Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Incydent w Loch Ness – Werner Herzog znajduje Nessie w filmie z 2004 roku

Mike Flanagannajnowsza seria z netflixa, Klub nocny To adaptacja nie tylko dla jednej osoby Christopher Pike Powieść, ale wielu autorów YA pracuje w latach 80. i 90. W przeszłości była tylko jedna adaptacja: film wyprodukowany dla telewizji z 1996 roku wpaść w ciemność W rolach głównych Tatiana Ali i Jonathan Brandeis (dostępne za darmo) na youtube).

Dla porównania w serii zobaczymy ilustrowane adaptacje nie tylko księgi honorowej, ale także złe serceA Pocałuj mnieA Zobaczymy się późniejA uroczyA Droga do nicościA wieczny wróg

Więc co musisz wiedzieć o książkach, zanim zagłębisz się w serię? Rozbijmy to!

Klub nocny (1994)

Serial oparty jest przede wszystkim na historii Christophera Pike’a o grupie nastolatków w schronisku. Książka ma pięciu głównych bohaterów (w porównaniu z ośmioma bohaterami serii) i wszyscy są biali…ponieważ publikacja YA z lat 90. była ściśle kaukaska.

Na ekranie pojawi się pięć bohaterów książki: bohaterka Ilonka (Iman Benson), niepełnosprawna współlokatorka Anya (Kod Ruth) i pieniądze (William Chris Somper) Kto jest gejem i ma AIDS (ujawniono to w książce, a nie w serii). Potem jest Denny Sandra (Annara Cymonei wreszcie KevinIgby Rigne), miłosne zainteresowanie Ilonki.

Jest też dr White, lekarz prowadzący Rotterham, a także pielęgniarka Schratter, ale żaden z nich nie jest wspominany zbytnio w fabule. Te dwie ostatnie postacie są wymieniane między płciami w serialu i bawią się nimi Heather Langenkamp (Dr Stanton) i normalny kołnierz Zach Guilford (Mark, teraz wesoły pielęgniarka.)

Grupa nastolatków zbiera się w środku nocy, aby podzielić się historiami, często późno w nocy. Zgodnie z prawdziwą tradycją Pike’a, historie ujawniają coś o narratorze: czy są to jego zainteresowania, pragnienia czy marzenia. Tylko jedna z nocnych opowieści z tej książki – „Diabeł i Dana” Anyi – pojawi się w serialu. Został on uchwycony w drugim odcinku „The Two Danas” i szczegółowo opisuje układ dziewczyny z demonem, który pozwala jej rozdzielić się na dwie części ze wszystkimi zwykłymi strasznymi konsekwencjami.

Wiele Klub nocny Film opowiada o nastolatkach, którzy godzą się ze swoją nieuchronną śmiercią, a jednocześnie przekraczają wyrzuty sumienia i uświadamiają sobie znaczenie ludzkich powiązań. Książka ma smutne zakończenie, ale ostatecznie jest pełna nadziei i odnosi się do zainteresowania Pike’a reinkarnacją i przeszłymi życiami, i jest powracającą alegorią narracyjną zarówno w jego książkach, jak i we Flanagan Show.

Aby uzyskać bardziej dogłębną dyskusję na temat Klub nocnyPrzeczytaj artykuł Paula Lee, Buried in a Book.

christopher pike złe serce

złe serce (1993)

Opublikowano rok temu Klub nocnyTa książka opowiada o niechętnym nastoletnim seryjnym mordercy, który pojawia się w serialu Netflixa. To historia opowiedziana przez Kevina w trzech oddzielnych odcinkach (3, 6 i 10), co czyni ją najbardziej wszechstronną adaptacją, jaka pojawiła się w serialu.

Książka opowiada o pozornie przeciętnym uczniu szkoły średniej o imieniu Dusty Shame. Oprócz opieki nad chorą matką w domu jest nie do opisania: nie robi fal, nie wyróżnia się i wydaje się być miłym facetem… poza tym, że jest seryjnym mordercą młodych kobiet.

READ  Miesiące po śmierci ujawniono przyczynę śmierci Krzysztofa Zuberta - NBC Chicago

Podobnie jak wiele powieści Christophera Pike’a, wydarzenie zaczyna się w medialnej dokładności, kiedy pałka Dusty’ego uderza kulistym młotkiem śpiącą dziewczynę w jej łóżku. Od razu było oczywiste, że na podstawie jego metod i dobrego sprzątania nie było to jego pierwsze morderstwo.

Nowością jest jednak jego rosnące uczucia do koleżanki z klasy, Sheili Hardolt. problem? Sheila okazuje się być najlepszą przyjaciółką dziewczyny, którą właśnie zabił, i nie pozwala jej zaginionemu przyjacielowi spokojnie odejść w noc. Gdy Sheila nabiera tempa, a Dusty coraz bardziej się do niej przyciąga, znajomy głos w głowie Dusty’ego nakłania go do zabicia kogoś nowego: jego nowego zainteresowania miłosnego.

złe serce To ostatecznie dobry wątek opowiedziany z perspektywy zabójcy, ale w kontekście serii chodzi o walkę z tym, kim jesteś i przyznanie się do tego, czego naprawdę chcesz, co dobrze pasuje do łuku Kevina, szczególnie w odniesieniu do Ilonki.

