Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Imię postaci Super Mario Brothers zostało zmienione przez Nintendo jako możliwe rasistowskie obelgi

Imię postaci Super Mario Brothers zostało zmienione przez Nintendo jako możliwe rasistowskie obelgi

Imię postaci Super Mario Brothers zostało zmienione przez Nintendo jako możliwa rasistowska obelga po trzech dekadach

  • Imię postaci zostanie zmienione z Blackie na Spike po japońsku
  • Znany był pod tym nazwiskiem Dla fanów gier wideo na Zachodzie

Producent gier wideo Nintendo ogłosił, że zmienił japońskie imię brygadzisty z filmu Super Mario Bros., przed premierą filmu w Japonii jeszcze w tym miesiącu.

Postać, która po raz pierwszy pojawiła się jako wróg Mario w grze Wrecking Crew z lat 80., zostanie przemianowana na Blackie na Spike po japońsku, tak jak był znany zachodnim fanom gier wideo przez ostatnie trzy dekady.

Nintendo nie od razu podało powód decyzji o zmianie nazwy, która w krajach zachodnich jest rasistowską obelgą. Zaznaczyła, że ​​nowa japońska nazwa będzie taka sama jak ta używana w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Firma napisała w tweecie opublikowanym na swoim oficjalnym japońskim koncie na Twitterze w ubiegły czwartek, że nazwa w grze Super Mario Bros. Filmem, który ukaże się 28 kwietnia 2023 roku, będzie również Spike.

Foreman Spike pierwotnie pojawił się w serii Wrecking Crew z 1985 roku jako robotnik budowlany i nemezis Mario.

Na zdjęciu: Spike.  Nintendo nie od razu podało powód decyzji o zmianie nazwy, która w krajach zachodnich jest rasistowską obelgą

Na zdjęciu: Spike. Nintendo nie od razu podało powód decyzji o zmianie nazwy, która w krajach zachodnich jest rasistowską obelgą

W filmie Super Mario Bros. Jest byłym szefem Mario i jego brata Luigiego, zanim zrezygnowali z pracy na budowie, aby założyć własną firmę hydrauliczną.

Film zdobył najbardziej udane światowe otwarcie w historii filmu animowanego.

W rolach głównych Chris Pratt jako Mario, Charlie Day jako Luigi i Anya Taylor-Joy jako Princess Peach.

Film zarobił na całym świecie 377 milionów dolarów (303 miliony funtów) w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery, przewyższając poprzedni rekord 358 milionów dolarów (288 milionów funtów) należący do Frozen 2.

Film ma 56% punktów krytyków na Rotten Tomatoes w porównaniu z 96% publiczności.

Komentując rozbieżności, Elon Musk napisał na Twitterze: „O mój Boże, krytycy są całkowicie oderwani od rzeczywistości!”

Na zdjęciu: Mario, któremu podkłada głos Chris Pratt, po lewej, oraz Luigi, któremu podkłada głos Charlie Day w filmie Nintendo Super Mario Bros.

Na zdjęciu: Mario, któremu podkłada głos Chris Pratt, po lewej, oraz Luigi, któremu podkłada głos Charlie Day w filmie Nintendo Super Mario Bros.

Nintendo napisało w tweecie opublikowanym na swoim oficjalnym japońskim koncie na Twitterze w zeszły czwartek

Nintendo napisało w tweecie opublikowanym na swoim oficjalnym japońskim koncie na Twitterze w zeszły czwartek

Film śledzi losy brooklyńskich hydraulików Mario i Luigiego, którzy są transportowani przez tajemniczą rurę podczas pracy pod ziemią przy naprawie wodociągu.

Bracia wędrują do „nowego magicznego świata”, a kiedy się rozstają, „Mario wyrusza na epicką wyprawę, by znaleźć Luigiego”, zgodnie ze streszczeniem na stronie internetowej filmu.

Super Mario Bros. Film z 1993 roku, w którym wystąpili Bob Hoskins i John Leguizamo jako Mario i Luigi, został poddany krytyce.

READ  LEGO Builder Journey trafi na PS5 i PS4 19 kwietnia

Mario i Luigi pojawili się w różnych grach, które Nintendo wyprodukowało w ostatnich latach, w tym w Mario Kart, Super Mario Odyssey i Super Mario Party.

Branża gier wideo jest warta setki miliardów funtów na całym świecie i jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Wielkiej Brytanii, a wiele z nich zwraca się do gier podczas blokady związanej z koronawirusem.