Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Imię postaci Super Mario Brothers zostało zmienione przez Nintendo jako możliwe rasistowskie obelgi

Imię postaci Super Mario Brothers zostało zmienione przez Nintendo jako możliwa rasistowska obelga po trzech dekadach

  • Imię postaci zostanie zmienione z Blackie na Spike po japońsku
  • Znany był pod tym nazwiskiem Dla fanów gier wideo na Zachodzie

Producent gier wideo Nintendo ogłosił, że zmienił japońskie imię brygadzisty z filmu Super Mario Bros., przed premierą filmu w Japonii jeszcze w tym miesiącu.

Postać, która po raz pierwszy pojawiła się jako wróg Mario w grze Wrecking Crew z lat 80., zostanie przemianowana na Blackie na Spike po japońsku, tak jak był znany zachodnim fanom gier wideo przez ostatnie trzy dekady.

Nintendo nie od razu podało powód decyzji o zmianie nazwy, która w krajach zachodnich jest rasistowską obelgą. Zaznaczyła, że ​​nowa japońska nazwa będzie taka sama jak ta używana w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Firma napisała w tweecie opublikowanym na swoim oficjalnym japońskim koncie na Twitterze w ubiegły czwartek, że nazwa w grze Super Mario Bros. Filmem, który ukaże się 28 kwietnia 2023 roku, będzie również Spike.

Foreman Spike pierwotnie pojawił się w serii Wrecking Crew z 1985 roku jako robotnik budowlany i nemezis Mario.

Postać (na zdjęciu), która po raz pierwszy pojawiła się jako wróg Mario w grze Wrecking Crew z lat 80., zostanie przemianowana po japońsku na Blackie na Spike, tak jak był znany zachodnim fanom gier wideo przez ostatnie trzy dekady.

Na zdjęciu: Spike.  Nintendo nie od razu podało powód decyzji o zmianie nazwy, która w krajach zachodnich jest rasistowską obelgą

Na zdjęciu: Spike. Nintendo nie od razu podało powód decyzji o zmianie nazwy, która w krajach zachodnich jest rasistowską obelgą

READ  Dostawca ekranów Apple może stracić na ogromnym popycie na iPhone’a 14 po tym, jak został przyłapany na skracaniu rogów

W filmie Super Mario Bros. Jest byłym szefem Mario i jego brata Luigiego, zanim zrezygnowali z pracy na budowie, aby założyć własną firmę hydrauliczną.

Film zdobył najbardziej udane światowe otwarcie w historii filmu animowanego.

W rolach głównych Chris Pratt jako Mario, Charlie Day jako Luigi i Anya Taylor-Joy jako Princess Peach.

Film zarobił na całym świecie 377 milionów dolarów (303 miliony funtów) w ciągu pierwszych pięciu dni od premiery, przewyższając poprzedni rekord 358 milionów dolarów (288 milionów funtów) należący do Frozen 2.

Film ma 56% punktów krytyków na Rotten Tomatoes w porównaniu z 96% publiczności.

Komentując rozbieżności, Elon Musk napisał na Twitterze: „O mój Boże, krytycy są całkowicie oderwani od rzeczywistości!”

Na zdjęciu: Mario, któremu podkłada głos Chris Pratt, po lewej, oraz Luigi, któremu podkłada głos Charlie Day w filmie Nintendo Super Mario Bros.

Na zdjęciu: Mario, któremu podkłada głos Chris Pratt, po lewej, oraz Luigi, któremu podkłada głos Charlie Day w filmie Nintendo Super Mario Bros.

Nintendo napisało w tweecie opublikowanym na swoim oficjalnym japońskim koncie na Twitterze w zeszły czwartek

Nintendo napisało w tweecie opublikowanym na swoim oficjalnym japońskim koncie na Twitterze w zeszły czwartek

Film śledzi losy brooklyńskich hydraulików Mario i Luigiego, którzy są transportowani przez tajemniczą rurę podczas pracy pod ziemią przy naprawie wodociągu.

Bracia wędrują do „nowego magicznego świata”, a kiedy się rozstają, „Mario wyrusza na epicką wyprawę, by znaleźć Luigiego”, zgodnie ze streszczeniem na stronie internetowej filmu.

Super Mario Bros. Film z 1993 roku, w którym wystąpili Bob Hoskins i John Leguizamo jako Mario i Luigi, został poddany krytyce.

Mario i Luigi pojawili się w różnych grach, które Nintendo wyprodukowało w ostatnich latach, w tym w Mario Kart, Super Mario Odyssey i Super Mario Party.

Branża gier wideo jest warta setki miliardów funtów na całym świecie i jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Wielkiej Brytanii, a wiele z nich zwraca się do gier podczas blokady związanej z koronawirusem.

READ  Naukowcy twierdzą, że ludzie będą w stanie przesłać świadomość do komputera do końca tego roku