Pocałuj mnie (1988)

Jest to wczesna książka Christophera Pike’a i nie jest jedną z jego najpopularniejszych, więc nie oczekuje się, że pojawi się ona w serii. To bliska historia opowiedziana przez Spence’a w odcinku 4 i zakodowana jako film noir w scenariuszu James Flanagan A także Mike Flanagan Michael Vimognarikierunek. Ma to sens, ponieważ Pocałuj mnie Jest to w gruncie rzeczy kryminał.

Wczesne książki Pike’a często dzieliły się na dwa obozy: realistyczny lub nadprzyrodzony. Nawet wśród jego realistycznych prac, Pocałuj mnie Trochę na zewnątrz: jest bardzo chrupiąca.

W książce uczennica liceum Jane Retton ma nadpobudliwą wyobraźnię, którą obszernie dokumentuje w swoich pamiętnikach. Ostatnio obejmuje to fałszywe doświadczenie z chłopakiem, w którym się podkochiwała. Kiedy strony pamiętnika są filmowane i umieszczane w całej szkole, Jane opracowuje tajny plan zemsty: udaje swoją śmierć podczas rejsu wielką łodzią, a potem, pod koniec weekendu, kiedy wszyscy są w żałobie, ona. Pojawię się ponownie w programie o niej.

To bardzo złożony i melodramatyczny plan, który naturalnie odbiega i w krótkim czasie ciała zaczynają się piętrzyć. co sprawia, że Pocałuj mnie Interesujące jest to, że mówi się o tym jako retrospekcja rozciągnięta na urządzeniu korekcyjnym: najlepszą przyjaciółką Jane Alice jest ta, która przekazuje aktualne części policji.

Książka jest prawdopodobnie jedną z mniej znanych książek Pike’a, ponieważ jej pisarstwo nie jest dopracowane, a motywacja całej tej brudnej sprawy jest nieco płytka i głupia. To, że staje się to żartem w adaptacji Flanagana, ma sens.

Christopher Pike Do zobaczenia później

Zobaczymy się później (1990)

Już za dwa lata Pocałuj mnieA Zobaczymy się później To znacznie więcej niż nadprzyrodzona opowieść. Oprócz seryjnych morderców i romantycznych wendet, Christopher Pike uwielbia podróże w czasie. To jedna z jego pierwszych prób, udokumentowana w: Klub nocny przez nową postać Amisz (syryjski Sabkuta) w odcinku 5, który zawiera również ulubioną Flanagan Rahul Kohli.

READ  Mel C wycofuje się z polskiego koncertu sylwestrowego

Historia kręci się wokół gwiazdozbiorów Marka i Becky. W wieku osiemnastu lat jest twórcą gier komputerowych i pracuje w sklepie z zabawkami. Uwielbia to i dołącza do swojej gry kryształ gwiazdy (Również powieść Pike’a, ale ten fakt nie ma znaczenia dla serialu telewizyjnego.) Co ciekawe, Becky jest niedostępna, ponieważ spotyka się z Rayem, przystojniakiem z politycznymi ambicjami.

Narracja zaczyna się, gdy Mark spotyka starszą, ale znajomą parę o imieniu Vincent i Kara. Wspierają go na różne sposoby: Vincent każe mu grać w nuklearną grę symulacyjną „Decision”, która jest nie do pokonania, ale kwestionuje koncepcję gier Marka, podczas gdy Kara radzi mu kochać. Knuje nawet spisek, by zerwać Raya i Becky, gdy zbyt mocno zakorzenia się w Marku.

Wtedy wszystko się rozpada. Oczywiście Vincent i Cara nie są dokładnie tym, na kogo się wydają, i ostatecznie historia Marka, Becky i Raya okazuje się większa i ważniejsza, niż ktokolwiek zdaje sobie sprawę. Można powiedzieć, że jest napisane w gwiazdach… a stawką jest przyszłość ludzkości.

Zobaczymy się później to zabawna książka, której zakończenie zostało nieco zmienione w stosunku do serii Netflix, chociaż emocjonalny rezonans fanów cross-star pozostaje nienaruszony. W rzeczywistości jest to najważniejszy aspekt, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę ma to związek z rozwijającą się relacją między Ameshem a nową postacią Natsuki (graną przez Aya Furukawa).

Czarownica Christophera Pike'a

uroczy (1990)

uroczy Wychodzi w tym samym roku co Zobaczymy się później W tym, co ostatecznie stało się najbardziej produktywnym okresem Christophera Pike’a (opublikował dwanaście książek w ciągu czterech lat w latach 1990-1993). Oprócz może Zapamiętaj mnieto jedna z najbardziej humanitarnych książek Pike’a: opowiada o magii, ale jest to historia miłosna na wskroś.

