Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Imigranci zwiększają granicę ze Stanami Zjednoczonymi w ramach surowej polityki imigracyjnej, która ma zostać zniesiona

Imigranci zwiększają granicę ze Stanami Zjednoczonymi w ramach surowej polityki imigracyjnej, która ma zostać zniesiona

Dziesiątki tysięcy migrantów przekroczyło granicę USA na kilka godzin przed zniesieniem twardej polityki imigracyjnej Trumpa.

Usunięcie tytułu 42, wprowadzonego przez republikańską administrację na początku pandemii, oznacza, że ​​imigranci będą mieli większe szanse na pozostanie w Ameryce, ponieważ nie będą mogli zostać szybko deportowani za pomocą polityki zdrowia publicznego.

Usunięcie go oznacza, że ​​wnioskodawcy będą mogli pozostać w kraju podczas rozpatrywania wniosku, co może zająć lata. Szacuje się, że nawet 13 000 migrantów będzie przepływać przez granicę każdego dnia po jej zniesieniu w czwartek.

W środę wieczorem tysiące migrantów ustawiło się wzdłuż meksykańskiej granicy, niektórzy odbywali żmudne 10-miesięczne podróże, aby uciec przed prześladowaniami. Inni, którzy przybyli około północy, skorzystali z krótkiego lotu z Kolumbii, aby skorzystać z policyjnej windy.

Są widziani, jak przekraczają Rio Grande przez prowizoryczny most z drewnianych platform i skał, zanim prześlizgną się przez dziurę w drucianym ogrodzeniu. Wielu wybrało tę trasę z Juarez w Meksyku do El Paso w Teksasie.

W ostatnich dniach widziano dziesiątki ludzi koczujących na ulicach El Paso, czekających na leczenie po pomyślnym przekroczeniu granicy z Meksykiem.

READ  Najnowsze aresztowanie Boba Lee w sprawie morderstwa: Nima Momeni jest w sądzie, gdy ujawnia możliwe powiązania założyciela Cash App z podejrzanym zabójcą