Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ile czasu zajmuje ładowanie Google Pixel 8 i 8 Pro?

Ile czasu zajmuje ładowanie Google Pixel 8 i 8 Pro?

Robert Triggs/Urząd Androida

Nie otrzymaliśmy wielu skarg na najnowsze smartfony Google Pixel, ale jednym stałym problemem, który napotykamy, są sztywne prędkości ładowania. Sto bolesnych minut na zapełnienie Pixela 7 i 7 Pro z pewnością przyćmiewa blask zeszłorocznych modeli. Na szczęście Google zaradziło tej sytuacji, wprowadzając nowe Pixele 8 i Pixel 8 Pro. Przynajmniej w pewnym stopniu.

Korzystając z oficjalnej ładowarki Google o mocy 30 W, udało nam się naładować Pixela 8 od pustego do pełnego w 77 minut, a 8 Pro do pełnego w 79 minut, w porównaniu do odpowiednio 100 i 101 minut w przypadku poprzedniej generacji. To wciąż wolno w porównaniu z najszybszymi rozwiązaniami w branży, ale golenie trwające ponad 20 minut ładowania nadal jest warte poklepania po plecach. Co najważniejsze, w szczególności Pixel 8 osiąga kluczowe cele o 50% i 75% szybciej o kilka minut szybciej, dzięki czemu możesz stanąć na nogi, kiedy tego najbardziej potrzebujesz. Zobaczcie sami poniżej.

Pełne naładowanie Pixela 8 zajmuje około 77 minut, a pełnego naładowania Pixela 8 Pro – 79 minut. Oba ładują się zauważalnie szybciej niż seria Pixel 7.

Jednym z powodów szybszego ładowania serii Pixel 8 jest wyższy maksymalny poziom mocy. Według Google Pixel 8 obsługuje teraz do 27 watów, a Pixel 8 Pro do 30 watów. Nie odnotowaliśmy bardzo wysokich poziomów na porcie USB-C telefonu (Google może raportować moc z wtyczki), ale ilość prądu jest na pewno wyższa niż w zeszłym roku o około 2 waty w Pro i aż 5 watów na zwykłym Pixelu 8.

Ale to tylko część obrazu. Seria Pixel 8 ładuje się także wydajniej, zwłaszcza mniejszy model. Maksymalny poziom mocy utrzymuje się przez 15 do 20 minut, w zależności od temperatury, natomiast Pixel 7 odnotował w dużej mierze stały poziom mocy przez większą część cyklu. Wysoki poziom naładowania baterii na początku cyklu ładowania pozwala telefonom osiągnąć około jedną trzecią swojej pojemności szybciej niż wcześniej i nie wydaje się, aby nastąpił gwałtowny wzrost temperatury.

READ  Fallout London zna datę premiery i więcej szczegółów

W tym roku będziesz potrzebować ładowarki USB PPS o mocy 30 W, aby jak najszybciej naładować Pixela 8.

Google twierdzi, że Pixel 8 wymaga zasilania 27 W, a 8 Pro 30 W z kompatybilnej wtyczki USB Power Delivery PPS. Przetestowaliśmy telefony i zarejestrowaliśmy moc szczytową odpowiednio 24,5 W i 26,5 W.

Większość cyklu ładowania w przypadku zwykłego Pixela 8 nadal odbywa się przy mocy około 19 W, ale w nowych modelach ten poziom mocy jest również utrzymywany nieco dłużej. Szybkość ładowania Pixela 8 zaczyna spadać, gdy ogniwo osiągnie około 80%, natomiast moc zaczyna spadać przy około 72% w Pixelu 7, co wyjaśnia, dlaczego ładowanie starszego modelu zajmuje trochę czasu. Podobnie jest w przypadku Pro, ale telefon nie radzi sobie tak dobrze z oszczędzaniem energii w połowie cyklu, który waha się od 22 W do 18 W.

Kompromisem za szybsze ładowanie są nieco wyższe temperatury. Podczas gdy Pixel 7 Pro osiągnął najwyższą temperaturę 36,5 stopnia, odnotowaliśmy, że Pixel 8 i 8 Pro stale utrzymywały się w temperaturze 38 stopni Celsjusza, co zbiega się ze spadkiem mocy ładowania po osiągnięciu tej temperatury. Mając to na uwadze, seria Pixel 8 prawdopodobnie będzie ładować się szybciej, gdy jest zimny, i może trwać dłużej, gdy jest używany lub ładuje się po trudnych sesjach. Google zapewnia jednak wystarczający bufor poniżej 40°C, więc nie mamy tutaj żadnych obaw co do bardzo wysokich temperatur baterii czy żywotności.

Krótko mówiąc, nowe modele nie tylko ładują się z nieco większą mocą na początku cyklu ładowania, ale także dłużej czekają, zanim zmniejszą moc, aby bezpiecznie zakończyć akumulator. Wynik netto to przyzwoita poprawa ogólnego czasu ładowania baterii Pixela 8. Dobra robota, Google. W przeciwieństwie do poprzednich lat oznacza to, że musisz wybrać ładowarkę o mocy 30 W, aby zmaksymalizować prędkość ładowania telefonu. Aby zaoszczędzić czas, wybraliśmy tutaj najlepsze ładowarki do Pixela 8.

READ  W tym tygodniu w Bungie - 21.07.2022 > Aktualności