Julia wywodzi się z macierzyńskiego rodu czarownic, które wykorzystują swoje uzdrawiające moce, w tym jej matkę, lekarkę. Jest tylko jedno zastrzeżenie: nigdy nie patrz na wodę świecącą w świetle księżyca.

Naturalnie To właśnie dzieje się z Julią, gdy widzi przebłysk w przyszłość, w której chłopiec zostaje zastrzelony podczas włamania.

Naturalnie Niedługo potem spotyka go w prawdziwym życiu i chociaż nie powinna go kochać, ponieważ jest nowym chłopakiem jej chłopaka, nie może powstrzymać się od zakochania się w nim.

I chociaż wie, że nie powinna, Julia nie może powstrzymać się przed jego śmiercią, co Naturalnie Przynosi tylko więcej szkód i trudności.

To ma sens, że byłaby to kolejna wieloodcinkowa opowieść w adaptacji Flanagana. Jak opowiedziała Ilonka w dwóch odcinkach (6 i 10), fabuła o pogodzeniu się z nieuniknionym, niebezpieczeństwach wtrącania się w los i odnalezieniu pokoju idealnie pasuje do historii Ilonki w serialu.

READ  Zanurz się głębiej w „Chaotyczną historię amerykańskiego jedzenia”

Droga do nicości (1993)

Wiele książek Pike’a zawiera powieści owalne. Lubi budować historie prawie jak Ouroboros: fabuła kręci się, by pochłonąć swój własny ogon (opowieść?) z postaciami pozornie uwięzionymi w fantastycznych, sennych sytuacjach (patrz też: szept śmierci I w nim sny umrzeć cicho).

W serialu Netflix Natsuki opowiada historię Freedom Jacka i Poppy Corn (stałych bywalców flanagan) Henryk Thomas A Alex Iso) w odcinku 7. Są wędrowcami, którzy zostali schwytani przez Teresę Chaffee, uciekającą ze złej sytuacji w domu podczas pozornie niekończącej się podróży późno w nocy. Bardzo podobny do formatu Klub nocnypara na zmianę opowiada Teresie ponurą historię: perspektywa Jacka jest zawsze mroczna, lekceważąca i sarkastyczna, podczas gdy Poppy odchodzi, ale ostatecznie jest pełna nadziei.

Historia Freedom and Poppy jest całkowicie nieobecna w serialu Netflix, ale postacie wędrowców pozostają takie same. Koniec końców nie chodzi o nich, ale bardziej o historię Natsukiego i pomimo jego dominacji nad przebiegiem odcinka, Droga do nicości Jest to prawdopodobnie jeden z najmniej zmodyfikowanych, które pojawiły się w serialu.

Aby uzyskać bardziej dogłębną dyskusję na temat Droga do nicościPrzeczytaj artykuł Paula Lee, Buried in a Book.

wieczny wróg (1993)

Już w tym samym roku Droga do nicościA wieczny wróg Podobny w tonie i narracji Zobaczymy się później W tym sensie odnosi się do pozornie nieszkodliwej serii wydarzeń o wstrząsających skutkami.

Najnowsza książka zaadaptowana do serii Netflix pochodzi z historii opowiedzianej przez Sandrę w odcinku 9 i podobnie jak wszystkie historie, w których pojawił się Spence, jest dziwaczna i stronnicza ze względu na płeć. W powieści Pike’a Rela jest studentką college’u, która odkrywa, że ​​drogi nowy magnetowid (ah 1993!) ma zdolność nagrywania przyszłości z jednodniowym wyprzedzeniem.

Podobnie jak uroczy I inne przestrogi Pike’a: Władza, którą włada Rella, zaczyna być użyteczna, a potem szybko krzyżuje się, by zaryzykować środki do życia jej ukochanych, jej nowego kochanka Christophera. Jest to opowieść o poświęceniu, odpowiedzialności i robieniu właściwych rzeczy, nawet jeśli jest to trudne, i stanowi ładne połączenie tematyczne z serią Sandry i Spence’a.


I to wszystko! Jako nieustanny fan Christophera Pike’a, bardzo zabawne jest obserwowanie, jak wiele jego klasyków zmienia się w akcję na żywo, pomimo ich często intensywnej formy.

Patrząc w przyszłość, nie jest jasne, co przyniesie przyszłość adaptacji pracy Pike’a, ani czy seria będzie inspiracją do przedruków, czy — czy odważysz się mieć nadzieję? – Nowe powieści. Wiemy już, że Netflix pracuje nad nowym Strach Ulica Adaptacje, więc prawdopodobnie jest nadzieja na więcej Pike’a, albo jako kolejny projekt Klub nocny Albo coś zupełnie nowego.

„The Midnight Club” jest teraz transmitowany na Netflix.