu ekspertów uważa, że ​​prawdziwa dzienna liczba może być kilkakrotnie wyższa.

Każdego dnia w Indiach z powodu Covid umiera około 4000 osób (Zdj.: GETTY)
Przypadki rozprzestrzeniły się z gęsto zaludnionych miast na obszary wiejskie (Zdj.: GETTY)

Epidemia rozprzestrzeniła się z miast na bardziej wiejskie obszary, gdzie szpitali jest niewiele i daleko, a prowadzenie dokumentacji jest kiepskie.

Oznacza to, że zebranie dokładnych statystyk dotyczących globalnej epidemii jest trudne.

Kilka stanów nałożyło surowe blokady w ciągu ostatniego miesiąca, podczas gdy inne nałożyły ograniczenia ruchu i zamknęły kina, restauracje, bary i centra handlowe.

Ale presja na premiera Narendrę Modi rośnie, aby ogłosić ogólnokrajową blokadę, tak jak to zrobił podczas pierwszej fali infekcji w zeszłym roku.

Krematoria stały się przepełnione ze względu na skalę cierpień (Zdj.: GETTY)
Wielu ekspertów uważa, że ​​liczba ofiar śmiertelnych w kraju jest znacznie wyższa niż podawane liczby (Zdjęcie: Reuters)

Walczy z krytyką za zezwolenie na masowe wiece na festiwalu religijnym i organizowanie dużych wieców w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, mimo że liczba przypadków rośnie.

W niedzielę główny doradca Białego Domu ds. Koronawirusa, dr Anthony Fauci, powiedział, że poinformował władze Indii o konieczności zamknięcia.

„Powinien zostać zamknięty” – powiedział Fauci w programie ABC „This Week”. Myślę, że wiele stanów Indii już to zrobiło, ale trzeba przerwać łańcuch transmisji. Jednym ze sposobów jest zamknięcie.

Indyjskie Stowarzyszenie Medyczne (IMA) również wezwało do „pełnego, dobrze zaplanowanego i wcześniej zapowiedzianego” zamknięcia.

READ  „Absurd na nowy poziom” i Rosja przejmuje odpowiedzialność za Radę Bezpieczeństwa ONZ | Organizacja Narodów Zjednoczonych