Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

In the Cut: Najbardziej kontrowersyjny film Jane Campion jest teraz przesyłany strumieniowo na Netflix

In the Cut (R18+, 118 min) Reżyseria Jane Campion *** ½

Mimo wszystkich nagród i filmów przyjętych przez krytykę, jedyny prawdziwy wypad Jane Campion do dzielnicy Hollywood nie był ciepłym przyjęciem.

Chociaż udało mu się odzyskać prawie dwukrotnie swój 12-milionowy budżet w kasie, jego adaptacja powieści Susanna Moore z 1995 roku z 1995 roku (współscenarzystka) została skrytykowana przez krytyków i niemal powszechnie znienawidzona, co przyniosło jej jeden z najniższych punktów CinemaScores (suma publiczności). sondaże po seansie) przez cały czas.

Patrząc na to teraz, prawie dwie dekady później, takie oceny wydają się surowe. Z pewnością wydaje się podążać dość dobrą trajektorią pod względem filmów o stalkerach od połowy do końca lat 90. (odtwórczyI przestraszony, żeby wymienić tylko kilka), ale oferuje świeży, szczery obraz kobiecej seksualności bez Franny Avery z Meg Ryan, która staje się zabójczą modelką.

Czytaj więcej:
*Jane Campion mogła przejść do historii na rozdaniu Oskarów, ale w rzeczywistości spełniła marzenie
Aktor kiwi Thomasin Mackenzie w drodze do życia
Kiedy gwiazdy filmowe przybyły do ​​miasta: rodzinna farma Central Otago została przekształcona w The Power of the Dog Jane Campion.
* Siła psa: niezwykła sztuczka Jane Campion
* 365 DNI: 15 filmów, które sprawią, że Twój Netflix będzie polski 50 odcieni szarości, które będą wyglądać na beżowe

Ta angielska pisarka i nauczycielka zostaje uwikłana w śledztwo w sprawie morderstwa, kiedy w jej ogrodzie zostaje odkryta odcięta kończyna młodej kobiety.

Gdy detektyw Giovanni Malloy (Mark Ruffalo, w jednej ze swoich pierwszych ról na ekranie) bada jej ruchy, wyraźnie widać między nimi „napięcie”. Choć odwróciła uwagę od swojego charakterystycznego tatuażu, Franny jest pewna, że ​​była już wcześniej, kiedy natyka się na intymne spotkanie w piwnicy baru. Ale kiedy go o to zapytasz, ujawni tylko swoją tożsamość jako członka tajnego klubu.

READ  Jak wygląda codzienne życie imigranta w Wielkiej Brytanii w 2021 roku? Ten film pokazuje „normalne” życie w Wielkiej Brytanii [wideo]

Już udręczona, jej wieczór staje się jeszcze gorszy, gdy zamaskowany napastnik, który kradnie jej torbę, nie tylko ją atakuje, ale natychmiast potrąca ją taksówka. Szukając pocieszenia, Frannie zadzwoniła do Malloya i rozbłysła iskra burzliwego związku. Jednak im więcej czasu z nim spędza, tym bardziej kwestionuje jego charakter, zwłaszcza gdy zabójca uderza ponownie – jeszcze bliżej domu Franny.

Meg Ryan i Mark Ruffalo współpracują przy In the Cut.

dostarczony

Meg Ryan i Mark Ruffalo współpracują przy In the Cut.

Niezależnie od tego, czy jest to „dama od kurczaków, która uczy go wszystkiego, co wie” (wyszedł w tym samym roku, co niesławny film Ben Affleck-Jennifer Lopez) dżigli W końcu), wąsy Ruffalo lub spektakl większości ukochanej Ameryki, a następnie panującej królowej komedii romantycznej, jakiej ktokolwiek mógł sobie wyobrazić, zrażają ludzi, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, ale wyjaśniają pułapki, jakie może mieć Widzów na początek ubiegłego wieku i w kroju Od czasu do czasu zapewnia zabawny program i przyciąga wzrok Ryana, co powinno prowadzić do bardziej wymagających ról dla niej.

Campion wiele wnosi do nastrojowej atmosfery filmu dzięki oświetleniu (lub jego brakowi), celowo przytłumionej ostrości i kontrastowi między sennym snem w sepii, zamienionym w koszmar z neonową atmosferą rzeczywistości Franny.

Wielu kinomanów miało trudności z przystosowaniem się do wizji

dostarczony

Wielu kinomanów miało trudności z pogodzeniem się z oglądaniem „America’s Sweetheart” w bardziej dorosłej roli, gdy In the Cut został wydany po raz pierwszy w 2003 roku.

To nowy hadis, który szczyci się prowokacyjnym dialogiem, co teraz należy postrzegać jako proroczą medytację nad toksyczną męskością i próbę zrobienia czegoś przeciwnego. Zawrót głowy Dla publiczności z początku XXI wieku.

Nie wszystko wyszło, chemia Ryana i Ruffalo nie zawsze była przekonująca, ale Campion z pewnością skutecznie sprawia, że ​​widz czuje się jak podglądacz.

w kroju Streamuj teraz na Netflix.